Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Black Sabbath je vishe hard rock nego metal!!!!

 

Slazem se potupno... Mozda je za ono vreme to bio metal, ali za danasnje stanje stvari ono je vise hard rock. Sabbath jeste utemeljio put metalu, ali....

Ma uostalom ne vredi da se raspravljas sa njima oko toga, nikad nece to priznati, samo ce te vredjati i omalovazavati...

Ja se apsolutno ne bih slozio.Za "ono" vreme Sabbath nije bio Metal jer Metal tada nije postojao kao pravac,za danasnje stanje Sabbath je Metal.

Sabbath je poceo kao blues-rock band koji je pod emocijama odbijanja hipi pokreta kao simbola americke komercijalne kulture i krstaskog rata u vijetnamu,razbijaju sve sablone i sa svojom morbidno-mracnom (slicno danasnjem) Gothic/Doom/Industrial Heavy svirkom i okultistickom slikom prave revoluciju kao alternativu hricanskoj materijalistickoj kulturi.Rifovi su Epski,Distorzirani,Minimalisticki,Ambijentalni.Definitivno njihov prvi album(inace uradjen sa budzetom od 700 funti) je izrodio sve danasnje Underground pravce Metala.Sa Paranoid vec postaju popularniji,ali elementi koji karakterisu prvi(meni omiljeni album) su jos tu.Master of Reality uprkos nekim Iommy-jevim licemernim textovima(sta mu bi?) je napravio progres u odnosu na prva dva,jer je producija bolja rifovi su jos demonskiji i malo brzi-galopirajuci i to je donelo neke nove snage.Volume IV-Vracaju se korenima i sporoj mracnoj svirci i u ovom albumu treba traziti korene Death Metala(Cornucopia i Under the Sun).Sabbath Bloody Sabbath je uprkos klasicnoj Sabbath uvodnoj pesmi je malo vise Hard Rock-erskiji ali odlican album,dok je Sabotage kombinacija svih i mnogim iskrenim ljubiteljima Sabbath-a omiljeni album. Emocije mraka i mrznje su jos uvek prisutne posebno u Symptom of the Universe i veoma mracnom instrumentalu gde se Sabbath-i kao i na prvom albumu vracaju nekoliko vekova nazad u period Romantizma koji je uvek bio nepresusni izvor inspiracije za Metal muzicare(Maideni,Emperor,DarkThrone,Therion...).

Evo jednog zanimljivog citata koji mi je pri ruci:Abbath(Immortal) : Le death metal c'est BLACK SABBATH, black metal c'est un album de VENOM.

Jos dva albuma sa Ozzy-jem ne bih komentarisao jer su izgubili strast i potpuno se predali drogama,ali ipak postujem Ozzy-jev ceo period.Black Sabbath posle Ozzy-ja za mene nije Black Sabbath i komentare bih ostavio drugima,a danasnje christian rock-star ponasanje pojedinih clanova je sramota...

Kao sto vidis nema vredjanja i omalozavanja samo cinjenice.

Black Sabbath 0:38 Beast is Born!

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Mislim da je suvišno bilo šta dodati.)

 

Međutim... :|

 

Trudim se da svako (dostupno i odslušano) delo Black Sabbatha prihvatim kao nešto neraskidivo od onoga prethodnog.

Ako ne u misaonom, filosofskom, onda barem u simbolici koju imaju u vremenu.

Autori koji su prošli kroz Sabbath nisu svi i u potpunosti to uspeli, uprkos svojim sposobnostima.

Jedino što ne mogu da se složim i što mogu da navedem je Master of reality album. Obeležen ironijom. Možda grešim i propuštam suštinu, ali takođe postoji jedna strašna nit koja povezuje prvi album, provlači se kroz Paranoid.....kao neka vrsta prvobitnog manifesta......da bi dovela do mračne i očajničke atmosfere u Sabotage, rastrojstva (i omraženi Sweat leaf je tu, bez metafora) u Technical ecstasy.

