Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Pa makar me otac ganjao šestopernim buzdovanom... biggrin.gif

 

Oduševilo me je kada sam ugledala, mada, iskreno, nešto mi zebe oko srca kada pomislim na taj tribute, jer znam iskustva (mada se ne može porediti u pravoj meri) sa EKV tributeom, Filigranima...mislim da čak nemaju klavijature. Tužno.

 

Ali, otkud znam?...

 

Volela bih i ja da stanem za klavijaturice... biggrin.gif ...ko zna, možda se čak dogovorim sa likom.

 

Ne, Boro, ja sam ipak čovek iz senke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek iz senke?

Znači odlučila si se na promjenu pola... A ja se čudim što ti ne stoji oznakica za pol među podacima... Taj prelazni period je najteži, vjeruj mi...

 

I mene živo zanima na šta će ličiti taj tribute, možda čak i više od Triggera... Samo da bude veselo.

 

Živa legenda YUmetala? Mnogo je kume, mnogo je...

Vidjećemo, juče sam skratio brkove, dan prije toga sam oprao zube, večeras ću se okupati, sutra kupujem kartu i mijenjam određenu količinu predragih mi konvertibilnih maraka u dinare, pa kad sve to uradim, biće mi žao ako ne dođem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda vas dvoje sami vodite intimni dijalog na ovoj temi biggrin.gif:wink:

 

 

Koliko ja znam Blanzifor nije u tribute band-u :wink:

Nisam ih detaljno preslusao, ali znam da Dejan sebi ne bi dozvolio da izadje sa bezveze ekipom ljudi. Takodje sam skapirao da su u nalozenom fazonu, sto je pozitivno, naravno :mrgreen: . Oni u stvari jos uvek pripremaju tribute, a ja sam im ponudio da gostuju, cisto da ih vide, i da ljudi cuju o cemu se radi...Jer u zadnje vreme pravi tribute ko stigne i kako stigne, ali oni koji su culi Dejana u toku proteklih godinu dve sa Rollingstones Tribute Band-om, znaju da je ovo ipak malo ozbiljnije, on je odlican pevac.

(Dal' se ja varam Boro, ili su oni bili i u Banja Luci?)

Pretpostavljam da cete moci da ih gledate i samostalno za kojih mesec dana.

 

Znaci ipak dolazis Boro? Reci da znam, jer snimio sam ti onaj CD, pa da ga onda ne saljem nego ti ga urucim licno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte mi mikrofon, dajte mi mikrofon...prijatelji, braćo, kumovi.

Ložanija-duša zdravija...

 

Pretpostavljam da im nisu potrebne klavijature, ali eto, ja se prijavljujem...portabl Petroff sa dve pedale i odličnim progresivnim bluz-zvukom... biggrin.gif

 

Boro, uozbilji se, čekaju te ovde ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dušane, prste dalje od Blanziflor!

 

Rolling Stones tribute u BL? Pravo da ti kažem, ja sam u zadnje vrijeme dosta, ovaj, pio ... alkohol ... puno alkohola ... ubij me ako znam da li su bili ... jedno je sigurno ... ne sjećam se toga.

 

Blanz, čuvaj se ti Dušana i ovih njegovih bitangi... Sve su to prekaljeni ženskaroši.

 

Ozbiljan/neozbiljan?

 

Čekaju me ljudi?

 

Dolazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh moj nergalu, sad sam siguran da ne znaš ni čitati. Ja znam da si ti sirotnja te da nemaš novca da uplatiš puno sati neta pa da možeš 'visiti' i saznati ponešto, ali, ako već imaš namjeru da sa vremena na vrijeme napišeš koji smislen post ili odgovoriš nekome, potrudi se onda da pročitaš prethodne postove...

 

Stvar ukusa je kad čovjek vidi da se bend raspada ali ga menadžeri nagovaraju da uzima nove ljude i da izdaje ploče koristeći ime iza kojeg su stajala četiri čovjeka od kojih je on ostao sam. Stvar ukusa?

 

Black Sabbath su inovatori (za razliku od recimo AC/DC) te je za njih bilo pogubno raditi 'prosječan' materijal. Razmisli malo o tome. A činjenice su činjenice.

 

Ja sam u prethodnom postu rekao da je Black Sabbath funkcionisao kao ekipa, i kad se ta (originalna) ekipa rasturila, stvari su počele da imaju sve manje i manje smisla sa kulminacijom u Reunion koncertima koji su bili krajnje usiljeni i bez ikakvih emocija... Dokaz da i vrijeme igra neku ulogu.

 

Zašto su bili tezga? Taj sam odgovor već dao u okviru 'stvar ukusa' segmenta.

 

A Ozzy se prodao, ali je stvar što je on čitavog života težio da se proda (i to je najnormalnija stvar kod većine muzičara). A sad koliko se on trudi, to je druga stvar koju vjerovatno nikada nećemo saznati ni ti, ni ja.

