Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Ljudi ko nije bio na certu u sofiji, nise svestan shta je propustio. Ja sam i dalje pod utiskom i mislim da cju tek za nedelju dana mocji da pricham o svojem dozivljaju. Ono sinocj se NE MOZE opisati rechima...mada cju poqshati da vam rechima docharam sinocjnju atmosferu. Prvo su bile 2 bugarske predgrupe da malo zagreju publiq. Onda dolazi Black Label Society, bili su ok mada je publika delovala nezainteresovano, nije mi se svidelo kako su zvuchali, bili su mi nekako nabasirani, ono, bas je progut'o gitare kolko je bio glasan a i distorzija mi je nekako krchala,a i Zakk je vishe nas polivao pivom nego shto je svirao icon_smile.gif al dobro nije bilo uopshte loshe. Na koncertu je bilo mozda i vishe matoraca nego omladine. Ja sam bio u prvim redovima. Kad su sabati izashli na binu - opshta euforija i borba da ostanesh na zemlji! Pochinju sa NIB, masa je poludela. Slede After Forever, War Pigs, Fairies Wear Boots, Dirty Woman, Black Sabbath, Into the Void, Wizard i druge poznate stvari. Imali su i neke medley fore kao Sweet Leaf/Sleeping Village ili tako neshto niisam 100%siguran. Ozzy je imao vrhunski nastup, igrao je i selmovao pored mikrofona bash kao u mladosti, i pokazao bulju publici icon_smile.gif . Geezer i Bill su takodje delovali ko mladicji icon_da.gif , jedino je Tony bio statichan i samo svirao, bez greshke.Ozzy najavljuje poslednju pesmu, pochinje uvodnim riffom za Sabbath Bloody Sabbath i onda krecje Paranoid. E takvu atmosferu stvarno ne znam da li cju ikad doziveti! Kada 30-35 000 ljudi, koliko je otprilike bilo na konertu skache u isto vreme i peva, nemam rechi stvarno FENOMENALNO!!! Pesma se zavrshila, publika naravno josh stoji ishchekujucji bis. Izlaze na bis i zavrshavaju sa Children of the Grave. Svi prezadovoljni odlazimo kucji. Jedino me je iznerviralo shto su me ovi sa ulaza vratili zbog fotoaparata, pa sam morao da ga vratim u bus, ali kazem, ovaj sinocnji koncert cje mi drzati osmeh na licu narednih mesec dana biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U par stvari se skroz slazem sa tobom ali u par se UZASNO ne slazem!

 

Black Label Society su bili SAVRSENI! Zakk Wylde nije pio pivo nego je KIDAO gitaru! OTKINUO sam kad sam cuo Suicide Messiah uzivo! BLS bih dao veliku devetku za nastup...

 

Sad ovo nisu bas ozbiljne zamerke ali:

Drugo... Nemoj da gresis na pocetku. Jeste NIB pa After, pa Pigs ali onda ide Dirty Women PA Faires... : )

Trece... Nije bilo vise od 25.000 ljudi.

 

Dve jedine zamerke su sto nisu odsvirali Sweet Leaf i sto su mnogo umrtvili Black Sabbath...

 

E sad dobre stvari... Znaci kad se posle onako dobrog BLSa pojavi Sabbath na bini i jos pocne sa HIMNOM Nativity In Black... Vredelo je cimati se do Sofije (a bas sam se cimao, necu o tome JEBEM TI DAVIDA VARTERBERIJANA DA BOG DA RDJAO U NEMIRU!) samo za N.I.B. a dalje... UF!!! CUDO!!!

A jos Ozzy koji je prepun energije... Ma lepo kaze Maiden_Hell treba jos vremena da se saberu utisci... Da se malo odspava, razmisli, bukvalno da dodje iz dupeta u glavu da smo ZAISTA bili nocas na BLACK SABBATHu!!!

 

Stvarno ko nije bio veceras ili ikad ranije propustio je MNOGO...

Vidim da cemo "diskutovati" jos onoliko o tome icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

utisci su fenomenalni,Black Label society je ok,ali previse se izrkavaju i piju,ali vredi videti Zakka

;

 

Sto se tice sabbatha nemam reci,BOGOVI SU BOGOVI,bio sam u prvim redovima,i sjajno se proveo,Ozzy nas je polivao vodom,mada su i redari mnogo pomogli,Geezer je ludak 100% baca se ko da mu je 20 god,Iommy je car,takav atomski zvuk nisam dosad cuo...