(Nijedan bend nije uspeo da njegovi tekstovi budu bezuslovno iskreni i nenamešteni. To stoji. I licemerje se javlja uvek, i neminovno.)

 

Toliko. Moji bedni pokušaji. :| (....eeee, ljudsko odveć ljudsko.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko:

 

What is the current situation with Sabbath?

 

After the last tour everything fell apart again. The original idea I thought we were going to do was write a new album and we had many, many cassettes of songs and rehearsals we were working on. It’s all away safe right now. Things just seemed to fall apart. Originally I was going to take a month off, then play some more with Tony (Iommi, Sabbath’s guitarist) in the UK, riffs and things like that. But it just petered out and just after that time period ‘The Osbournes’ came out in America and of course it was massive. So I guess that’s where things are now. I still don’t know whether Sabbath will tour or do an album again. Which is a shame as there was some really good stuff that was being compiled. Who knows, things can turn round!

 

Intervju je, inače, sa Vardom. Šta drugo ima da se priča. Niko ništa ne zna. Ni oni koji bi na projektu trebalo da rade.

(Rekoh, rekoh, nema od toga Ničega.)

 

Ovo je upućeno na komentar Boru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam promijenila pol tako sam mislila prestati slušati ovu poganu satanističku muziku, al' džaba...

Imam pitanje: jel' slušao iko live bootleg iz '92. sa Borom Halfordom za mikrofonom? Nešto se može naći i preko Kazaa, a evo uključih se i na DC++ mrežu za razmjenu fajlova i tu takođe vidim da se može naći, pa reko', ako je neko slušao neka prijavi valja li to čemu, kakav je rip, kakav je zvuk/snimak?

I da, MTV i 'War Pigs'? Jedino ako urade remix sa Pi Didijem i 99 golih crnkinja na spotu...

P.S. Dio bolje pjeva, a i 77 puta je jača pojava na pozornici od debelog...

 

Možda.

(Inače sam skinula 1.30 min War Pigs u onoj prvobitnoj verziji iz 1970. Nešto si pominjao dokumentarce, da nije to isto?Koje podzemlje. Nadrealno. Mislim da su mikrofoni prilepljeni selotejpom najsocijalnijim, Ozborn se dere onako bez onih 36740 tehničkih čudesa. Sa distance, izgleda smešno, ali ja se potresoh.)

 

Osim toga, 1970 svi zajedno imaju godina koliko sada pojedinačno.

Mladost, mladost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam promijenila pol tako sam mislila prestati slušati ovu poganu satanističku muziku, al' džaba...

Imam pitanje: jel' slušao iko live bootleg iz '92. sa Borom Halfordom za mikrofonom? Nešto se može naći i preko Kazaa, a evo uključih se i na DC++ mrežu za razmjenu fajlova i tu takođe vidim da se može naći, pa reko', ako je neko slušao neka prijavi valja li to čemu, kakav je rip, kakav je zvuk/snimak?

I da, MTV i 'War Pigs'? Jedino ako urade remix sa Pi Didijem i 99 golih crnkinja na spotu...

P.S. Dio bolje pjeva, a i 77 puta je jača pojava na pozornici od debelog...

Imam je bootleg sa Rob Halfordom,snimak je dobar za bootleg.To vredi imati ako si kolekcionar,inace ja sam ga preslusao samo jednom.

Mislim da je Halford tu uleteo neposredno pre koncerta,jer Dio(tadasnji pevac) nije hteo da najavi Ozzy-ja,koji zamenjuje Halforda u toku koncerta.Bootleg se zove Ozzy Meets the Priest;An Event in Rock History.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Mislim da je suvišno bilo šta dodati.)

 

Međutim... :|

 

Trudim se da svako (dostupno i odslušano) delo Black Sabbatha prihvatim kao nešto neraskidivo od onoga prethodnog.

Ako ne u misaonom, filosofskom, onda barem u simbolici koju imaju u vremenu.

Autori koji su prošli kroz Sabbath nisu svi i u potpunosti to uspeli, uprkos svojim sposobnostima.

