Jump to content

Accept


RNA

Recommended Posts

Prvi bend koji je poceo da svira heavy metal.

nema pojma... slushaj evo I'm a rebel... ono je vishe rock nego heavy metal... vokal je nesto drugo

 

jedina grupa koje je na prvom studijskom albumu imala heavy metal rifove. znachi: brze, jake i mozda zavisi kako sa kojim hard rok bendom se poredi i melodicnije stvari je ni manje ni vishe nego iron maiden "lichno"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vrlo škakljivo pitanje, ko je prvi počeo da svira heavy metal. Ako u heavy metal računamo rani Black Sabbath, onda je on deset godina ispred svih. Ako govorimo samo o NWOBHM, Judas Priest je objavio albume Stained Class i Killing Machine 1978. Zar oni nisu heavy? A Motorhead je svoj prvi album, On Parole, snimio još 1976, iako ga je objavio 1979. No, ja ipak mislim da je za heavy metal ključna bila 1980. godina, kad su se pojavili neki značajni albumi, poput Iron Maiden - Iron Maiden, Black Sabbath - Heaven and Hell, Ozzy Osbourne - Blizzard of Ozz, Saxon - Wheels of Steel, Judas Priest - British Steel, Motorhead - Ace of Spades i Accept - Breaker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saxon je pre maidena. Samo su imali slabiju distorziju.

I sa Acceptom je poceo da svira prvi heavy metal.

govorim o rifovima... ne kad im je izashao prvi album

mislim SAXONov Saxon, je tu negde izmedju,,, mada po meni vuche vishe na hard rock

evo big teaser vishe zvuchi veselo kao acdc...

mislim Saxon je vechito za mene bio uvek izmedju heavyja i hard roka

 

To je vrlo škakljivo pitanje, ko je prvi počeo da svira heavy metal. Ako u heavy metal računamo rani Black Sabbath, onda je on deset godina ispred svih. Ako govorimo samo o NWOBHM, Judas Priest je objavio albume Stained Class i Killing Machine 1978. Zar oni nisu heavy? A Motorhead je svoj prvi album, On Parole, snimio još 1976, iako ga je objavio 1979. No, ja ipak mislim da je za heavy metal ključna bila 1980. godina, kad su se pojavili neki značajni albumi, poput Iron Maiden - Iron Maiden, Black Sabbath - Heaven and Hell, Ozzy Osbourne - Blizzard of Ozz, Saxon - Wheels of Steel, Judas Priest - British Steel, Motorhead - Ace of Spades i Accept - Breaker.

pa po meni je judas priest pricha za sebe, ali pre je to hard rok

motörhead nije metal bend al ajde

slazem se da je 80ta bila presudna^^

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...i Seawinds...

Kad smo vec kod tih pesama, ja nikad nisam imao pojma - ko ih peva?Ono Udo sigurno nije...

 

A sto se tice Theriona, jel provalio neko koliko ima uticaja Accepta na Kristofera...Seven Secrets..., Flesh of the Gods...na trenutke kao da slusam Accept...

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ali glupo je sto je promo verzija :(

 

dve cele i onda seckanje..i stao sam da slusham..ne mogu..ali moram reci da je naslovna pesma exxxtra zarazna i ostavio sam je u playlisti za razliku od albuma : )

 

Zvuk je chvrshci no ranije...

 

 

PS. ajd Invictuse bio bi red da ti otvorish UDO temu, nema je! Imas 24h a onda cu ja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...