Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

... Ali ti pricas kao da se Black Sabbath samo na to sveo: na tezgu Iommiju & co...

 

Chak i kada dodju do one granicne linije komercijalnog kazem ni tada to ne zvuci odvratno.

 

... Znam da ce jedini razlog biti imena Ward, Osbourne, Butler, Iommi medjutim sustina je da su oni SIMBOL jednog vremena, bez preterivanja. Odrzali su se.

 

Pazi, ovdje je razlika samo ko je veći ljubitelj dotičnih. Ja i nisam baš, neke stvari volim ali se trudim da budem realan.

1. Šta je Black Sabbath i bio većinu vremena nego tezga?

2. Ne kažem ni ja da je sve što su napravili u tom periodu smeće, štaviše ti albumi imaju neku svoju posebnu draž, ali Sabbath su jedni od najvećih inovatora i ti albumi su (uglavnom) bili korak unazad u idejnom smislu, u potpuno drugom stilu (koji su oni ustvari izmislili a drugi ga pojednostavili i izmjenili pa im ga vratili) i zbog toga mislim da je to loše. Da ne pominjem kako je to svjetlosnim godinama udaljeno od originalne ideje... Originalni Black Sabbath je imao svoj zvuk koji su tačno kreirali četvorica originalnih članova (kao što su Purple ubacivali djeliće klasike u njihove pjesme, Sabbath su to radili sa džezom, tako da mi je smiješno slušati ovo poslije kad čujem čisti heavy rock, potpuno ravan ritam i bas gitaru bez ikakvih improvizacija. Mislim fali tu nešto...) i kako je koji odlazio... Od Black Sabbatha je ostalo samo B.

I kakva granična linija komercijalnog? Na šta tu misliš? Oni su se toj liniji najviše primicali sa Ozijem, jer im je vrijeme bilo na njihovoj strani. Poslije nisu imali više nikakve šanse za to.

3. Imena Ward, Butler, Iommi, Osbourne (bogami i Dio, Tony Martin, a da ne pominjem sve one matore britanske muzičare koji su prošli kroz bend) i BLACK SABBATH su definitivno za poštovanje, i istina je da su simbol jednog vremena, ali koje je to vrijeme?

Ja razumijem da su ti oni vjerovatno omiljeni bend (Blanziflor - ne znam šta je to, izgleda mi kao ime nekog cvijeta, ali avatar je nepogrešiv) pa ti ovo i nije baš uživanje za čitati, ali ja se trudim da budem realan i iznosim svoje mišljenje, možda malo oštrije nego što ono ustvari jeste ali sa ciljem da malo podstaknem ljude na kvalitetnu diskusiju...

P.S. Ovaj izraz 'plač božje matere' ti je odličan, ali ja bih ga upotrijebio za 'Born Again'... Taj album je za mene 'Dead Again (For The First Time)'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi ovo prvo je stvar ukusa i to sto kazes da su odkakali od orginalnih sabbatha to je za pohvalu po meni nije grupa ne treba da radi non stop iste stvari.Zepeline i sabbath netrba nikako uporedjivati i neznam tamo svadjati se oko toga kad su ta dva benda i ovako bili veliki prijatelji.

Isto mislim da kad postoji bend to je bend nemozes da kazes ah james je metallica ili on je najzasluznji ako je neko kriv onda su svi krivi nema pojedinaca u bendu.Mene licno mnogo dotice energija koja postoji u njihovim textovima i pesmama to osecam isto i kod nekih bluz bendova ali i kad slusam led zeppelin ti bendovi su pre svi radili da bi napravili nesto sto valja sto ima dusu i dosta pozitivne energije usled teskih ratova, bolesti itd.Zasto su bili tezga??? pa onda je svaki bend tezga?Da li si znao da je black sabbath odrzao besplatnu turneju po americi?Ozi se jeste zesce prodao to svako vidi ali jebiga svkog pare iskvare on to radi da bi imao jos vise para ali ti i danas da odes na njegov koncert videces da se taj covek trudi i da mu je stalo do te publike.

 

p.sDa li ima neka slika gde oni nisu nasmejani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh moj nergalu, sad sam siguran da ne znaš ni čitati. Ja znam da si ti sirotnja te da nemaš novca da uplatiš puno sati neta pa da možeš 'visiti' i saznati ponešto, ali, ako već imaš namjeru da sa vremena na vrijeme napišeš koji smislen post ili odgovoriš nekome, potrudi se onda da pročitaš prethodne postove...

