Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Nego, Boro, pre jedno dva dana ulazim u jednu hi tech knjižaru i čujem sa zvučnika, kao iz nekog drugog višeg prostora (ne preterujem, stvarno je bilo tako) onaj fini, veseli ritam na bubnjevima (tongue.giftongue.gif:wink: )

stravično poznat. Pesma ide dalje - kada ono, ni manje ni više, krajnje neočekivano, obrada Faith No Morea, War Pigs. O radosti. Nije ovo moja buđava mašta, stvarno se desilo. Pazi, neću još ništa mnogo da kažem o samom kvalitetu obrade, koju čestito nisam ni čula do kraja, jer je sam doživljaj bio dovoljno paranormalan. (Jel to Pakleni Patuljak zbunjuje ljude?...)

 

Ono što sam čula (to je samo prvi utisak), tehnički mi se učinilo besprekorno, nego...opet moja subjektivnost...to ti je kao ona fora sa Stradivarius violinama. Naučnici 21. veka nikako da provale ŠTA je u tehnologiji tih violina iz 18. veka što proizvodi onakav zvuk. Spells, spells.

 

Inače, original best of F N M - a je oko 1800 dinara. Na zdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, šta da ti kažem, FNM obrada 'War Pigs' je odsvirana u originalu, u pitanju je uglavnom kako ćeš svariti vokal koji je... pa, Mike Patton. (Dovoljno je samo to reći, uz opasku da se nadam da nećeš imati priliku da čuješ FNM obradu 'Highway Star'.)

Sad još što se tiče obrada, ističe se još 'Changes' koju izvode moji omiljeni trešeri sa istočne obale, Overkill. Ta se obrada može naći na Coverkill (album samo sa obradama iz 1999. na kojem se nalaze još dve Sabbath obrade, ali je ova najuspjelija), pa potraži da čuješ... Usput, kad smo kod tog benda, mogu li se naći Overkill originali gdje u Bgd (prvenstveno me zanimaju albumi Killing Kind, From The Underground & Below i Necroshine), pa ako je neko vidio nek' javi gdje i koliko...

Sad sam uzeo digitron, 1800 podijeljeno sa 33 iznosi 54.54 jedinica lokalne valute... O bogovu ti majku, pa šta ti ljudi misle... Sva sreća pa kod nas nema originala, samo bih se nervirao...

P.S. Izgubio sam kontrolu nad patuljkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, u redu je čak i što se vokala tiče donekle, ali zvučalo je uprkos svemu dosta studijski, sterilno. Ispeglano. Navedene albume verovatno možeš da nađeš ovde, ali po ceni 1000-2000 dinara. Osakatili su narod tom svojom originalnošću. Sve nade polažem u ljude ispred skca, nedeljom.

 

Pripazi na Paklenog. :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene kopka da vidim, tj. čujem kako bi se Afterlife snašao. Pre svega zbog sposobnosti njihovog vokala. Pa šta ako rade pretežno trash. Postoje stvari koje bi mogle izvanredno da zvuče u njihovom izvođenju.

Ja sam sa svojim starim bendom i pevao "Paranoid", "Sweet Leaf" i "Iron Man". Simpatično je zvučalo, ali ne leži mi Ozijev vokal. Više bih voleo da radim neke obrade iz perioda sa Diom ili Tonijem Martinom, recimo "Heaven And Hell" ili "Headless Cross" ili "The Law Maker", "Jerusalem", "TV Crimes", "Valhalla", "Computer God"...

I konačno sam nabavio "Live Evil". Dio je sjajno otpevao sve one stare Ozijeve pesme. Čovek je BOG!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad još što se tiče obrada, ističe se još 'Changes' koju izvode moji omiljeni trešeri sa istočne obale, Overkill. Ta se obrada može naći na Coverkill (album samo sa obradama iz 1999. na kojem se nalaze još dve Sabbath obrade, ali je ova najuspjelija), pa potraži da čuješ...