 

svirali su sledece pesme (mozda redosled nije tacan ali nije ni bitno):

 

NIB

AFTER FOREVER

WAR PIGS

DIRTY WOMEN

FAIRES WEAR BOOTS

SYMPTON OF THE UNIVERSE/SWEET LEAF (samo uvodne rifove)

ELECTRIC FUNERAL

BLACK SABBATH

INTO THE VOID

WAR PIGS

IRON MAN

WIZARD

SABBATH BLOODY SABBATH(samo uvodni rif)

PARANOID

SLEEPING VILLAGE(samo pocetak)

CHILDREN OF THE GRAVE

 

to je to,ako neko zna tacan raspored pesama nek napise

zao mi je sto nisu svirali ceo symptom of the universe,svirali su pesme sa prva 3 albuma+Dirty women

 

na koncetu je bilo 20 000 do 25 000 ljudi po mojoj proceni

 

Jednom recju odusevljen sam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black Label Society su bili SAVRSENI! Zakk Wylde nije pio pivo nego je KIDAO gitaru! OTKINUO sam kad sam cuo Suicide Messiah uzivo! BLS bih dao veliku devetku za nastup...

 

Jebote koja si ti paljevina od coveka icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...mogu da zamislim sta bi tek pisao da si se i sa njim upoznao icon_smile.gif ...nego jes' uhvatio neku od njegovih slina?...siguran sam da mozes lepo da je uvaljas ovde na forumu icon_smile.gif

 

Nego da se vratim na temu...Sabbath-i su bili jebeno sjajni...Iommy je imao predobar zvuk i zaista je svirao fenomenalno...bio bi zvezda veceri da Ozzy nije onoliko skakao od srece i polivao publiku vodom...ne pamtim kada je papa bio ovoliko zivahan icon_smile.gif ...ko nije isao a mogao je, treba stvarno da se obesi...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu svirali nista sa albuma Vol4,Sabbath bloody sabbath i sabotage,sem onih uvodnih rifova,cini mi se

 

Mene je Geezer inajvise odusevio,kakav zvuk,nastup-legenda

 

od pesama najbole su mi bile Nib,Into the void i War pigs ,mada ni ostale ne zaostaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marty F

Ok, misli sta hoces, nemam nameru da se prepucavamo. Zakk uopste nije bio los koliko ti zelis da ga prikazes, meni se poprilicno dopao musik19.gif

 

Meni je ubedljivo najjaca bila Children Of The Grave icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E sad dobre stvari... Znaci kad se posle onako dobrog BLSa pojavi Sabbath na bini i jos pocne sa HIMNOM Nativity In Black... Vredelo je cimati se do Sofije (a bas sam se cimao, necu o tome JEBEM TI DAVIDA VARTERBERIJANA DA BOG DA RDJAO U NEMIRU!) samo za N.I.B. a dalje... UF!!! CUDO!!!

sta ti znaci ovo za D.V.?? biggrin.gif

 

 

uf, izgleda da niste nista slikali, a? sad.gif

 

 

btw, zar ozi moze biti toliko zivahan, ja imam utisak da se on jedva krece..niste rekli sta su BLS jos svirali????????????????????

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno je bilo odlicno. Ne mogu da verujem, ali sada nemam zelju ni da idem na Slayer. Nemam zelju ni da idem na bilo koji koncert vise u zivotu, osim ako ne bude njihov. Stvarno bi bila beda ako ne bi nastavili da sviraju. Nadao sam se da ce Sweet Leaf, Sabbath Bloody Sabbath i Symptom Of The Universe odsvirati skroz. Nadao sam se i da ce biti Lord Of This World i Snowblind. Sleeping Village je bilo dobro, ali ne znam sto su svirali uglavnom sa prva 3 albuma. Da mi je samo jos jednom da odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mi znaci za D.V.?

Pa Blondie, znaci da je covek PICKETINA!