 

Stvar ukusa je kad čovjek vidi da se bend raspada ali ga menadžeri nagovaraju da uzima nove ljude i da izdaje ploče koristeći ime iza kojeg su stajala četiri čovjeka od kojih je on ostao sam. Stvar ukusa?

 

Black Sabbath su inovatori (za razliku od recimo AC/DC) te je za njih bilo pogubno raditi 'prosječan' materijal. Razmisli malo o tome. A činjenice su činjenice.

 

Ja sam u prethodnom postu rekao da je Black Sabbath funkcionisao kao ekipa, i kad se ta (originalna) ekipa rasturila, stvari su počele da imaju sve manje i manje smisla sa kulminacijom u Reunion koncertima koji su bili krajnje usiljeni i bez ikakvih emocija... Dokaz da i vrijeme igra neku ulogu.

 

Zašto su bili tezga? Taj sam odgovor već dao u okviru 'stvar ukusa' segmenta.

 

A Ozzy se prodao, ali je stvar što je on čitavog života težio da se proda (i to je najnormalnija stvar kod većine muzičara). A sad koliko se on trudi, to je druga stvar koju vjerovatno nikada nećemo saznati ni ti, ni ja.

 

Besplatna turneja po Americi? Pazi, u tvojim godinama ja sam mogao slagati svog komšiju da Jimi Hendrix gostuje u Beogradu a da mu je pregrupa EKV, ali besplatne turneje su ipak nešto drugo.

 

Odakle ti Zeppelin da iščupaš i da vučeš poređenja? No lijepo si me iznenadio kad sam vidio da znaš da su iz istog grada... Za bonus poene odgovori koja su još dva benda (svjetski poznata) ponikla iz Birmingema?

 

P.S. Koliko si ti vidio njihovih slika? Vidio si onu jednu gdje se smiju nekom starcu koji leži na klupi jer su drogirani k'o majke... Pa, slikali su se oni još par puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali sa ciljem da malo podstaknem ljude na kvalitetnu diskusiju...

biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Treba nastaviti sa diskusijom koja na nesto lici. biggrin.gifa:

Kada kazem> granica komercijalnog, pa to komercijalno (sto je nekako i neizbezno. Sad but true, I-nergal-i, sta da se radi :cry: ) drugo je ime za Born Again i Forbidden, a o skrnavljenju Sabbatha zvanom Reunion vec sam, mislim, rekla te necu ni da se ponavljam. Jeste se njihova muzika degradirala to se vec videlo od Heaven and Hell koji je iz nekog meni nepoznatog razloga velikom broju ljudi najgotivniji album Black Sabbatha, a ono sto je meni posebno zastrasujuce je da se moja generacija sa Sabbathom upoznala preko Forbiddena. A sam si rekao kako je sve to milionima svetlosnih godina daleko.

Jos si rekao nesto zanimljivo: ...Sabbath su jedni od najvećih inovatora i ti albumi su (uglavnom) bili korak unazad u idejnom smislu, u potpuno drugom stilu (koji su oni ustvari izmislili a drugi ga pojednostavili i izmjenili pa im ga vratili) i zbog toga mislim da je to loše...

Znas sta, sto se toga tice, 99% jesi u pravu i ja to nemam cime da poreknem. Ali opet cak i tom supljem zvuku do kog su dosli u poslednjoj deceniji nesto daju Iommi, pa i one inace krajnje redukovane klavijature... Znaci nije se samo prazno ime odrzalo, ostaci nekadasnje snage su tu.

Black Sabbath je simbol jednog vremena jer ja ne znam da li ijedan bend, istoricar, savremenik, jebi ga, moze bolje da opise period 1970-1980. I to ne samo muzicki. Prvobitni Sabbath nije bez smisla toliko obelezen doom zvukom. Mislim da je to I-nergal-i napomenuo, mada je bio konfuzan... O tome mozemo i posle, jer i sa te strane ima svasta da se prica, a ovako bi bilo odvajanje od teme.

P.S.

Blanziflor je lik iz staronemacke mitologije. Koliko je meni poznato, ime je potpuni besmisao, pa na taj nacin opet ima neko znacenje. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da vidim da ovaj svijet ima na kome da ostane...