 

Besplatna turneja po Americi? Pazi, u tvojim godinama ja sam mogao slagati svog komšiju da Jimi Hendrix gostuje u Beogradu a da mu je pregrupa EKV, ali besplatne turneje su ipak nešto drugo.

 

Odakle ti Zeppelin da iščupaš i da vučeš poređenja? No lijepo si me iznenadio kad sam vidio da znaš da su iz istog grada... Za bonus poene odgovori koja su još dva benda (svjetski poznata) ponikla iz Birmingema?

P.S. Koliko si ti vidio njihovih slika? Vidio si onu jednu gdje se smiju nekom starcu koji leži na klupi jer su drogirani k'o majke... Pa, slikali su se oni još par puta.

Nemam neta,ali procitao sam sve sto si reko.Zasto mislis da su menadzeri krivi??? I sam si verovatno imao neki bend.Navodim Deep purple cisto kao primer sto se tice clanova bendova.Cesto se Blackmore na koncertima napijao bio lak na zivcima i samo u sred koncerta ode sa scene Live in Prague-mada se tu posle vratio posle nagovaranja i ostalim clanovima je do dokurcilo tako da kad je otisao nemora da znaci da su menadzeri ti koji su zeleli da nastave sa radom dovodjenjem novih muzicara mozda i jesu ali posle ostalih clnaova bendova.Posle Ozzijevog odlaska muziko-tehnicki gledano neki albumi su i kvalitetniji, mada se slazem da nije to onaj isti Black sabbath.A stvar ukusa je dal ce neko voelti ovaj ili onaj album na to sam mislio.Mislis inovatori sa Black sabbath albubom ,slazem se ali opet navodim kao primer i Maideni su inovatori pa su smorili,nemozes uvek svirati isto.Branis na temi Metallice Load i Reload koji su isto razliciti albumi od ostalih?Zasto mislis da bilo koji clan benda posebno kad svira nema emocije i zasto mora da bude sa prvim clanovima benda?Svako je stvarao bilo pevajuci ,svirajuci i unosio svoje emocije u pesmu.PA onda po tvome zar nije svaki bend onda tezga?Trud se poznaje npr nekom moze vise da se svidi muzicki kvalitetniji nekom manje kvalitetniji ali opet i polugluv covek cuje sta je kvalitetnije i vidi kad se neko trudi.Gledao si sigurno naj koncert Ozzija neznam tacno kako se zove kad sviraju Paranoid na kraju on znaci starac umire, jedva dise ,a skace,trci,banguje kako moze to neko da ne postuje kad on uradi sve da bi tebi bilo lepo na tom koncertu.AKo neverujes pogledaj po sajtovima Black Sabbatha turneja je uradjena pu Americi zato sto oni tada nisu imali bendove kao Jethro tull,Genesis,Zeppelin,Sabbath i jednostavno kako se navodi nisu hteli da budu bogate svinje nego da uzivaju i oni i publika.Zasto zeppelin pa ti si naveo lika sa tvog avatara.Birmigema pa verovatno je RAinbow a Ian Andreson iz Jethro Tulla je bio kucni prijatelj sa Robert Plantom tako da neznam mozda Jetrho??.Video mnogo slika ali ne secam se mnogo njih na kojima su namrsteni itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi: smile.gif

 

Drugi: :?

 

Treći: :roll:

 

Četvrti: :roll:

 

Peti, pitanje: šta ti uopšte pišeš čovječe?

 

P.S. Upute:

1. Iza tačke i zareza ide prazno mjesto, ispred njih ne.

2. Negacija/rječca 'ne' se piše odvojeno od glagola (prim. ne znam), a spaja se sa pridjevom kad se isti negira (prim. neučtiv).

Ali, daleko važnije od toga je pisati sa smislom... Tu ne znam kako bih ti pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vasrksnutog nergala: :|

 

uspela sam da ispratim sve do poslednje dve-tri rečenice.

Ako sam shvatila šta si hteo da kažeš :| , razmisli šire: Ozborn je imao dve mogućnosti 1978: da okonča život sa kojim više nije znao šta će; da nastavi da propada u tminu, shizofreniju, droge i alkohol.

 

Od svega toga, on je napravio međurešenje.

Na šta to liči, mislim da ne mora ni da se priča.

Ovo što pominješ, to čak nije ni bio koncert Black Sabbath-a, nego falični Ozfest.

 

Pogledaj šta sam napisala na temi vezanoj za Ozborna.

Možda će ti biti jasnije šta hoću da kažem, a ja nemam vremena da se ponavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi: smile.gif

 

Drugi: :?

 

Treći: :roll:

 

Četvrti: :roll:

 

Peti, pitanje: šta ti uopšte pišeš čovječe?

