Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Slusam sada David Gilmour - "On an Island" i album je totalno, totalno OK!

Kako ovo odmara, kako ovo prija ...

Ah, kako izvlaci ovo crnilo iz mene, savetujem ga svima kao antibiotik u slucaju depresije, pesimizma i neodlucnosti ...

Stvarno lepa muzika, poslusajte obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pink Floyd je stvarno genijalan bend!!!

 

@gavrosaurus

 

opustanje je umetnost njihove muzike!

 

secam se kada sam dobio neke stvarti od njih.uzasno ssu me smarali...jednom prilikom kada sam se posvadjao sa devojkom,dosao sam kucio do yaya besan i upalio Winapm....pritisnuo X na testaturi i dojednom je krenuo Learning To Fly....ne da sam se opustio nego sam poceo da placem... :bigblue:

 

Genijalan Bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moram priznati da mi se novi David Gilmour album dopada.

Slusao sam ga na odmoru (sto i sada radim) vrlo cesto, na slusalicama i stvarno me je opustao a opet nudio obilje pejzaza i misli.

Ovo nije Pink Floyd ni u kom smislu i drago mi je da je tako, ovo je topla, ljudska, prijateljska muzika zadovoljnog, dobro organizovanog coveka koji nigde ne zuri a opet svuda stize; nije neki Watersov nezadovoljni, isfrustrirani trip.

Tekstovi su dobri, to moram da izdvojim, Gilmour je ovo sasvim solidno otpevao.

Volim ovog lika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam preslusao (po ko zna koji put) "Wish You Were Here" i ustanovio da: Ukoliko postoji savrseni rock n' roll album - to je "Wish You Were Here"!

Slusao takodje i juce i danas (nakon gomile vremena) "Radio K.A.O.S." i ovo je zaista briljantno ostvarenje!

Fantastican album, bez imalo dvoumljenja!

A na slusalicama je tek perverzno dobar!

:opusteno:

 

 

Ja evo slusam The Wall album sa ploce, pa me podstaklo da dodjem i vidim sta se desava na ovoj temi. Najlepsi je osecaj kad ih slusas sa ploce na kvalitetnom (citaj startom) hi fi uredjaju (osim naravno kad ih slusas uzivo, ali verujem da to niko od nas nece doziveti :frown: ). BTW imam kod kuce 3 primerka The Wall albuma na plocama :D Kad sam pitao oca sta ce mu toliko, odgovorio mi je da ih je inace imao oko 5- 6 komada, zato sto su bile jeftine i bile su odlican poklon :pivopije::D

 

BTW x 2 Eto sad si me podstako da i ja zavrtim malo Wish You Were Here. Evo odma menjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Filip St.

 

su ti ploce Jugoton ili pravi EMI-ji?

 

Svi The Wall su Jugoton, Wish You Were Here takodje, kao i Dark Side Of The Mooon, kao i Momentar Lapse Of Reason, kao i Meddle, kao i Piper At The Gates Of Dawn/ A Saucerful Of Secrets.

 

Samo je Ummagumma EMI ali Grcki...

 

P.S. Ne, ne hvalim se sa plocama, nego sam kucao onim redom kojim sam ih nalazio....

 

P.S.S. Dobro mozda se malo hvalim :D

 

 

P.S.S.S. Tek sad sam primetio cool sitnicu na omotima The Wall albuma, logo Jugotona i propratni tekst (tipa glavni urednik i tako to) su isto uradjeni u pisanom omotu kao i ceo album. Cool :rockdevil:

Edited by FILIP St.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada slusam "Shine on You Crazy Diamond, Pts. 6-9" i ovaj uvod (do pevanja) je totalno vanzemaljska muzika.

Ovo je nesto najbolje sto postoji.