Tvoja se generacija upoznala sa Sabbathom preko Forbidden albuma, a ja sam imao ploče Sabbath Bloody Sabbath i Attention i čekao da dođe struja (koje je mjesečno bilo po par sati) da ih mogu slušati...

A sad, što se tiče Heaven And Hell, to je jednostavan, direktan album pa ga ljudi zbog toga vole, jer čini mi se da za stare albume ipak treba malo više vremena da se uhvati magija dok ti kad čuješ 'Sing me a song, you're a singer' odma' znaš o čemu se radi. U pitanju je jednostavno 'singličnost' pjesama (pri ovom mislim na to da svaka pjesma može stajati za sebe, te da nema ni sekunde viška u strukturi - glavni su rif i refren i nema puno šta pored - za razliku od legendarnih stvari sa prvih albuma - 'ko zna zašto je to dobro') u kombinaciji sa glasom koji bi i Bog koristio kad bi imao namjeru da se obrati narodu...

Zasad toliko, odoh spavati, pa i ubuduće možemo o ovome...

Pozdrav

P.S. Boro 69: pakleni patuljak je lik iz novije srpske mitologije (koju trenutno izmišljam) i predstavlja suštu suprotnost svom blizancu Bokiju 182: baštenskom patuljku, a cilj mu je da zbunjuje ljude i povremeno plaši malu djecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal ove godine ispod vasih avatara bilo sta znace, al ako su istinite onda ne kuzim kako generacija koja je 3g. starija ima ploce

prvih albuma od Sabbatha, a ova mladja cd-ove zadnjih albuma???

Nadalje Sabbathi su od pocetka imali jedinstveni zvuk pa sve do sada,

bez obzira sto nema nikog vise osim Tonya, al kad poslusas malo bolje ove novije albume (Eternal Idol, TYR, Cross Purposes) shvatis da su

zadrzali onu svoju tezinu u rifovima i u biti to su oni Sabbathi iz 70-ih, samo je razlika u produkciji i efektima koje je znanost nametnula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to za Heaven and Hell si u pravu. Veliki broj ljudi to i trazi. A sa time ja ne mogu da se slozim. Eto, npr. koliko se likova na ovoj temi izjasnilo za Paranoid kao najbolju pesmu Black Sabbatha. Nije da ja imam nesto protiv Paranoida (kome ce bre Paranoid da bude odbojan... :wink: ) Ali stvar je u tome: Paranoid ima zarazan ritam. Brzo se prima. Ima konkretnu sustinu, uz koju ide i konkretna muzika> riba ga je ostavila, on je prs'o. Mislim da zbog toga neki odlucuju da Sabbath proglase za hard rock bend. No nije ni bitno. (Koliko ce ljudi reci da vole Electric Funeral ili War Pigs, kad se vec radi o Paranoidu. Narocito ovo prvo.)

 

Tu promenu raspolozenja kod ranog Sabbatha, a po meni su to godine od prvog albuma pa do kasnijih sedamdesetih, treba doziveti na pravi nacin, u odredjenom licnom raspolozenju. Znam da zvuci kao tripovanje, ali jeste tako. Mozda jedan dosta veliki broj ljudi od muzike ocekuje da im momentalno bude prijatna i dopadljiva, a ukoliko je ne svare odmah, onda im automatski to znaci da je ne vredi ni slusati? :?

 

Cini mi se da je to jedan od razloga iz kog su svuda Sabbathi nekako izgurani u drugi plan pred drugim bendovima koji su mogli da zadovolje takve potrebe. Ljudi ih cene, jeste, ali tu kao da nesto nedostaje. :|

 

"Ne znam dal ove godine ispod vasih avatara bilo sta znace, al ako su istinite onda ne kuzim kako generacija koja je 3g. starija ima ploce

prvih albuma od Sabbatha, a ova mladja cd-ove zadnjih albuma???"

 

