Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Imam ja Igru Staklenih Perli

 

Pecurka jako podseca na stcfthots

jos neko zna za ovu ekipu vidim... lepo

a Ummagumma live je perverzno dobra

uopste cela Ummagumma - studijski deo je u principu zajebancija, bez nekih preterano ozbiljnih muzickih ideja koje su odsle nakon toga u vidu vecih kompozicija (AHMS, Echoes, na kraju sam DSOTM) ali je vraski dobra zajebancija.

The final cut... ima tu odlicnih stvari (the gunners dream, the final cut...)

sad drugaciji jeste, nije toliki akcenat na muzici, lirika i atosfera su najbitniji ali opet je odlican.

Tekstualno veoma jak, a i Gilmour je ovde imao neke predivne solaze (tipa na pesmi TFC). Sa albuma mi je najneomiljenija Not Now John. Nije da je bas ne volim, ali me ponekad malo iritira. Nekako strci iz celokupnog albuma. A da moze u pojedinim trenucima biti mucan, moze. Album odise ogorcenoscu i besom. Fakticki to je Roger Waters solo album - Nick i Dave su svirali sta bi im Waters rekao, a Wright je bio van benda jos od The Wall-a.

 

 

@bafomet

nista nije savrseno ali cesto se za nesto sta je jako dobro kaze da je savrseno. To je pre uzrecica negoli ozbiljan konstatacija da je nesto zaista savrseno. Kao sto ljudi stalno u uzrecicama koriste rec bog, cak iako su mozda i ateisti.

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ne ne!

Nikako The Final Cut!

Mislim (a i svi ostali) da se tu Waters malo izgubio ...

Zato se Pink Floyd i raspao nakon tog albuma ...

I tek nakon 6 godina re-formirao ali bez Watersa ...

Kakvih crnih 6 godina. Waters je raspustio Pink Floyd 1985. Nakon toga sudjenje na kome Gilmour i Mason zadrzavaju pravo na ime Pink Floyd. I opa vec 1987. smo bili pocasceni onom smuti-pa-rasipi mesavinom koja se odaziva na AMLOR.

 

Apropo AMLOR-a - nije bas da je sve sranje, ali je pad kvaliteta u odnosu na ono dotad drastican. Bogu hvala pa su se popravili na TDB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih crnih 6 godina. Waters je raspustio Pink Floyd 1985. Nakon toga sudjenje na kome Gilmour i Mason zadrzavaju pravo na ime Pink Floyd. I opa vec 1987. smo bili pocasceni onom smuti-pa-rasipi mesavinom koja se odaziva na AMLOR.

biće da je i kasnije. po masonu sve je zvanično bilo gotovo tek 87. kad je waters na konferenciji za štampu rasprdeo da raspušta bend

do tad se još ništa nije znalo

ovaj nazovi bubnjar čak kaže da je postojala mogućnost da 85. sviraju na live aidu

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pompeja... ludilo. Ja kad sam prvi put gledao pompeju bio sam ne na 7. nego 77. nebu. Film kida kako je dobar - muzika iz rane faze, okruzenje amfiteatra koji savrseno dopunjuje zvuk, gubljenje na ASOS koje se okoncava apsolutno bozanstvenom Celestial Voices sa Gilmourom koji peva vokale. Stvarno da uzdrhtis. Watersov vrisak na CWTAE, pa Echoes... On The Run u studiju... Stvarno odlican film, mozda i najbolji njihov live performance ikada. Uvek sam vise voleo da gledam Pompeii ili slusam Ummagummu live negoli da slusam Delicate Sound Of... ili PULSE. Jednostavno atmosfera je jedinstvena, sve prsti od energije. Toga na PULSE i DSOT nema, narocito ne na DSOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se.

 

tu Pompeju sam bas odavno gledao, ali obzirom da mi je Ummagumma Live vrh, moracu ponovo da obnovim gradivo u skorije vreme biggrin.gif

 

PULSE mi se dopao iz razloga koliko najmocniji bend na svetu uzivo moze da zvuci mocno i koliko je to jebeno veliki spektakl. sa te tacke gledista je vrh, inace, kao sto si i sam rekao, imali su mnogo bolja izvodjenja.

 

Atom Heart Mother je izasao 1970. posle Ummagumma-e, radjen vise kao neki eksperiment sa jos nekim likom?

 

mozda ne bi bilo lose da ovde ispisemo kracu Floyd diskografiju sa par naznaka (hronoloski redosled + sta se sa kojim clanom desilo), cisto radi boljeg pregleda..?

 

mislim da bi to bilo korisno i pregledno, pogotovo za ljude koji nisu toliko upoznati sa PF diskografijom itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

here we go:

 

Pink Floyd discography:

 

 

The Piper At The Gates Of Dawn - 1967

A Saucerful Of Secrets - 1968

More (Soundtrack for the film) - 1969

Ummagumma (2CD) - 1969

Atom Heart Mother - 1970

*Zabriskie Point (Soundtrack) - 1970

*Relics (kompilacija singlova) - 1971

Meddle - 1971

Obscured By Clouds - 1972

The Dark Side Of The Moon - 1973

Wish You Were Here - 1975

Animals - 1977

The Wall (2CD) - 1979

*Is There Anybody Out There (Live 2CD) - 1980

The Final Cut - 1983

A Momentary Lapse Of Reason - 1987

*The Delicate Sound Of Thunder (Live 2CD) - 1988

The Division Bell - 1994

*Pulse (Live 2CD) - 1995

 

 

Capitol je izdavao sve albume zakljucno sa The Wall, a od The Final Cut pa nadalje diskografska kuca je Columbia

 

btw, ja sam iskopao i ovo, ali kapiram da nije official PF izdanje:

Royal Philharmonic Orchestra - The Music of Pink Floyd - 1989

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, vec drugi put gresis ...

"The Dark Side Of The Moon" je izdat 1973. a ne 1975.

Release Date - March 1973

UK Chart - #2; US Chart - #1

 

A "Wish You Were Here" je izdat 1975.

Release Date - September 15, 1975

UK Chart - #1; US Chart - #2

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo šta ja imam od zvaničnih izdanja (mislim da ima još poneki koji nije gore)

ovde su i kompilacije i liveovi

 

1967 The Piper At The Gates Of Dawn

1968 A Saucerful Of Secrets

1969 More OST

1969 Ummagumma

1970 Atom Heart Mother

1970 Various Artists - Zabriskie Point OST

1971 Meddle

1971 Relics

1972 Obscured By Clouds OST

1973 Dark Side Of The Moon

1975 Wish You Were Here

1977 Animals

1979 The Wall

1981 A Collection Of Great Dance Songs

1983 The Final Cut

1983 Works (1968-1973)

1987 A Momentary Lapse Of Reason

1988 The Delicate Sound Of Thunder

1992 Early Singles (1967-1968)

1994 Division Bell

1995 Pulse

2000 Is There Anybody Out There (The Wall Live 1980-1981)

2001 Echoes - The Best Of Pink Floyd

 

godine su mi valjda ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...