On je trebao da vodi bus iz BGa i prijavio sam mu se pre 40 dana! Onda mi u nedelju kaze da se sigurno ide i onda ga zovem ceo dan pon i uto i covek se ne javlja! U sredu sam ga zvao 18 puta i nije se javio! Uspeo je ortak da ga na'vata u sredu u 16h da mu kaze da je "sve otislo dodjavola"...

Onda sam zvao sve moguce likove koji organizuju prevoz i malo je falilo da ispusim... I onda se setih Johnnya sa foruma i zovem ga i covek mi rece da ima 2 mesta iz Nisha a da je iz BGa popunjeno... Da me on nije spasao ne bih video Sabbathe... Zato JEBEM TI DAVIDA VARTERBERIJANA!

i Jedno VELIKO HVALA Johnnyu iz Nisha icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iommy je mene odushevio sinoc...chovek je fenomenalan icon_da.gif  icon_da.gif

A kakav bi on i mogao da bude... icon_wink.gifmusik19.gif

 

 

 

Pa, čekaj, jel su svirali Neon Knights ili nisu? Hail Metal je nije pomenuo na onom spisku... icon_confused.gif

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predgrupe

 

Prva predgrupa je imala svoje pozitivne momente, pevac ima sposobnosti da se time bavi, bar sto se glasa tice. Mada mislim da bi trebao da poradi na svom imidzu, a i na kilazi. Mislim da se u nekim situacijama previse trudio da digne masnu bukvalno pozivajuci ih na to, sto ne smatram za pozitivno, ali ljudi su ih ipak podrzali. Druga predgrupa je bila znatno tehnicki bolja, a i bolje prihvacena od strane publike. Iako nisam razumeo ni prve ni druge sta pevaju, ovi drugi su po reakciji publike na textove ipak popularniji, a i pesme su im nekako epicne, heavy i uz koje se covek bas moze dobro osecati. Hocu reci, nisu napadne i svako ih moze slusati bez obzira koji pravac preferira.

 

BLS

 

Iako ih aktivno ne slusam desilo mi se u jednom trenutku da pomislim kako je ovo zapravo njihov samostalni koncert, sto me je iznenadilo, naravno iluzija se rasprsila brzo jer su i oni kratko svirali. Nista nije izostalo iz Zakk-ovog nastupa, povremeno pivo, pevanje u duetu s roadijem, njegov solo u stilu Hendrixa, i da, mozda malo preterano izivljvanje na gitari sto ja mislim da je vise posledica toga sto publika nije znala textove i one socne ispale kad su svi zacutali, a trebali su pevati umesto njega, nego samog plana njihovog nastupa. Covek se vidno iznervirao i dao je do znanja publici kako su ga ispalili.

 

Black Sabbath

 

Objektivno koncert je bio takav da moze da parira koncertu Metallice u Beogradu. Gromoglasno ozvucenje koje se najbolje moglo izraziti u pesmama War Pigs, Black Sabbath, Into The Void , Symptom Of The Universe i Children Of The Grave. Geezer je ludovao kao i u mladosti, mada na njega licno nisam obratio toliko paznje kao na Ozzya koji je stvarno pokazao da je cica jos uvek ziv i ne namerava se bas tako lako predati; i na Iommi-a koji je perfekto svirao to vece, rifove i solaze, i bio za divno cudo pokretniji na bini nego obicno. Ward je imao svoje momente kada je bas tresao planine bubnjevima, iskreno najmanje sam ocekivao od njegovog nastupa, ali svi su se odlicno ujednacili i uklopili. Nije izostalo nista od legendarnih performansa, tj. Ozzy je skakao, trcao, klanjao se Iommi-u, polivao publiku i obezbedjenje kofama vode pa cak i svirao usnu harmoniku.

Ovo je jedan od onih dogadjaja koji ulaze u legende i saglasan sam sa onima koji kazu da posle ovog velikog benda ostaje jedna ogromna praznina na metal sceni. Cak i za one koji ne vole muziku Black Sabbatha ovo bi bilo iskustvo koje bi pamtili za zivota. Ko ga je propustio sad samo moze da se kaje.

 

Organizacija

 

Sto se organizacije tice, organizacije koja nas je vodila na koncert tj., ne zelim cepidlaciti i mogu je okarakterisati kao solidnu. Svestan sam problema kada se nesto organizuje tako da je ovo proslo vrlo dobro, bez vecih problema.