Meni se sviđa i kako su ispale i "Cornucopia" i "Never Say Die", ali ubedljivo najbolja obrada na "Coverkill" je "Tyrant"! Mene je iznenadila, i to poprilično, "Space Truckin'".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i gazde...

Mogu misliti na šta su ličile 'Sweet Leaf' i 'Iron Man'... Nadam se da su zvučale dobro.

A što se tiče Coverkill kolekcije, meni su najbolje stvari 2-5 (a one su - koliko znam - urađene tokom From The Underground & Below snimanja), i još naravno 'Tyrant' i ona blesava obrada Ramonesa, ali ovo je Black Sabbath tema, pa... Kakva je korist od ovoga što sam napisao?! Nego, 'Changes' je meni za dve klase bolja od ovih drugih, ne kažem da su loše, 'Never Say Die' je izuzetno simpatična, ali je 'Changes' ... uuuu... mnogo jača od njih obe zajedno...

A Live Evil je veoma zanimljivo izdanje, šta reći na Diov urlik 'I am iron man!!'... Slažem se u ovoj konstataciji da je Bog.

I na kraju, za FNM obradu, jebeš ga, zvuči prepeglano, pogotovo u odnosu na original... Ali je odlična, što nije slučaj sa nekim obradama Sabbatha koje sam čuo - zaobići Masters of Misery tribute ako je ikako moguće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad još što se tiče obrada, ističe se još 'Changes' koju izvode moji omiljeni trešeri sa istočne obale, Overkill. Ta se obrada može naći na Coverkill (album samo sa obradama iz 1999. na kojem se nalaze još dve Sabbath obrade, ali je ova najuspjelija), pa potraži da čuješ...

Meni se sviđa i kako su ispale i "Cornucopia" i "Never Say Die", ali ubedljivo najbolja obrada na "Coverkill" je "Tyrant"! Mene je iznenadila, i to poprilično, "Space Truckin'".

 

Slazem se za tyrant! Majstorski su ga uradili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i gazde...

Mogu misliti na šta su ličile 'Sweet Leaf' i 'Iron Man'... Nadam se da su zvučale dobro.

A što se tiče Coverkill kolekcije, meni su najbolje stvari 2-5 (a one su - koliko znam - urađene tokom From The Underground & Below snimanja), i još naravno 'Tyrant' i ona blesava obrada Ramonesa, ali ovo je Black Sabbath tema, pa... Kakva je korist od ovoga što sam napisao?! Nego, 'Changes' je meni za dve klase bolja od ovih drugih, ne kažem da su loše, 'Never Say Die' je izuzetno simpatična, ali je 'Changes' ... uuuu... mnogo jača od njih obe zajedno...

A Live Evil je veoma zanimljivo izdanje, šta reći na Diov urlik 'I am iron man!!'... Slažem se u ovoj konstataciji da je Bog.

I na kraju, za FNM obradu, jebeš ga, zvuči prepeglano, pogotovo u odnosu na original... Ali je odlična, što nije slučaj sa nekim obradama Sabbatha koje sam čuo - zaobići Masters of Misery tribute ako je ikako moguće...

 

Pa ti si se baš snabdeo tim obradama. tongue.gif Gde ih nađe. Evo ja se ne javljam da se ne bih sramotila, kako ništa od ovoga ne nađoh.

 

Live Evil, eh....pa da, ali npr. ne čini li vam se, ipak, da je Children Of The Grave bolje "pristajalo" Ozbornu, što se može reći i za Paranoid i za NIB, u nekim trenucima. Što ne znači da bi bilo bolje da je neko drugi otpevao te pesme. Oh no no no.... :wink:

Mada, kada krene Dio onako iskusno da urla na početku War Pigs-Generals gathered in their masses....(Sada jel tu idu dva s ili jedno, ja i engleski....) Masa se pogubi, nenormalno. Sa punim pravom. Čovek je tako oživeo onaj pobunjenički duh što je bio zamro. A njegove pesme uživo i da ne pominjem. Strašno. Imaš utisak k'o da će sve da se sruši istog trenutka, a oni će i dalje i dalje......da nastave da sviraju. Čak i Neon Knights, koje zvanično nešto ne gotivim, dobiju nešto uzvišenije...A Mob Rules i Sign of the southern cross......čo'eče.

