Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Moraću obavezno da nabavim onaj album Bobi Rondinelija (bivši Sabbath bubnjar, ako se ne varam na "Forbidden") na kome peva Toni Martin. Ima da se nađe u Rock Express katalogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Black Sabbath je vishe hard rock nego metal!!!!

 

Slazem se potupno... Mozda je za ono vreme to bio metal, ali za danasnje stanje stvari ono je vise hard rock. Sabbath jeste utemeljio put metalu, ali....

Ma uostalom ne vredi da se raspravljas sa njima oko toga, nikad nece to priznati, samo ce te vredjati i omalovazavati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se potupno... Mozda je za ono vreme to bio metal, ali za danasnje stanje stvari ono je vise hard rock. Sabbath jeste utemeljio put metalu, ali....

Ma uostalom ne vredi da se raspravljas sa njima oko toga, nikad nece to priznati, samo ce te vredjati i omalovazavati...

 

Potpuno se slazem,samo shto cu ja uvek reci shta mislim pa gde puklo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

U pravu si da su oni stvorili metal. Ali oni su legendarni! Nema ni jedne njihove stvari za koju mozes reci da ne valja! biggrin.gifa:

SABBATH RULEZ!!!

Istina je da Ozzy nije kvalitetan pjevac ali definitivno ima najkarakteristicniju boju glasa! (I najveci je LIK!)

biggrin.gifbiggrin.gifa: :mrgreen::wink:

A Motorhead su (koliko ja znam) bili nesto izmedju punk- rock i heavy metala. Sada su malo jaci.

I oni su super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta vi mislili Sabbathi su stvorili metal,svako ko misli drugacije u velikoj je zabludi.

Inace Motorhead isto nije metal bend,pitajte Lemmyja ako mi ne verujete biggrin.gif .

 

Sabbath-i su jedini moguci tvorci heavy metala!!!

Motorhead nije heavy metal bend!!!Oni sviraju najglasniji rock n' roll na svetu!!! :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Sabbatha se rodilo sve sto mozete da navedete u danasnjem metalu. Njihove ideje i cinjenica da su UVEK stvarali nesto novo, i menjali svoju muziku, a da ostanu autenticni, cini ih Bogovima Metala na zemlji. Samo prvi album je presek muzike od bluza - The Wizard pa do ranog doom/black raspolozenja - BLACK SABBATH. Koliko bendova je to izvelo? Postoje vise od 30 godina i NIJEDNOM nisu prestali sa makar nekim radom. Grupa (u celini) nije dozivela, a verujem, nece ni doziveti da tezgari i stvara bljuzgavu komercijalu kao toliki bendovi od The Gatheringa pa do Metallice. Ozborn je maksimalno zaduzio taj bend (da, iako je debil koji je izneverio ideju Black Sabbatha!) i generacije fanova, pre svega idejama, (Children of the grave, Snowblind, Spiral architect...), Dio lavovskim vokalom. (Mob rulES, FALLING OF THE EDGE OF THE WORLD!!!!) Oni sto ih nazivaju hard rock bendom - da, ima i toga, itekako, ali to je samo deo muzike koju su stvarali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupa (u celini) nije dozivela, a verujem, nece ni doziveti da tezgari i stvara bljuzgavu komercijalu kao toliki bendovi od The Gatheringa pa do Metallice.

 

Razmisli malo o ovome - šta su radili od 1982. do 1996. ako nisu (odnosno Iommi) prodavali muda koristeći ime Black Sabbath. A tek šuplji reunion sa Ozzyjem - izdavanje kompilacija i najavljivanja novog studijskog albuma u originalnoj postavi - svi smo vidjeli šta je bilo od toga. Prva tri albuma + originalni period sa Dio-m su vrhunac, ali ne treba pretjerivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, čini mi se da si ti na jednoj od prethodnih strana naveo da ti je dobar period sa Tony Martinom, pa ću ti odmah morati reći da se nećemo nikako moći složiti... We'll spill some blood on that one. smile.gifsmile.gifsmile.gif

Znam to za 'Seventh Star' ali je fora u tome što je i Sabbath sa Dio-m potpuno druga priča (koju sam ja jedva prihvatio), a ovo poslije je baš prodavanje muda pod firmom Black Sabbath. To nije ono na šta ljudi misle kad kažu Black Sabbath, to su usputne stanice u biografijama tih ljudi koji su prolazili kroz Sabbath...

Ali dobro, nek' se bar stalo sa tom mukom, napisao sam 1982-1996 jerbo računam da od '96. Black Sabbath više i ne postoji aktivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donekle si u pravu, ali je činjenica da su napravili sjajne albume i da su sjajni muzičari učestvovali na tim albmima. Koliko je to prodavanje muda, to je već manje relevantno. Veće je prodavanje muda ovi reunion koncerti sa Ozijem. Čini mi se da tu niko nije iskren sem Majka Bordina koji čovek svira bubnjeve sa jednim od svojih omiljenih bendova svih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o čemu mi ovdje govorimo?

Reunion koncerti su toliko neiskreni da je to sramota. Black Sabbath više ne postoji. Bordinu bi bolje bilo da lupa sa bilo kim drugim mjesto da svoj raskošni talenat troši na lupanje para sa matorim konjom...

A ovi neki albumi sa Tony Martinom su OK, ali to je potpuno druga priča od Sabbatha... A i jeste prodavanje muda majku mu! smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Reunion je plach matere bozije, IDEJA je izneverena. Ali ti pricas kao da se Black Sabbath samo na to sveo: na tezgu Iommiju & co... I to pominjes neki period posle Mob Rules pa sve do Forbiddena. A sta ces sa Cross Purposes, Headless Cross, Dehumanizerom? :? Chak i Born Again ponegde zasija, iako se tacno vidi da je nastao u fazonu: aaaaaa, trci u studio, snimaj materijal sa GILLANOM. :| Prvih pet albuma su vrhunac, zajedno sa Diom, u redu, a ono sto je doslo kasnije (osim Forbidden i Reunion) predstavlja neki prosek ispod kog nisu pali a u kom dolaze i stvari koje imaju prvobitnu snagu. Znachi sve to nije nekako nestalo. :| Chak i kada dodju do one granicne linije komercijalnog kazem ni tada to ne zvuci odvratno. U redu - ovo sto najavljuju od sledece godine ko zna na sta ce da lici, ali ce se kupovati. Znam da ce jedini razlog biti imena Ward, Osbourne, Butler, Iommi medjutim sustina je da su oni SIMBOL jednog vremena, bez preterivanja. Odrzali su se. Forbidden im nije oznacio kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...