Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

@blondie: ma jok bre sve se moze sacuvati sa DA i ne mislim da neko okaci moju sliku kao svoju nego sto me nervira kad neko uzme da obradjuje bez da te prvo pita. Ne kompleksiram se ja da ce mozda uraditi bolje od mene (kekeke, nema original :) shalim se) nego sto prosto ne volim, nema razloga da ne pita! (i to ne vazi za ljude odavde nego za one sa "umetnickim tendencijama" u javnosti).

A i brate smorili me likovi koji mi tamo uzmu sliku, lupe 2 glupa efekta, posalju mi taj "rad" i kazu "a vidiii sto sam jepo obradio tvoju slicicu" na sta ja moram da kazem "sreco nije da mi nije ta obrada pala na pamet nego ne lezhi slici" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti si veliko mudo koje ce proceniti shta lezi kojoj slici....

 

jebale Vas slike k'o da je bitno....

 

 

 

svako tripuje da je neki 'artist' i kreativac i da mu je Duh veliki i nesputan, iako je generalno mentalno i psihicki sputan, al' dobro, nema umetnika Bez zasluzenog spihijatrijskog dosijea, k'o shto nema genija koji nije na granici sa ludilom..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

naravno da sam mudo koje ce proceniti sta najbolje stoji slici koju sam ja napravila s namerom.

Ne umem da slikam, ne umem da pishem, ne smatram se nikakvim umetnikom i doticni mi se prilicno gade, fotografija belezhi ono sto vec postoji, ne izmislja nista novo. Makar u mom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti si veliko mudo koje ce proceniti shta lezi kojoj slici....

 

jebale Vas slike k'o da je bitno....

svako tripuje da je neki 'artist' i kreativac i da mu je Duh veliki i nesputan, iako je generalno mentalno i psihicki sputan, al' dobro, nema umetnika Bez zasluzenog spihijatrijskog dosijea, k'o shto nema genija koji nije na granici sa ludilom..... :)

 

 

sto posto tacno. samo sto si omasio temu za komentar.. ima tema o umjetnosti, mi ovdje samo razmjenjujemo fotke. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji aparat imas, ali verovatno negde u meniju imas stavku da stavis sve na auto, ali kad slikas bele ili svetle objekte bilo bi dobro da mozes da iskljucis blic.

pokusao sam i opet mi gori slika kad je neki beli predmet na suncu. da ne kacim sad ruzne slike. :udri: a aparat je neki yakumo, bogtepita...

 

Inace uzmi Canon PowerShot A530 ili A540 i zavrsio si posao.

e, hvala, to je to!

pogledao sam specifikacije i 540 mi izgleda kao prava stvar, a jedina prednost nad 530 koja je meni prilicno bitna je velicina ekrana.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, hvala!

E sad, prva je slikana kroz zicu, verovala ili ne, to je Letnja pozornica u Vrnjackoj Banji i naravno sada je bila zatvorena, toliko sam mogao da proturim objektiv i uhvatim bar deo onoga sto mi se jako dopalo a druga - to mi nije ni palo na pamet, pravo da ti kazem, mada, ima smisla to sto govoris ...

Ovo su sirove fotke, ni druga nije obradjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gavro:

 

ok su slicke, samo mi ta kanta za smece bode oci. mogle bi da se srede u photoshopu, prvu kropiraj, a u drugoj brisi kantu :lol:

 

 

evo nesto od neki dan..

 

nije muciliste nego dvorisna sprava za vjezbanje - http://img75.imageshack.us/my.php?image=img0567copylq7.jpg

 

 

pomalo neuspjela slika probijanja sunca kroz Dzbunje - http://img75.imageshack.us/my.php?image=img0573copysm4.jpg

 

 

ovdje mi se svidjela svjetlost.. na zalost nije potrajala.. - http://img249.imageshack.us/my.php?image=img0577copysd1.jpg

 

ista stvar - http://img78.imageshack.us/my.php?image=img0581copyds0.jpg

 

 

cijenim da je ovo najbolje od svega ponudjenog.. - http://img127.imageshack.us/my.php?image=img0602copyfv5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene posle duzeg vremena

ово заслужује 'фицијелну 'Маринко Роквић меморијал' 'тикету агро фотограф месеца новембра. који је део наше прелепе и напаћене земље у питању? :цру:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumi, dobre su fotke :lol:

 

 

ta baba na slici starost - tako pogeta podsjeti me na jednu babu tamo negdje od prije 5-6 godina... pita je moj stari onako usput - kako ste bako..

a ona kaze - e moj sine, evo dobro, za 60 godina nit mi je ispala motika iz ruka nit sisla saka s ledja...

 

u slobodnoj intepretaciji - 40 godina riljam i kopam ko konj, a uz to me jos i tuku. (djed vjerovatno, ko bi drugi?)..... :ph34r:

 

 

nish` strasnije i tuznije nisam cula od lokalnih baba..

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, hvala!

E sad, prva je slikana kroz zicu, verovala ili ne, to je Letnja pozornica u Vrnjackoj Banji i naravno sada je bila zatvorena, toliko sam mogao da proturim objektiv i uhvatim bar deo onoga sto mi se jako dopalo a druga - to mi nije ni palo na pamet, pravo da ti kazem, mada, ima smisla to sto govoris ...

Ovo su sirove fotke, ni druga nije obradjena.

Sto da ne verujem, tako slikah u zooloskom a i dobar deo notre dame-a :) Samo slikaj onako kako ti se svidja, ima vremena za poboljsanja :da:

@sumi: vrata i zalasci su mnogo dobri :da:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klerik, tvoje fotke su stvarno extra!

Ovaj poslednji set je sjajan, malo mi smeta ovo na fotki br. 2 ali ... ;)

Stvarno za svaku pohvalu.

Bravo!

 

 

Hvala.Slikano je na Bezanijskom groblju, zabaceni stari deo, koji je san svakog rezisera horor filmova. :) Fotke su mutne zato sto sam ih obradio stavivsi sepiu i artistic blur u odlicnom programcicu za obradu PhotoFiltre, preporucujem ga pocetnicima kao pripremu za Photoshop. a pride je i besplatan.

Fotke su doduse i mutne zato sto je optika na mom Canonu A400 pocela da ispusta dusu posle 2 godine koriscenja, pa sam ga zamenio sa Sony DSC-H2 sa Carl Zeiss optikom.Kao Canon fan, mislio sam da uzmem Canon S3, ali razlika u kvalitetu je ogromna.

Slike su ti odlicne, samo maaalo bolje napravi perspektivu, da ti objekti na slici ne bi bili ''iseceni''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...