Jedino što ne mogu da se složim i što mogu da navedem je Master of reality album. Obeležen ironijom. Možda grešim i propuštam suštinu, ali takođe postoji jedna strašna nit koja povezuje prvi album, provlači se kroz Paranoid.....kao neka vrsta prvobitnog manifesta......da bi dovela do mračne i očajničke atmosfere u Sabotage, rastrojstva (i omraženi Sweat leaf je tu, bez metafora) u Technical ecstasy.

(Nijedan bend nije uspeo da njegovi tekstovi budu bezuslovno iskreni i nenamešteni. To stoji. I licemerje se javlja uvek, i neminovno.)

 

Toliko. Moji bedni pokušaji. :| (....eeee, ljudsko odveć ljudsko.)

Uglavnom si u pravu,emocija koja je na 1 albumu,jos je tu i na Paranoidu,samo u malo pristupacnijem obliku(cime nisam odusevljen).Master of Reality je muzicki druga prica od prva dva.Stvarno najmocniji album Sabbath-a;sto se tice licemernih textova(mislim na After Forever,mada ni ostalim textovima nisam odusevljen) to je verovatno bila prolazna slabost,vracanje nekih stvari koje su im usadjene u detinjstvu(tako da se ne moze reci da je totalno neiskren).To su uostalom dokazali na Volume IV.Techical Ecstasy ima dobrih momenata(Dirty Women),ali su oni retki.Never Say Die je vec izgubljen...

Ostale autore koji su prosli kroz Sabbath stvarno ne bih komentarisao(cak nemam sve albume iz post-Ozzy perioda iako duuugo slusam Sabbath),bolje se okrenuti iskrenijim bendovima iz tod perioda kojima su rani Sabbathi bili glavni izvor inspiracije(Speed/Thrash,Black,Death,Doom bendovi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zbilja, Manowar je zaslužio da ima važnu temu na yumetalu.

:roll:

Ko je za zadužen za važnost-nevažnost tema na sajtu verovatno je imao prilike to i ranije da učini. Ali i sam taj postupak dovoljno govori koliko je Black Sabbath prihvaćen i koliko cenjen.

(Do te mere da se na Sabbath gleda sa daljine, kao na nemetal grupu.)

 

Da ima objektivnosti (-----pravde------)... :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajuci da je Andrej jedan od moderatora na ovom forumu, bilo bi stvarno iznenadjenje da Manowar ne dobiju vaznu temu. Mada bi i Black Sabbath trebalo da dobiju bar isti tretman.

Sinoc sam na Vivi Plus gledao spot za "TV Crimes". Super je osmisljen spot. Podseca me na one Diove spotove iz sredine osamdesetih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom moram da kazem : Prestanite da SERETE biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

 

MANOWAR je stavljen kao vazna tema zbog posecenosti i da novi clanovi debili ne bi otvarali jos jednu temu vezanu za njih. Isti slucaj je i sa topicom IRON MAIDEN. Sabbathi nisu stavljeni jer im je posecenost mnogo manja a i ne otvara se gomila topica vezane za Sabbathe na drugim forujmima nego samo na ovom.

 

Ako mislite da bendovi koji se nalaze kao vazni topici su stavljeni zbog mog licnog ukusa onda nemam sta vise da se objasnjavam jer ste daleko ispod mog nivoa da bi smo na bilo kakav nacin konverzovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislite da bendovi koji se nalaze kao vazni topici su stavljeni zbog mog licnog ukusa onda nemam sta vise da se objasnjavam jer ste daleko ispod mog nivoa da bi smo na bilo kakav nacin konverzovali.

 

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

 

ala si im rek'o 8)

 

ja bih to srocio ovako :

 

Ako mislite da tema Manowar ne zasluzije da bude "vazna tema" i to pokusavate da progurate u satro "'ocemo vaznu temu za Sabbathe" pakovanju a pritom dovodite u pitanje moju objektivnost onda nemam sta vise da se objasnjavam jer ste daleko ispod mog nivoa da bi smo na bilo kakav nacin konverzovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko na forumu ko vise sere od tebe ???

