Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

nije losa knjiga... Mada, opet, ja sam zaludjenik za hinduizam, Indiju i tako to, pa sam mozda i subjektivna :D

 

Inace, sad citam Romea i Juliju. Bozi, kako je ono perverzno!!! Julija ima 14 godina, a Paris konstatuje "i mladje od nje vec su srecne majke". Julijina keva ima 28, sto ce reci da ju je rodila sa 14, a njen otac je tad imao 60. Stvarno, ali stvarno fuj. Jedno veeeeeliko fuj.

 

A moram i da citam "Pakao". A mrzi me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pakao" je zanimljiv.. bar je zanimljiviji od "Romea i Julije" :) ali, dobro, ja ne volim Shekspira

 

 

Trenutno citam knjigu Tsurezuregusa koju je napisao budisticki svestenik Yoshida Kenkō. To je u stvari knjiga kratkih eseja koji su napisani bez ikakvog redosleda i povezanosti, jednostavno zapazanja jednog svestenika (mada ne provlaci budizam previse kroz svoje pisanje), njegovo misljenje kako jedan covek treba da se ponasa itd. Zanimljivo je, jedino sto je prevod na engleskom i ima puno slozenih i retko upotrebljivih reci, pa je recnik obavezan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volela bih da u zadnje vreme imam vremena da pročitam nešto, ali fax me stisnuo. Poslednje što sam započela su Mračna Kula III: Pustare od Stivena Kinga i nadam se da ću naći vremena da je u skorije vreme završim, jer je jako dobra knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kali Yuga:

Savremeni za koju godinu? Pa nije ti ti uopšte strašno. Tu više ima kolokvijalizama nego književnog. Nisam radila čitavu knjigu, samo fragmente.

 

Ja danas počinjem sa Džojsom "Portret umjetnika u mladosti".Rado bih uzela i "Uliksa" ali gdje sada (pred ispitnji rok) da čitam 1000 i kusur strana, pogotovo što je knjiga, sama po sebi, vrlo zamršeno djelo... Čovjek opisuje jedan jedini dan u 1000 strana. Sigurno su poznati likovi: Stiven Dedalus, Leopold i Moli Blum...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno "Mort" - T. Pratchett. Koji opisi:

 

Velika niska soba bila je mracna i senovita i mirisala je uglavnom na tamjan, ali pomalo i na kuvani kupusi prljav ves i na onu vrstu ljudi koji sve svoje carape bacaju na zid i nose one koje se ne zalepe.

 

 

Cova je ludak prve klase...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobili smo na faksu da citamo istog ... sta mislis ?

 

jbg,tek sam sada primetio ovaj post.

Mislim,sta reci o Haksliju,mada Vecna Filozofija ipak nije njegov stil,mislim naucna fantastika and that-makar poredjenje vrsim sa Vrlim Novim Svetom,klasikom sf-a.

 

Vecna filozofija je skup svih iszreka i skup svih filozofskih misli koje je on ko zna koliko dugo sakupljao-mislim,misli i filozofije ljudi iz arabije,shinto religija,mahajana i zen budizam...neverovatno je!!!

 

OT: Robert Grevs-Grcki mitovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...