Pa sta da ti kazem. :| Kolika gomila seta majce Forbiddena, a sve je to nesto po godinama slicno. Ne verujem da to rade zato sto im je prvobitna Black Sabbath majca na pranju. Vec sam rekla, zna se za Paranoid, i War Pigs, i Iron Man, i za Black Sabbath zahvaljujuci Tribute to Gods, ali su vec Snowblind, Spiral Architect, Into the Void, pa i Children of the Grave, Lord of this world, Wizard, Wicked World, The Sign of the Southern Cross, nekako daleki. Nije da nisu culi, nego nisu na to mozda hteli ni da gube vreme. Zadovoljili su se Forbiddenom. :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisniče drago mi je da ovaj tvoj post ima nekog smisla za razliku od većine koju si prosuo po forumu pa da ti odgovorim: mislio sam na ljeta 1993. i 1994. kada sam počinjao slušati muziku, CD je bio još uvijek nepoznat pojam, pa ja sam kupovao ploče (na ulici naravno). Tada su u BL bile jebene restrikcije struje pa mi je sva ta muka činila još slađim preslušavanje tih ploča... Oh, you made me cry when I remembered those times... Nadam se da te odgovor zadovoljava. (A što se tiče drugog dijela posta, već sam ovdje dva tri puta napisao šta mislim o periodu 1982-1996.)

 

A sad, something completely different:

Nikad stvar PARANOID! Ja sam album 'Paranoid' imao na kaseti bez spiska pjesama (a nisam bio siguran ni koji je to album) i tako ga slušao ne znam ni ja koliko, i onda kad sam sa drugarima krenuo razmjenjivati iskustva, svi mi kažu da je Paranoid najjača stvar. Ja slušam njih i govorim da nije, ne može biti jača od Sweet Leaf ili Fairies Wear Boots, a ovi naravno nisu slušali te stvari pa i dalje ponavljaju isto. E onda ja poludim i kažem:'Pa dobro, dajte mi da čujem tu stvar', i kad sam je čuo i saznao koja je to pjesma ustvari (pošto sam je 'ladno imao na onoj kaseti i slušao stalno) bio sam totalno razočaran... Ta stvar meni nije ništa posebno, jedino što je kratka i totalno odudara od ostalih stvari iz tog perioda. Zvuk je lošiji nego što je slučaj sa ostalim pjesmama sa tog albuma, mislim da je ona snimljena ranije za singl pa je nakon uspjeha singla ubačena tu i onda je još album nazvan po njoj...

A sad što se tiče kompleksnosti i pojednostavljivanja strukture pjesama, slažem se da se Sabbath mijenjao i u periodu sa Ozijem, išao ka jednostavnijem ali meni to nije sjelo, no sad ću opet poslušati te albume, juče sam krenuo od prvog...

A sad, činjenica je da široke narodne mase uvijek hoće jednostavno, većina ljudi teži ka jednostavnijoj muzici jer nema vremena da posluša nešto pet puta s mukom da bi pri šestom slušanju uživala. To su uglavnom ljudi kojima muzika ne znači previše (a to je većina) i jebiga... To je razlog zbog čega je sad mejnstrim muzika ovako bljutava.

I još, Black Sabbath je najuticajniji bend svih vremena, ali su oni izgubili dah u osamdesetim i to je komadić koji nedostaje... Nedostaje pravi kontinuitet... A sad, ima tu malo i do geografije, kod nas su Deep Purple i Uriah Heep bili znatno ispred Sabbatha, dok je u Americi (jebiga, to znam pouzdano, ne znam podatke za Evropu) Sabbath svjetlosnim miljama ispred tih bendova... A i jedan od razloga je i taj što nekim ljudima nedostaje godina i slušalačkog iskustva da shvate Sabbath...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rekla sam vec to za Paranoid. Zarazan je. Bio je nesto strashno popularan i van hard rock (samo da se razume, nisam ja udarila u to da je Black Sabbath hard rock biggrin.gifa: ) krugova u Beogradu sedamdesetih. Ljudi su igrali uz Paranoid. Razumela sam sta si hteo da kazes, verovatno si slusao i bolje od Sabbatha pre Paranoida, ovo jednostavno nije zadovoljilo kriterijume. Ali sasvim sluzi svrsi. :wink:

Paranoid je dushu dao da se radi na svirkama, a pre svega mladjih bendova, kojima dosade Metalika i Mejdeni.

A kada sam vec kod tih obrada, volela bih kada bi neko, ma cak ne mora da bude ni veci bend, uradio War pigs. Bilo bi mnooooogo efektno s obzirom na stanje sveta, itd (hajde ja da sada time ne smaram :roll: ), i 1000% zanimljivo za slusanje.

 

Pa ovo je skoro zvucalo kao apel...:wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeći put kad čujem Paranoid na nekoj svirci ima da davim ljude golim rukama...

