Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Crna kuca (P. Straub i Stephen King)

 

procitala manje od pola i stala... sto mi se prvi put desava uospte citajuci knjige... provaljujem da prvi dio uopste nije pisao King.

 

da li je neko vec citao? zna li se uopste ko je tu sta pisao?

 

knjiga je odlicna, btw... ali ja sam van sebe. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sidarta-Herman Hese

upravo zavrshila sa silmarilionom icon_mrgreen.gif

sto ste svi navalili na Hesea i S. vuka, Sidartu i sl... ?

 

i kad smo vec kod njega, jel citao neko Roshalde ili Srecan je ko umije da voli? jednostavne price uvijek ostavljaju jace utiske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto ste svi navalili na Hesea i S. vuka, Sidartu i sl... ?

 

i kad smo vec kod njega, jel citao neko Roshalde ili Srecan je ko umije da voli? jednostavne price uvijek ostavljaju jace utiske...

Roshalde je super knjiga icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto ste svi navalili na Hesea i S. vuka, Sidartu i sl... ?

 

i kad smo vec kod njega, jel citao neko Roshalde ili Srecan je ko umije da voli? jednostavne price uvijek ostavljaju jace utiske...

pocela sam Srecan je onaj ko ume da voli...jos ne mogu da formiram misljenje, malo me smara... a i ja sam skoro zavrsila Sidartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejvid Morel

Narandzasta je za patnju, plava za ludilo

(kraća priča)

 

Prica o prijateljima Slikaru i istoricaru koji pokušavaju otkriti šta je to toliko neobično na Van Dornovim slikama.

istoricar na kraju ludi i umire a slikar pokušava naći razlog što je njegov prijatelj sebi izbo oči i kasnije kroz očnu duplju izbo mozak makazama.

 

Ovo su Slikareve poslednje reci citiram...

 

Dajem sve od sebe. Hrabrim se da budem jaci od Majersa, koji je trpeo samo nekoliko nedelja. Van Dorn je izdrzao godinu dana. Mozda je genijalnost snaga.

 

Mozak mi otice. Kako samo preti da mi rascepi lobanju. razjapljena usta se mnoze.

 

Glavobolje! Govorim sebi da budem hrabar. Jos jedan dan. Jos jedna trka da dovrsim novo platno.

 

Ostri kraj kicice priziva. Bilo sta sto ce probosti moje sazizuce dusevno vrenje, izbosti oci, donoseci ekstazu olaksanja. Ali, moram da izdrzim.

 

Na stolu, kraj leve ruke, cekaju makaze.

 

Ali ne danas. Ni sutra.

 

Nadzivecu Van Dorna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja sestra i ja smo u dereti dobile EXTRA bonus, kao poklon knjigu, jer smo redovne musterije u njihovoj knjizari (nakupile smo sve zive bonuse biggrin.gif ), i preporucise nam Utociste - Patrik Mekgrat....

 

izgleda da je king umijesao prste.... (sve u sluzbi filma)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejvid Morel

Narandzasta je za patnju, plava za ludilo

(kraća priča)

 

Prica o prijateljima Slikaru i istoricaru koji pokušavaju otkriti šta je to toliko neobično na Van Dornovim slikama.

istoricar na kraju ludi i umire a slikar pokušava naći razlog što je njegov prijatelj sebi izbo oči i kasnije kroz očnu duplju izbo mozak makazama.

 

Ovo su Slikareve poslednje reci citiram...

 

Morel je odlican pisac,mnogo mi se svidja njegov stil.

Edited by Livia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terry Pratchett - The Colour Of Magic

icon_twisted.gifOva je odlicna, usudjujem se reci mozda i njegova najbolja. Pa nisam ni ocekivao od nekog sa slikom black metalca umjesto avatara da cijeni "magijski realizam".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre imao black metalca na slici..pevacha gorgorotha.

A ovo sada je car thrasha MILLAND Mille PETROZZA!

Nije bitno sta ja imam na avataru...meni je Prachet jedan od omiljjenih pisaca i prochitao sam stvarno dosta njegovih knjiga, ali prve dve(BOju i Svetlost) nisam i sramota me zbog togam heh...

 

Najbolja mi je ubedljivo MALI BOGOVI, a najsmesnija STRAZA STRAZA!

 

Ovu sam za sada prevalio 100tinak stranica i za sada je veoma dobra icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Severna svetlost"; "Cudotvorni noz": "Cilibarski durbin" Filip Pulman-- trilogija, SF ali gomila cinjenica sa realnom osnovom!

Nema ni SF-a, ni realne osnove. Cista "epska fantastika" ili kako je vec zovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...