 

Zar sada i ja treba da ponovim: DA, Dio je bio nešto najbolje što se desilo Black Sabbathu posle dužeg vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni uopšte ne nedostaje Ozzy tamo, Live Evil je ŠTRAŠAN!

Nego tužna je činjenica da je to izdanje bilo početak kraja za Sabbath jerbo su se popičkali oko miksovanja i rascijepili se na dvije strane, Dio i Appice na jednu a brkajlije na drugu... Sad ću za koji dan dobiti neke video kasete sa dokumentarcima, da još preciznije vidim sve šta se dešavalo...

Nego Blanziflor, za ove obrade savataj ovog čiču što nam se ovdje ubacuje u razgovor, ispreturaj mu njegov 'vault' sigurno ćeš naći sve ovo što spominjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, niko ne može otpevati Ozijeve pesme kao on sam, jer su i pravljene za njega. Ali ih je Dio zato maestralno uradio u svom fazonu naravno. Zamislite Dija kako peva doom.

 

Da.

Ili Ozborna kako pokušava da 'izvuče' Diove deonice. Majko moja.

Nego, nije samo što je pisao tekstove, nego što je čovek imao harizmu. Pa kada to unese u pesmice, eeee....no to su samo neki utisci.

 

Dio je neprikosnoven, apsolutno. Dajem mu prednost i nad Martinom, možda je nesreća ovog poslednjeg bio što je upao u period kada je bend osetno opadao.

 

Boro, veselo, veselo. Brkajlije.

laugh.gif

Da, te njihove svađe. Mada ne verujem da će ti dokumentarci nešto više da razjasne. Još nisu lepo rekli ni kako je Ozi izleteo iz benda-da li su ga zamolili, da li je sam izašao, da li su ga jednostavno šutnuli (u šta najviše verujem) ili je bila neka četvrta varijanta. Onda se matori javlja posle 30 godina sa pričom da je on uvek živeo u strahu od Ajomija. Eh.

Jedino ako se Pakleni nije dokopao nekih strogo poverljivih U.S. dokumenata tongue.gif ......smorih više. :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nema od vas neko sluačjno "Cross Purposes Live"? Na tom albumu su ubdeljivo najbolje pesme od svih Black Sabbath live album akoje sam ja video.

I da ne pišem mnogo na onoj novootvorenoj temi, ne mislim da oni mogu sada da urade išta epohalno, ali uvek ostavim malo nade u rezervi. NAjgore što im se može desiti je da počnu da zvuče kao noviji ozijevi solo albumi, protiv kojih nemam ništa, ali Black Sabbath ne treba tako da zvuče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerićemo i tu tvrdnju... 'Cross Purposes Live' kažeš?

Nego zbavio sam onu video kasetu sa dokumentarcima, i razočaran sam tim segmentom sadržaja kasete jerbo su dokumentarci (dva dijela, I je 1970-1978, a II pokriva period do 1992) urađeni za kompaniju 'Castle' i u prvom dijelu samo se brkajlije pojavljuju i uopšte ima jako malo priče, a prikazuju čitave pjesme (to mi nikako ne treba u dokumentarcu), a u drugom dijelu Dio ima par legendarnih momenata no u suštini, sve je to slabo...

No, na kaseti takođe imaju i dva kompletna koncerta, iz 1978. i 1980. Ovaj prvi sam krenuo i gledati i bezveze mi je totalno, jer sam u zadnjih par dana (RNA, ti si kriv sa pominjanjem 'Live Evil') postao Dio fanatik...