 

Nego, ne znam da li si slušala Faith No More obradu War Pigs (nalazi se na 'The Real Thing' albumu)? Ako nisi potraži pa da čujem komentar. A ja bih volio da čujem da neko obradi Sabbath Bloody Sabbath, Anthrax su to fino uradili za 'I'm The Man' EP, ali može i bolje - onaj lagani dio sa clean gitarom su skroz promijenili (što je bilo i očekivati od njih), a taj dio je najbolji...

A što ti bježiš od toga da je Black Sabbath hard rock?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti za ovo. Nisam imala pojma da je tako neshto uradio Faith No More... Potrazicu, pa cu da ti se javim. biggrin.gifa:

 

Ne, pazi, vec sam se toga naslushala - ma jesu oni legende, ali to je ipak hard rock... Odsluzili su svoje, sada je gotovo... Itd, itd.

:roll:

Ja sa time ne mogu da se slozim, a sa druge strane, nisam ni rekla da su se oni operisali od roka. Ne moze. Toga ima puno u njihovoj muzici, ali utoliko zbog toga shto su oni odredjene ideje uzeli od hard rocka, melodiju priblizili vise nekom impresionistickom dozivljaju, uneli melanholicni, zesci, tvrdji zvuk (eto, i ja upotrebih mrski "tvrdi zvuk" :ne: ), pa i sama lirika se bitno razlikuje od hard rock ere. Ala sam ih opako nahvalila... tongue.gif

 

Idem da trazim ovaj Faith No More... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeći put kad čujem Paranoid na nekoj svirci ima da davim ljude golim rukama...

 

Nego, ne znam da li si slušala Faith No More obradu War Pigs (nalazi se na 'The Real Thing' albumu)? Ako nisi potraži pa da čujem komentar. A ja bih volio da čujem da neko obradi Sabbath Bloody Sabbath, Anthrax su to fino uradili za 'I'm The Man' EP, ali može i bolje - onaj lagani dio sa clean gitarom su skroz promijenili (što je bilo i očekivati od njih), a taj dio je najbolji...

A što ti bježiš od toga da je Black Sabbath hard rock?

Ja sam chuo War Pigs od Faith No More i ona mi je omiljena na NIB 1, stvarno su je majstorski odradili ! A Sabbath Bloody Sabbath su ti obradili Godspeed sa Bruce Dickinsonom, solidno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisniče drago mi je da ovaj tvoj post ima nekog smisla za razliku od većine koju si prosuo po forumu pa da ti odgovorim: mislio sam na ljeta 1993. i 1994. kada sam počinjao slušati muziku' date=' CD je bio još uvijek nepoznat pojam, pa ja sam kupovao ploče (na ulici naravno). Tada su u BL bile jebene restrikcije struje pa mi je sva ta muka činila još slađim preslušavanje tih ploča... Oh, you made me cry when I remembered those times... Nadam se da te odgovor zadovoljava. quote']

 

Svaki moj post ima smisla, no u potpunosti te razumijem,

neki jednostavno ne mogu shvatit sto je heavy, a sto

se tice odgovora, moram priznat da me nije zadovoljio jer

ti si tam u nekom postu reko da mladji kupuju Forbidden,

a ti si kao kupovao starije ploce, pa 93. i 94. si mogao

kupovat nove albume s Tony Martinom. Sto hocu reci

razlika od 3 godine ne moze da se ocituje u kupovanju razlicitih albuma

vremenski udaljenih 25 godina.

 

.....but who is your father if it isn't me?

.....who gave ju the will to live?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujuci pirateriji nije bilo vazno koje si godiste, mogao si lako doci do bilo kog albuma. Nema tu onog klasicnog problema da se stari albumi ne dostampavaju pa ne moze do njih da se dodje. Recimo, ja sam 84. godiste, a prvo sto sam cuo od Sabbath-a bili su Black Sabbath i Paranoid (albumi). Znaci, niko od nas nije "Forbidden" generacija. :wink:

Sto se tice Paranoida (pesme), ne slazem se da je pesma slabija od ostalih na tom albumu samo zato sto je jednostavna. Ako nije kompleksna kao War Pigs ili Hand of Doom, ne znaci da je manjeg kvaliteta. Sta vise, teze je napisati jednostavnu pesmu, a da ne bude isprazna i dosadna. Po meni, u Paranoid-u je izbegnuta ta zamka. I nije on flipnuo sto ga je ostavila riba, vec je on ostavio ribu zato sto je flipnuo biggrin.gif :

"finished with my woman 'cause she couldn't help me with my mind".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legendo zavičaja, gdje sam ja to rekao da mlađi kupuju 'Forbidden'? Blanziflor je navela da se njena generacija upoznala sa Sabbathom preko 'Forbidden'. Čitaj malo pažljivije.