 

 

Odgovor : Nema .

 

Jebem te u prepravke he,he,he,he,he,he,he,he,he,he,he.

 

Markoni pogledaj broj stranica na Manowar topicu pa se seti koliko ih je jos obrisano u lepim trenutcima prepucavanja i pljuvanja i pogledaj kad je otvoren topic. A uz to se sigurno secas i koliko je bilo topcia na Opsta Metal Diskusija ili (ostala metal muzika) pa i na P&P forumu je bilo nekoliko topica pa onda pogledaj datum otvaranja BS topica i koliko ima stranica .

Nisam ja kriv sto ljudi vise vole MANOWAR nego BS biggrin.gifa: :wink::wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam čemu toliko žestoka reakcija.

(I pitanje se nije ticalo-bar što se mene tiče, i Kai Hansena, koji je prvi pomenuo-posećenosti.)

 

Posećenost jeste očigledna. I tu više nema šta da se doda.

 

U redu, ako je to-popularnost-jedini i neprikosnoveni kriterijum.

 

(Spot za Paranoid...heh... 8) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si na mom mestu shvatila bi cemu takva reakcija. Ljudi na yumentalu znaju samo da prigovaraju ( ne mislim na tebe ) i da traze uvek neke mane za koje bi mogli druge da pljuju i seru . Kome se ne svidja ne mora da dolazi i kraj a ne svaki put da se nadje neki novi razlog zbog koga bi se mogli pljuvati moderatori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko na forumu ko vise sere od tebe ???

 

 

Odgovor : Nema .

 

Jebem te u prepravke he,he,he,he,he,he,he,he,he,he,he.

 

Markoni pogledaj broj stranica na Manowar topicu pa se seti koliko ih je jos obrisano u lepim trenutcima prepucavanja i pljuvanja i pogledaj kad je otvoren topic. A uz to se sigurno secas i koliko je bilo topcia na Opsta Metal Diskusija ili (ostala metal muzika) pa i na P&P forumu je bilo nekoliko topica pa onda pogledaj datum otvaranja BS topica i koliko ima stranica .  

Nisam ja kriv sto ljudi vise vole MANOWAR nego BS  :da:  :wink:  :wink:

 

O hvala kolega na ovakvim komplimentima, uvek treba biti naj u necemu smile.gif ...

 

A nema potrebe da mi ukazujesh na ove silne teme, pola sam ih ja otvorio smile.gif ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko:

 

What is the current situation with Sabbath?

 

After the last tour everything fell apart again. The original idea I thought we were going to do was write a new album and we had many, many cassettes of songs and rehearsals we were working on. It’s all away safe right now. Things just seemed to fall apart. Originally I was going to take a month off, then play some more with Tony (Iommi, Sabbath’s guitarist) in the UK, riffs and things like that. But it just petered out and just after that time period ‘The Osbournes’ came out in America and of course it was massive. So I guess that’s where things are now. I still don’t know whether Sabbath will tour or do an album again. Which is a shame as there was some really good stuff that was being compiled. Who knows, things can turn round!

 

Intervju je, inače, sa Vardom. Šta drugo ima da se priča. Niko ništa ne zna. Ni oni koji bi na projektu trebalo da rade.

(Rekoh, rekoh, nema od toga Ničega.)

 

Ovo je upućeno na komentar Boru.

 

Jes' ti Crnogorka?

Btw. Boro is on the road again.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jos jednom moram da kazem : Prestanite da SERETE biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

 

MANOWAR je stavljen kao vazna tema zbog posecenosti i da novi clanovi debili ne bi otvarali jos jednu temu vezanu za njih.

 

Zar ovakvu dobrodoslicu novi clanovi da dobiju!? ccccc

Umesto da im ti kao moderator pomognes i objasnis neke stvari... Ma ne moze Srbija u jevropu sa ovakvim bitangama :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko:

 

What is the current situation with Sabbath?