 

P.S. Upute:

1. Iza tačke i zareza ide prazno mjesto, ispred njih ne.

2. Negacija/rječca 'ne' se piše odvojeno od glagola (prim. ne znam), a spaja se sa pridjevom kad se isti negira (prim. neučtiv).

Ali, daleko važnije od toga je pisati sa smislom... Tu ne znam kako bih ti

pomogao.

Nisi se ni potrudio zar ne ok. Naviko sam :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vasrksnutog nergala: :|

 

uspela sam da ispratim sve do poslednje dve-tri rečenice.

Ako sam shvatila šta si hteo da kažeš :| , razmisli šire: Ozborn je imao dve mogućnosti 1978: da okonča život sa kojim više nije znao šta će; da nastavi da propada u tminu, shizofreniju, droge i alkohol.

 

Od svega toga, on je napravio međurešenje.

Na šta to liči, mislim da ne mora ni da se priča.

Ovo što pominješ, to čak nije ni bio koncert Black Sabbath-a, nego falični Ozfest.

 

Pogledaj šta sam napisala na temi vezanoj za Ozborna.

Možda će ti biti jasnije šta hoću da kažem, a ja nemam vremena da se ponavljam.

Ja ne osudjujem Ozzija nego Boro. A sta fali pa Ozzijevoj karijeri?PA Ozy fest je nastao '94 a ovo je bilo '77.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1977. veliš?

 

...

 

To samo utvrđuje ono što rekoh. :|

Postojala je kod njega tada jaka svest da se bliži kraj, ne metaforama, nego svemu.

Mislila sam da je to prošlo obzirom da se, evo, 'drži' još, međutim pre neki mesec, gledajući svoju omiljenu televiziju, uhvatim i jedan intervju sa njim. Pa znam da će da zvuči debilno, ali to je čovek koji se plaši smrti.

I sve je samo kod njega STRAH od smrti.

Čudno? Ne. Očekivano.

Samo mi je posle bilo otužno.

(Njegova trčkaranja po bini posle kojih moraju da zovu tim za reanimaciju nije ništa drugo osim straha.)

 

...

 

Mislite o tome. :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sve saberem i oduzmem meni su najbolji Black Sabbath i Vol.IV,jer njih mogu uvek da slusam,najdublji su,najemotivniji,totalno nekonvencionalni.A sto se Ozzy-ja tica svaki komentar je suvisan,ali treba ipak uzeti u obzir na sta lici njegov mozak(ako je ista ostalo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ljudi nije me bilo na yumetalu skoro godinu dana crko komp

zaborvio sam pasvord pa sam morao opet da se uchlanim

vidim za to vreme je otvorena tema o Sabbath-ima strava!

Kome treba Cross purposes - live imam disc. Kao shto R.N.A

kaze disk je stvarno strashan! Tony martin je odlichan pevach ali su ga shutnuli 92 kad se DIO vraio da snime dehumanizer bedak, mada se posle vratio i snimio po meni odlichan album Cross purposes , a za Forbidden no coment.Dovoljno je videti ko gostuje na albumu pa da ti bude sve jasno

Nego ljudi svaka chast namuchio sam se dok sam prochitao sve postove!

Najbolji album sa ozzy-jem je Sabbath Bloody Sabbath , Dio- Mob Rules ima mnogo bolju produciju od Heaven and Hell-a!

Borro bio bih ti veoma zahvalan kad bi mi nekako dostavio snimak sa

Halfordom!!!

Dio je inache najbolji pevach na svetu imam, svi albumi su mu dobripocev od Rooni and the Red Caps singla iz 1958 do Killing the Dragon 2002

Jedna novinarka koja je intervjuisala Dia je rekla da kad bi on uzeo da peva telefonski imenik to bi sjajno zvuchalo-ja se slsazem sa njom pa procenite ko mi je omiljeni pevach sabbath-a!

Omiljena pesma The Sign of the Southern Cross!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka tebi čast ako si se trudio da pročitaš sve postove... Malo ko se tako potrudi, a onda se još ljudi i uvrijede kad im kažeš da su trebali pročitati...

 

No to nije tema naše emisije...

 

Ja nemam taj bootleg sa Halfordom, nisam ga skidao, i sa obzirom na telefonske račune neću ga skidati u skorije vrijeme... Kao što sam rekao, taj se koncert/i (ne znam da li postoje snimci sa sva 4 koncerta, ali sam viđao bootlege sa različitim spiskovima pjesama) može naći preko DC mreže za razmjenu fajlova, pa ako te baš zanima kontaktiraj ovog šabana Lorimera, on je najljući pirat na forumu i mogao bi ti to skinuti i spržiti... Samo mu reci da sam te ja poslao i valjda bi trebao sniziti cijenu - inače je pravi lihvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...