Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Excuse me, my good sir...u pitanju je video snimak ili što bi se naški reklo audio zapis?

Mene pretežno interesuje ovo prvo.

Nameštaljka, to sa Halfordom, kažem ja.

Jedina stvar u kojoj se slažem sa momcima iz Amon Amartha: mrzimo snimke koncerata, jedino ako se ne radi o video snimku, za one koji žele da vide kako sve to izgleda.

 

I samo kao istorijski podatak (da se nešto stvarno pomera):

Black Sabbath tribute svirao je onomadne

NIB

War Pigs

Wheels Of Confusion

Children of the grave

Supernaut (ili beše National Acrobat...pu, boga ti...treba olovčicu uvek da nosim...)

Fairies wear boots (nastavljeno završnicom Black Sabbatha. Nepristojno. Ako smem primetiti.)

 

Čudno, imala sam neki utisak da će obavezno odsvirati Cornucopia i Snowblind...međutim, ništa.

 

Znam da se ponavljam, ali samo još jednom da kažem da mi je drago, vrlo drago...afirmacija, afirmacija...(iako je bilo pomisli u mojoj glavici da zadavim vokala kablom mikrofona. Oh well.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam slušao ovaj live sa Gillanom, ali ima vremena, nego...

 

Holy Diver, odgovorio sam ti na PP, pa ćeš se snaći, i ja sam istraživao za video snimke kod Gothica, provjeravao sam šta ima...

A što se tiče Cross Purposes Live, s obzirom da DVD izlazi 25.11. možeš očekivati da će se divx rip pojaviti na netu najkasnije mjesec dana nakon toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mićovan.

Kod mene se samo radi o afinitetu prema staroj školi. Ništa lično. Fin mićovan.

I eventualno Born Again. Mada ne mogu da se opredelim. Verovatno nije to po sredi.

I šta radi sada taj čovek?

Postoji neka opšta konstatacija da je završio s karijerom.

(Konstatacije. :roll: )

 

A što se tiče obrada, da li je poznato jesu li svirali na koncertima obrade u jeku slave svoje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

c c c

Šta sad radi? Pa sprema se da 7.12. dođe u Beograd (zajedno sa mnom).

 

Nije valjda da nisi slušala Made In Japan?

 

Sabbath - obrade?

Ne baš u jeku, ali su zato u početku, čuvena je 'Blue Suede Shoes' - iz 1969. iz njemačke TV emisije 'Beat Club'... Može se lako naći preko programa za razmjenu fajlova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogo (ne Boro, baš Bogo moj)...gde ovo iskopa?

Potražiću, prvi put čujem za ovo. Instalirala kazaa pre tri dana a jutros shvatila kako radi. I onda skinula stvari koje nisam manje više ni htela, jer vreme ističe, ističe...

Pametna, nema šta. :roll:

 

No, odgovor na pitanje: jok.

 

Samo sam htela da podelim jednu impresiju sa vama dragim ljudima:

U najavi su otkazali Child in time. Zahvalna zbog toga. Ne verujem da bi mi prijalo ovakav Deep Purple da čujem. A i svrha njihovog dolaska u ovom trenutku mi se čini nekako bljutavom. Nije tome razlog stvarno bruka od cene karte, već što, eto, mi, uplovismo najzad u Evropu. I šalju nam ne DP kakav bih ja ili nekolicina ovih mojih hteli da čuju, već neke avetinje. Što bi rekli Crnogorci.

 

Nema spontanosti, veselja, sedenja na travi, 25-godišnjih velikana na sceni (zvučalo je otrcano, no mislim da je jasno...donekle...šta je pisac hteo da kaže) i antiratnih demonstracija.

Sve nasuprot tome. I sve, samo ne to.

 

Pošto sam se pomalo izgubila, i mislim da sam već u poslednjoj rečenici rekonstruisala neki koncert Sabbatha do 76...da li ja to čujem: we love you all, God bless you...pa da. To je to. Interferencija, još jednom.

 

Mili bože, pretvaram se u nergala. Konfuzija+R.I.P. pravopisu.

Odo' da vežbam interpunkciju.

 

Poštovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima negdje, ne znam sad tačno gdje, BS faq, pa u njemu piše o obradama, nije bilo kopanja...

 

Made In Japan ti donosim, jer je u tvojim godinama sramota da nisi to slušala.

 

To je DP danas... Kako bi to Josip Pejaković rekao - kakav je, takav je - moj je. Znam ja da bi ti htjela 25ogodišnjeg Jana Gilana, da kad on zavrišti ti od uzbuđenja baciš grudnjak na pozornicu, da da. Znam ja to, i razumijem, na kraju krajeva, i ja bih, bar ovaj dio sa grudnjakom. Al' ne može. Nema. Eto vidiš, ti si ga već zamislila u Ozijevom obliku iz '76. Ali, mi smo djeca novog milenijuma... Možemo samo da patimo za tim vremenima, a i video kasete pomažu, ali... Ne postoji siguran lijek.

 

Pretvoriš li se u nergala moraću te lično eliminisati. Ali nećeš, bar ne u ovom životu.

 

Dobro jedi, odmaraj, uči pa se vidimo...

 

After the wall of sleep

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ja...toliko ekstremno.

 

Oh what a hell...ima vremena. Može nešto da se sredi.

Nosim 2x3m metra trave...pokrivača...da sednem. Makar malo da doprinesem doživljaju. Naravno. Sve pod uslovom da finansijska sredstva dozvole. Skupa je baštenska engleska trava.