 

Organizacija koncerta je isto bila solidna, nije se cekalo dugo na promenu predgrupa i na pocetak nastupa Sabbatha. Obezbedjenje je bilo tesno, trostruko, i sa pojacanim prisustvom policije. Izbacivaci su za razliku od nasih siledzija bili kulturni ljudi spremni da pomognu uvek, svaka im cast na tome.

Moram priznati iz tudjih prica ocekivao sam da cemo zateci razjarene varvare sa sabljama u zubima, ali ljudi su stvarno bili kulturni i osecala se neka cudna bliskost izmedju nasih ljudi i njih.

 

 

O posetiocima...

 

Iznenadilo me je prisustvo starih generacija koji su jos u svojoj mladosti slusali Black Sabbath, sto je za veliki respect, cak i nasih (setite se samo koliko je bilo malo na Deep Purple u BG), bilo je puno stranaca s raznih strana sveta kao i jako mladih sto je isto za veliku pohvalu da se mladi narastaji interesuju necemu tako starom kao sto je muzika Black Sabbatha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mi znaci za D.V.?

Pa Blondie, znaci da je covek PICKETINA!

On je trebao da vodi bus iz BGa i prijavio sam mu se pre 40 dana! Onda mi u nedelju kaze da se sigurno ide i onda ga zovem ceo dan pon i uto i covek se ne javlja! U sredu sam ga zvao 18 puta i nije se javio! Uspeo je ortak da ga na'vata u sredu u 16h da mu kaze da je "sve otislo dodjavola"...

Onda sam zvao sve moguce likove koji organizuju prevoz i malo je falilo da ispusim... I onda se setih Johnnya sa foruma i zovem ga i covek mi rece da ima 2 mesta iz Nisha a da je iz BGa popunjeno... Da me on nije spasao ne bih video Sabbathe... Zato JEBEM TI DAVIDA VARTERBERIJANA!

i Jedno VELIKO HVALA Johnnyu iz Nisha icon_rockdevil.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ok, zao mi je sto ti se to desilo - znam samo da sam ja slicno dozvijela vartabedijan vise ne bi na nogama hodao. a to ti je cuveni beauty and the beast s foruma (eldamar i ja ga provalismo ali cuti, nece da se predstavi biggrin.gif ), dolazio bio na temu megadeth koncert da ubjedi narod kako je organizacija koncerta bila do jaja. biggrin.gif pa ako oces posalji mu pp icon_smile.gifbiggrin.gif cisto da mu kazes utiske sa svirke. to ti kazem brate, lakse si ti dosao do jamesa i ja do lemmyija i maidena nego sto se dolazi do nasih ljudi iz organizacije. NO, MOZDA MU NIJE RADILA BATERIJA NA MOBU! biggrin.gif

 

 

Antihrist ovdje jedini fino napisa utiske, HVALA!! dobre su ti i slike!

samo jos niko nije rekao kakva je sala bila u pitanju, tj. prostor?? otvoreno ili zatvoreno?

 

 

 

sto se tice Jon Bon Jovija - ocito nije pratio temu, ne zamjerite!! i ja sam se skoro ukljucila biggrin.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav bi on i mogao da bude...

 

Videti Iommyja uzhivo je neverovatno.. vishe sam gledao i slushao njega nego Ozzyja i ostatak benda

 

 

Iznenadilo me je prisustvo starih generacija

 

Takodje... nisam mogao da verujem koliko je bilo starijih generacija na koncertu..osecao sam se ko klinac oko mene sve matorci icon_smile.gif

Edited by Doug Bradley

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije

ok, ako ti kazes. pitasmo ga nekoliko puta i covjek je iskulirao pitanje, a ako zaista nije on - mogao je to i da kaze! mada, sva prica ukazuje na njega. no, NEBITNO.

 

ph34r.gif

 

 

 

 

 

btw, i mene je iznenadilo ovdje u USA koliko matoraca dolazi na svirke, skoro da ne vidim klince. a kod nas sve suprotno.

i sta je konacna procjena, ako je u bugarskoj toliko ljudi bilo, koliko bi kod nas?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...