A drugo, da, 1993/94. sam baš bio u mogućnosti da nabavim nove albume sa Tony Martinom. Ne znam zašto nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da vidim da ovaj svijet ima na kome da ostane...

Tvoja se generacija upoznala sa Sabbathom preko Forbidden albuma, a ja sam imao ploče Sabbath Bloody Sabbath i Attention i čekao da dođe struja ...

 

Ne znam sta bi ovo trebalo znacit, al

meni govori upravo ono sto sam i rekao.

Generacija 3 godine mladja se UPOZNAJE sa Sabbathima

preko Forbiddena, a ova starija preko Sabbath Bloody Sabbath

albuma.

 

 

Dakle, mozda sad shvacas sta mu ti nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jebate pa ti si fakat tezi slucaj, a Boga mi

i ne heavy.

 

Moj 1. post u kojem sam spominjao godine ispod avatara je bilo

pitanje koje je bilo upuceno vama ne samo tebi. Meni jos uvijek

nije jasno kako 3 godine mladja generacija bla bla bla bla bla. U P.M. vec sam ponovio to! Jednostavno to mi nema logike! Mozda vi ne znate sta je generacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legendo zavičaja, gdje sam ja to rekao da mlađi kupuju 'Forbidden'? Blanziflor je navela da se njena generacija upoznala sa Sabbathom preko 'Forbidden'. Čitaj malo pažljivije.

A drugo, da, 1993/94. sam baš bio u mogućnosti da nabavim nove albume sa Tony Martinom. Ne znam zašto nisam.

 

Prvo, sta ti znaci "legenda zavicaja"?

Ovo za Forbidden sam uputio njoj, a za Paranoid oboma. I nisam imao nameru da se svadjam vec da se ukljucim u diskusiju. Ne lozi se. Nisam nikoga napao, reakcija ti uopste nije na mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ovo sad postalo krajnje konfuzno.

Ono 'legendo zavicaja' je bilo upuceno meni,

iskreno ne znam sta da mislim o tome, no

mene jedna druga stvar muci........

A u biti me ne muci samo sam htio ispasti pristojan,

i pogrijesio sam!!!!!!!!!!!!!

Pa zar su svi - 17-godisnjaci = generacija -

upoznati sa Sabbathima preko Forbiddena??

A ovi stariji 3 g preko starijih albuma??

Totalna idiotarija bas zato sto je (vec je neko to reko) danas

sve dostupno, to da ste recimo 70. godiste il tak nesto

onda bi mi bilo jasno da ne mozes kupit album kojeg jos nema,

pa ces moc reci da si upoznat sa Sabbathima preko starijih albuma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, Boro, izvini covece, potpuno te nepravedno optuzih. Mislio sam da mene napadas, nisam pazljivo procitao. Nece se ponoviti obecavam. Ajde da ne brisem, da ne budem picka. Ali, sledeci put kad se rasprava ovako zahukta, molim te, citiraj post na koji odgovaras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da ti kazem. :| Kolika gomila seta majce Forbiddena, a sve je to nesto po godinama slicno. Ne verujem da to rade zato sto im je prvobitna Black Sabbath majca na pranju. Vec sam rekla, zna se za Paranoid, i War Pigs, i Iron Man, i za Black Sabbath zahvaljujuci Tribute to Gods, ali su vec Snowblind, Spiral Architect, Into the Void, pa i Children of the Grave, Lord of this world, Wizard, Wicked World, The Sign of the Southern Cross, nekako daleki. Nije da nisu culi, nego nisu na to mozda hteli ni da gube vreme. Zadovoljili su se Forbiddenom. :ne:

 

Ovaj, ponavljam se. :roll: To je moje iskustvo, Sabbath je jednostavno tako potisnut. Citajte malo pazljivije, kao shto cu i ja malo pazljivije da interpretiram Paranoid. Hvala WS na ispravci. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, i drugi put. :wink:

A ovo za Forbidden ti govorim na osnovu licnog iskustva, vecina ljudi koji vole Sabbath, a otprilike su mog godista, cak i ne pominje taj album. Kapiram sta Bora zeli da kaze za period 93/94, ja sa mislio na period od 96 pa nadalje. Tada je bio veci izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...