 

 

Citiracu izjavu jednog mog tece, isto povodom tog dela pesme (u stvari cele pesme) koji inace ne slusa mnogo Pink Floyd:

 

" Ova pesmom se rock najvise priblizio klasicnoj muzici. Sve drugo je ispod tog nivoa"

 

P.S. Trenutno se na gramofonu vrti Meddle i One Of These Days.

Edited by FILIP St.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, nesto sto me je najvise impresioniralo kod Pink Floyda su tri stvari.

 

1) Koriscenje efekta u pesmama (oni su verovatno prvi koji su koristili talkbox)

 

2) Velicina njihovih nastupa (tu pre svega mislim na Division Bell turneju)

 

3) Nacin na koji su emocije uspeli da pretoce u note

 

Da razjasnim. Tacki 1 se divim iz sadasnje pozicije kao muzicar. Divim se vestoj upotrebi efekta bas gde treba i kako treba, tako da nikad ne pomislis da su suvisni i da pesma mogla da funkcionise bez njih. Tacka 2... Pa kad sam prvi put kao klinac video The Wall koncert i PULSE, TI KONCERTI su me naterali da pocnem da preturam po plocama i pocnem da slusam intenzivnije Pink Floyd. Tacka 3... Da li treba da objasnjavam... Za mene je muzika uvek bila Voice Of The Soul. Uvek sam gledao na muziku kao na najpreciznije i najsavrsenije sredstvo za izrazavanje emocije. Pesme kao Shine on, Wish You were here, High Hopes (posebno ova), Comfortably Numb, samo su potvrdjivale moju teoriju. Secam se kao klinac 1995 kad sam video spot za High Hopes pesmu... Nisam znao koji je to bend i kako se zvala pesma, ali su mi se zauvek urezale u pamcenje te nadrealne slike iz spota i ta melodija. Kada sam bukvalno posle 10 godina traganja drugi put u zivotu cuo tu pesmu suze su mi krenule na oci... I evo godinu dana posle toga skoro svaki dan obavezno jedanput pustim tu pesmu....

Edited by FILIP St.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, nakon sto preslusas ovo, i ako hoces da kopas jos i da istrazujes raniju fazu benda (pre proboja sa DSOTM), preporucio bih Meddle, i najranije pocetke, tj The Piper At The Gates Of Dawn. Ovaj drugi je pogotovo zanimljiv, narocito ako volis 60's fazon psihodeluju. Znatno je drugacije od bilo cega sta su nakon toga pravili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma po redu, bre, ako se već izbacuje sve pre DSOTM:

 

The Dark Side Of The Moon

Wish You Were Here

Animals

The Wall

The Final Cut

A Momentary Lapse Of Reason

The Division Bell

 

Kada to završiš, onda uzmeš Atom Heart Mother i Meddle, a onda i The Piper At The Gates Of Dawn, Saucerful Of Secrets, Ummagumma, More i Obscured By Clouds. Ovi ti se možda neće svideti. Tačnije, sigurno ti se neće svideti na prvo slušanje, osim eventualno par stvari. No ako sve bude ok, onda uzmeš i solo materijal (prvenstveno mislim na Watersov i Gilmourov). I onda si pravi Pink Floyd fan. :)

 

Juče sam imao napad sviranja. Pustio sam Shine On... i svirao uporedo sa muzikom, pokušavajući da sve poskidam što bliže. Onda sam isto uradio sa Breathe, Time, The Great Gig In The Sky, Us And Them, Dogs i Hey You. Auf, kakav ekspirijens... mislim da ću upravo sada nastaviti sa tim, na "radost" komšiluka. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno, resio sam da se malo vise udubim bas zbog te slicnosti sa block outom koju su mi svi pominjali... atmosfere po najvise... nisam nasao do sad nijedan slican bend, osim EKV donekle, pa reko' da probam ;)

 

u svakom slucaju hvala MNOGO na savetima... ali mislim da cu sa WYWH da se pozabavim najpre... samo da se zavrsi download....

Edited by scum

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...