Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

"DARK SIDE OF THE MOON" 1.500 NEDELJA NA TOP-LISTI

Davne 1973. godine, tačnije 17. marta, grupa Pink Floyd dospela je na američku Bilbord 200 listu najprodavanijih albuma sa svojim novim albumom "Dark Side of the Moon". Bili su, te nedelje, najbolji debitanti - direktno su se plasirali na 95. mesto. A onda se desila jedna zanimljiva stvar. Više nikada nisu ispali sa nje. Ili, gotovo nikad. Znatno kasnije - 14 godina (jula 1988) ili 736 nedelja za one koji vole precizne podatke, album je konačno ispao sa Bilbord liste 200 albuma, ali su se kasnije vratili i dodali još 759 nedelja na Top Pop Catalog Albums listi. Ove nedelje Pink Floyd sa albumom "Dark Side of the Moon" beleže nesvakidašnji rekord - 1.500 nedelja na top-listi. Prvi na Bilbord 200 listi je Bob Marli sa svojoj grupom Wailers - reč je o albumu "Legend", koji je "nekoliko godina u zakašnjenju", odnosno, već 845 nedelja. Bivši Pink Floyd frontmen, Rodžer Voters planira, inače, da izvodi kompletan "Dark Side of the Moon" album tokom svoje solo američke turneje ove jeseni. U razgovoru za Bilbord magazin, Rodžer Voters otkrio je neke interesantne detalje vezane za ovaj projekat. Kad je, recimo, snimanje bilo završeno on je odneo traku kući i pustio svojoj supruzi ceo album. Kad je odsvirana i poslednja nota ona je bila sva u suzama, a Voters je pomislio kako je to dakle "kompletno delo" i od tog trenutka poverovao je da su stvorili nešto na šta će ljudi reagovati. Sama ideja da se ponovo izvodi "Dark Side of the Moon" došla je, zapravo, kao zahtev Fomule 1 u Francuskoj. Oni su želeli nešto "veliko" za 14. jul, kad će se voziti u Manji-kuru. Neko je predložio "Dark Side of the Moon"

 

Danas, 08.05.2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogami prema watersu radio se kokain u vreme walla

a i siguran sam da su popušili barem tonu vutre ako ništa drugo

 

ovih dana najviše slušam animal instincts - live at oakland coliseum 5.9.1977. a setlista je bolest

 

Sheep

Pigs On The Wing (part 1)

Dogs

Pigs On The Wing (part 2)

Pigs (Three Different Ones)

Shine On You Crazy Diamond (parts 1-5)

Welcome To The Machine

Have A Cigar

Wish You Were Here

Shine On You Crazy Diamond (parts 6-9)

Money

Us And Them

Careful With That Axe, Eugene

 

ima da se nađe na torrentu u shn-u pišljivih 920mb laugh.gif

Edited by Haralampije

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurno ih je to sto je Syd jedva mogao da stoji na nekim svirkama naucilo bar necemu.. icon_smile.gif

 

imali su inspiracije dosta za Ummagumma (Studio), to stoji.. icon_smile.gif

 

pa i kasnije za Meddle, i onaj Live at Pompeii koji je fenomenalan..

ali to sigurno ne znaci da bi smisljali manje ludu muziku da nisu toliko duvali, gutali LDS, stagod.. icon_smile.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurno ih je to sto je Syd jedva mogao da stoji na nekim svirkama naucilo bar necemu.. icon_smile.gif

 

vrh je prica kada je razbio TV u sobi nakon nekog vremena i ubacio konzerve i jos po neki shit i tako ga gledao! icon_smile.gif

 

Pompeii je zlo nikad gore!!! icon_mrtav.gif po tom i najveci laik moze zakljucit da su bili na necemu ilegalnom! icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da je jednom Syd bio na nekoj zurci, i ponasao se onako skroz istripovano i onda otisao kuci. Vratio se posle toga na zurku sa obriijanim obrvama i isecene kose i ponasao se u fazonu nista se nije desilo. Ili ovo: imao je dve macke - jedna se zvala Pink, druga Floyd, i davao im je LSD. Kasnije je otisao iz stana, a macke su tu ostale. Dalja sudbina tih macaka mi nije poznata. Sto se tice droga i ostatka benda, Waters kaze da je uSyd eri dosta cirkao, a da je lsd uzeo amo jednom, imao los trip i nije ga vise nakon toga uzimao. Duvali su svi, al ko nije u to vreme, od 1968-1969. mislim da nisu vise uzimali LSD, ali marihuana i kasnije kokaina (pogotovo Wrght) je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, tek danas sam uzeo malo ozbiljnije da preslusam Animals..

 

super je ona fora u Dogs gde klavijature laju i cvile biggrin.gif

Uh, ja preporucujem POD OBAVEZNO Pink Floyd u headphones varijanti!

Na "Animals" su Dogs i Sheep (trip br. 1!) taaaaaaaaaaaako dobre kad su malo glasnije na sluskama ...

Uh, sta se sve cuje!

Kao i na "The Wall" ...

Ma, Pink Floyd ...

Pametnome ne treba nista vise da se prica ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ja preporucujem POD OBAVEZNO Pink Floyd u headphones varijanti!

upravo sam tako i slusao biggrin.gif

 

izlazim iz prevoza i ucini me se da cujem neke kucice kako laju napolju, a ustvari je to u pesmi icon_smile.gif

 

@jig: don't mistake "zlo nikad gore" for "najbolji koncert ikad" icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusao sam Animals..

 

ne znam, nisam zadovoljan..

 

Psi su mi dobri, valjda zato sto sam pas jebem li ga, ali Svinje i Ovce mi ne leze uopste.. nekako mi je mnogo "umoran" album.. rastegnute mi pesme mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio sam topic na Koncerti & Okupljanja u vezi sa koncertom Rogera Watersa u Atini. Ukratko: vodi Inex tours, cena 8000 din. + 50EUR + 50EUR za kartu + 10EUR za kolektivnu vizu, ide se od 16. do 20. juna. Za detaljne informacije pogledajte pomenutu temu, ako se pojavi. :-)

Inače, već sam se prijavio za italijansku vizu zbog koncerta u Veroni, zakazan mi je razgovor za 25. maj, ali definitivno odustajem (nažalost - baš sam želeo da vidim taj grad) s obzirom na to da je varijanta prilično rizična - za vizu moram da imam sve moguće rezervacije, a može da se desi i da je ne dobijem, pa da propadnu sve pare bačene za rezervacije (a to nije mizerna suma), Ipak je lakše kad vodi agencija.

 

Ide li ko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam palnirao veronu (Arena 4. ili 5. juna) i zakazao razgovor u ambasadi ali ipak sam odustao iz istog razloga (pare). Sa agencijom je vec dosta sigurnija varijanta. Jedina je frka sto je baza putnika za arnzman 35 i nece ga biti ako se ne popuni barem taj broj putnika. A zaista cu da ispizdim ako propustim ovog puta da vidim Rogera jer ko zna da li ce opet svirati turneju, a takav dogadjaj je jednom u zivotu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...