 

Obratite pažnju na WSa, njegov avatar i potpis...čoveka nema pa se javi iznenada i rešava stvar. Deus ex machina.

 

Slava tebi, WS. Ljubila te majka. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja da ti ne bi tako ekstremno, ali ja bih ekstremno volio da sam vidio tvoju facu u trenutku čitanja... Šta ću kad sam matori pokvarenjak.

 

Ali, šta bude - biće. Nadam se lijepom vremenu uoči koncerta, a ti ćeš biti naknadno kontaktirana o mom dolasku, i ovaj put smisli neki dobar plan jer ako budemo radili po mom, loše ti se piše.

 

A WS je moj stari saradnik, jedan od najboljih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:oops:

E, sad ste me oraspolozili, srecice moje! (how GAY does that sound!). Ne, ozbiljno, bas ste mi podigli... ovaj, bas ste mi podigli raspolozenje.

Nego, da nije mozda neko od vas dvoje imao prilike da cuje Black Sabbath Tribute Band na svirci u Holiday-u pretprosle subote? Bas su me prijatno iznenadili mada je izbor pesama malo... (recimo, samo Into the Void sa Mastera). Ali, momci stvarno dobro zvuce, rasturili su War Pigs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dude, that's way too gay.

 

Ja nisam, za Blanc ne znam, ali smo ih* gledali 2.11. kad su se predstavili na svirci Triggera... Tamo smo (na temi otvorenoj za tu svirku) ujedno iznijeli i dio utisaka, a neki su i ovdje. Uglavnom, mužikaši jako dobro zvuče, prirodno, ali je vokalni solista homoseksualac i po srbijanskim standardima, a tek po mojim bosanskim... On bi trebao raditi Motley Crue tribute, a ne BS.

 

No, opet, da ne pretjerujem, jako je teško naći dobar vokal za BS tribute, a ja, lično i personalno, bih radije pokušao sa ženskim vokalom.

 

*Ne sumnjam da se radi o istom bendu, BS iz Pančeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

:oops:

E, sad ste me oraspolozili, srecice moje! (how GAY does that sound!). Ne, ozbiljno, bas ste mi podigli... ovaj, bas ste mi podigli raspolozenje.

Nego, da nije mozda neko od vas dvoje imao prilike da cuje Black Sabbath Tribute Band na svirci u Holiday-u pretprosle subote? Bas su me prijatno iznenadili mada je izbor pesama malo... (recimo, samo Into the Void sa Mastera). Ali, momci stvarno dobro zvuce, rasturili su War Pigs.

 

Ja nisam bila na toj drugoj svirci. Po principu, videla sam plakat tek kada je prošlo. Sada opet sviraju početkom decembra, pa ću verovatno opet da idem da im lupam recke.

Realno gledano, repertorar su profesionalno odabrali...War Pigs i Children of the grave su i prvi put zvučali besprekorno...uslovno rečeno. Pevač bi mogao da se potrudi da ne mulja tekst. Svaka njemu čast na slobodnoj interpretaciji, ali ja to na njegovom mestu ne bih radila.

Može da se nađe neki izbezumljeni fan u publici.

Nadam se da je na tome poradio do ove druge svirke...

Što Boro reče, ne može da se nađe dobar ili jo bolje, odgovarajući, vokal za Black Sabbath.

I jedini su Black Sabbath Tribute u Našim Dvema Zemljama.

U Americi ih ima 13, u Britaniji 5, valjda u Italiji 1.

Obaveštenje sa postera. :mrgreen:

No, opet, da ne pretjerujem, jako je teško naći dobar vokal za BS tribute, a ja, lično i personalno, bih radije pokušao sa ženskim vokalom.

Jes', prvo da ga zadavim kablom od mikrofona a onda preuzmem njegovo mesto?... :roll: ...nije previše besmislen, ali opasan je to eksperiment-jedino ako se ne radi o nekom sa stvarno autoritativnim glasom. Bog to po definiciji nije dao ženskom rodu...a nije ni vokalu Tribute...no sad-šta je, tu je.

(I nije žensko za Black Sabbath u krajnjoj liniji. Ne ide. Ne može.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbezumljeni fan?

Ma zna on ko si ti, nemoj se čuditi ako na idućoj svirci sjedneš negdje bliže pozornici a dođe čiko iz obezbjeđenja i za ručicu te odvuče malo dalje...

 

Otkud znaš da žensko nije za BS? Pa zaboga miloga, Tony Martin je pjevao u dotičnom bendu (a i Halford na razmjeni studenata).

 

Zašto da ne? Svejedno, to više niko (uključujući i leševe iz originalne postave) ne može odsvirati kako bi to mi htjeli čuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ovakav odgovor je bio u najavi.

Ono što što bih mogla da dam u prilog mojoj teoriji zvanoj: nije, bre, žensko za Sabbath, bilo bi prosto-autoritet. Eh. Od sveg umovanja samo to. Tugaljivo.

 

Ono poslednje što si napisao je savršeno istinito, i na mestu.

 

Pa iako je teško (vrlo često) glasić Tonija Martina i visine pomenutog Halforda razdvojiti od ženskog bogomdanog pevanja, ipak i to nije dovoljno. Samim tim što prvi...ne odgovara...Sabbathu, a drugi je...kako sada kulturno da se izrazim...znate-već-šta.

 

Jujujujuju.

 

Pokušaj da zamislim ovakvu obradu završio se neuspešno.

Ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...