A sad bezveze mi je da se nađu pametnjakovići pa otvore temu o novom albumu kad je ova tema lijepo zaživjela, pa ću stoga svoje misli o njihovom novom albumu iznijeti ovdje... Taj album, ma kakav on bio, biće razočaranje. (A mislim da će biti loš.) A usput, kako Blanziflor reče, najavljuju oni to već pet godina... Mislim da bi bolje bilo da ostane na onome 'ne nemoj mi prići'.

Moram opet naći Reunion album da još jednom poslušam one dve studijske stvari što su tad uradili, ali... U startu sumnjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da....pogubim se.

Pretpostavljam da je Dio nasao neku logicnu vezu izmedju te dve pesme......koju ja ne vidim. Ali dok traje, gledano odvojeno.....

Mada ja tesko povezujem cinjenice.....Recimo vokal gorepomenuti sa gazdom.....oh, well.

Zlatibor razbistri mozak......a imaju i monitore od 19 incha. :mrgreen::wink::mrgreen::wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman, ja kad sam ga pržio, stao je na jedan CD...

Šta reći za 'Heaven And Hell' i 'Sign Of The Southern Cross/Heaven And Hell' - skoro 20 minuta zajedno, totalno se izgubim u tim trenucima...

 

The World Is Full Of Kings And Queens Who Blind Your Eyes And Steel Your Dreams

 

Ovo su dvije najbolje sabbath pjesme... ozzy nije ni do koljena diou sto se tice pjevanja, iako je i on imo legendarnih pjesama..

meni je sign of the southern cross najbolja sabbath pjesma!

 

from the book the word is spoken

whisperd from forgotten psalm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, sada pomenuste i to ko bolje peva.......o ne......sta cemo sad?

Iako je zvucalo ironicno,......nije pisano sa tom namerom.

 

Ozborn je imao jednu odredjenu harizmu koja je odgovarala dobu kada je Black Sabbath nastao. To bih tako tumacila. Zavrsetak Vijetnamskog rata.

 

Sada se setih, kako su se Amerikanci panicno povlacili iz Vijetnama. Natrpavali u helikoptere u buljucima. Pa su se rusili po poletanju. Recimo to.

 

Zamislite sada da MTV pusti War Pigs sa toliko eksplicitnog pljuvanja po americkom imperijalizmu. Ne bi bilo vise MTVa. To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam promijenila pol tako sam mislila prestati slušati ovu poganu satanističku muziku, al' džaba...

Imam pitanje: jel' slušao iko live bootleg iz '92. sa Borom Halfordom za mikrofonom? Nešto se može naći i preko Kazaa, a evo uključih se i na DC++ mrežu za razmjenu fajlova i tu takođe vidim da se može naći, pa reko', ako je neko slušao neka prijavi valja li to čemu, kakav je rip, kakav je zvuk/snimak?

I da, MTV i 'War Pigs'? Jedino ako urade remix sa Pi Didijem i 99 golih crnkinja na spotu...

P.S. Dio bolje pjeva, a i 77 puta je jača pojava na pozornici od debelog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Usled lagane polemike o korenima metala(btw druga strana prezire rok), potegnem najteže oruđe Mr Gospodara Stvarnosti tj pesmicu Solitude na kojoj može da se uči i Moody Blues....radi dokazivanja porekla.....e sada jel neko SLUČAJNO zna da li je Solitude otpevao A Cooper (Ozborn ne bi ni u lošem svom snu mogao to da otpeva.....i onda Changes odoše na MTV...) pa ili sam ja ćorava ili na sajtu Black Sabbath nisu to naveli....što mrzim te seljačke sajtove što ih prave odvratni mali naloženi fanovi Black Sabbatha.

:roll:

Čisto me zanima....inače ja slabo vidim na daljinu, pa ne znam ni taj KAZAA da koristim. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...