 

After the last tour everything fell apart again. The original idea I thought we were going to do was write a new album and we had many, many cassettes of songs and rehearsals we were working on. It’s all away safe right now. Things just seemed to fall apart. Originally I was going to take a month off, then play some more with Tony (Iommi, Sabbath’s guitarist) in the UK, riffs and things like that. But it just petered out and just after that time period ‘The Osbournes’ came out in America and of course it was massive. So I guess that’s where things are now. I still don’t know whether Sabbath will tour or do an album again. Which is a shame as there was some really good stuff that was being compiled. Who knows, things can turn round!

 

Intervju je, inače, sa Vardom. Šta drugo ima da se priča. Niko ništa ne zna. Ni oni koji bi na projektu trebalo da rade.

(Rekoh, rekoh, nema od toga Ničega.)

 

Ovo je upućeno na komentar Boru.

 

Jes' ti Crnogorka?

Btw. Boro is on the road again.

 

Gusle su mi trenutno na popravci. Sta ces, magneti.

U redu, shvaceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O bre Boro, što si se multiplicirooo.

Ne, ja sam mislila da je to zbog toga što mi postovi liče na epsku narodnu poeziju...ko bi srbin i srpskoga roda a ne došo na temu Sabbatha dabogda ga snašli svi bedaci iz narodnih pesama...ooo, apatija me uhvati....

 

Na ekskurziji sam častila sebe COVERKILLOM. Originalom.

Ohohoho. Odlično. Onaj Never Say Die zvuči bolje kao obrada...a Changes...imam ja neku teoriju za te Sabbath baladice inače, te mi ovo zvuči labavo. A Never Say Die su odradili sa mnogo više entuzijazma. Ovi oko mene moji ne slušaju Overkill, pa će tu malo reformi da bude.

 

Ljubila me majka pametnu. Bilo je na vinilu za 500 forinti njihovih još neka metal kompilacija iz praistorijskog perioda(83) sa Blue Oyster Cultom i Sabbathom (Mob Rules beše li)...iskliznu mi iz ruku...

 

I da, znam ja samo za ortakov bend da se bavi obradama (u punom smislu reči, ne samo da izađe i odsvira Paranoid ili šta ti ja znam, Electric Funeral). Mada su oni još zeleni, možda ih i iznevere velike ideje.

 

Max, puno sreće, znaj da nisi jedini što se tiče tih obrada. To su i ovi prvi mislili pre godinu dana. Šta bi hteo da radiš?

 

Yumetal, slatki yumetal...green, green grass of home.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje, slava, draga duhovna braćo...(Blanziflor je prs'o, zvanično je...nothing more to do.)

 

O bre Boro, što si se multiplicirooo.

 

Ne, ja sam mislila da je to zbog toga što mi postovi liče na epsku narodnu poeziju...ko bi srbin i srpskoga roda a ne došo na temu Sabbatha dabogda ga snašli svi bedaci iz narodnih pesama...ooo, apatija me uhvati....

 

Na ekskurziji sam častila sebe COVERKILLOM. Originalom.

Ohohoho. Odlično. Onaj Never Say Die zvuči bolje kao obrada, svaka im čast...a Changes...imam ja neku teoriju za te Sabbath baladice inače, te mi ovo zvuči labavo. A Never Say Die su odradili sa mnogo više entuzijazma. Ovi oko mene moji ne slušaju Overkill, nisam ni ja, pa će tu malo reformi da bude.

 

Ljubila me majka pametnu. Bilo je na vinilu za 500 forinti njihovih još neka metal kompilacija iz praistorijskog perioda(83) sa Blue Oyster Cultom i Sabbathom (Mob Rules beše li)...iskliznu mi iz ruku...

 

I da, znam ja samo za ortakov bend da se bavi obradama (u punom smislu reči, ne samo da izađe i odsvira Paranoid ili šta ti ja znam, Electric Funeral). Mada su oni još zeleni, možda ih i iznevere velike ideje.

 

Max, puno sreće, znaj da nisi jedini što se tiče tih obrada. To su i ovi prvi mislili pre godinu dana. Šta bi hteo da radiš?

 

Yumetal, slatki yumetal...green, green grass of home.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...