Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Trenutno čitam "Zovem se Crveno" od Orhana Pamuka. Stil pisanja me podseća na Andrićev (naročito sa onim iz "Na Drini ćuprija"), s obzirom da su i teme slične. Moja preporuka.

 

Od prethodno pročitanih knjiga, izdvojio bih politički triler, majstora ovakvih romana, Roberta Ladlama. Reč je o romanu "Kasandrin sporazum". Jedan lagan roman, koji se čita u jednom dahu je "Magnat" Harolda Robinsa, pa ko voli nek' izvoli.

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zavrsavam Neuromanser od Gibsona(po jedno shesti put:)), a paralelno citam "Zanimljiva vremena" od Praceta, genijalna je, parodira Kinesku kulturnu revoluciju, i to bas bahato, sa tipicnim Pracetovskim fazonima

Pracet je car. Sve knjige o Disksvetu koje sam citala su do jaja.

Ja zavrsih Dervish i smrt od Selimovica, moram reci da je knjiga odlichna.Jedna od boljih 'lektirskih' knjiga koji sam procitala,ako ne i najbolja.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci,da mi neko rek'o da cu ja IKAD da postujem ovde - ne bi mu verov'o :lol: :lol: :lol:

But,shit happens...

 

 

 

Anyway,uzeo sam da citam knjige "Najveci zlotvori sveta:muskarci i zene" i "Najveci zlotvori sveta:zene" :cool:

Ova prva je mnogo bolja (interesantnija),dok se ova druga (o zenama) mahom bavi pitanjem "kako to da zensko moze da pocini ubistvo ili nesto slicno" (pa moze,kako ne bi mogla :rolleyes: ).

U prvoj ima dosta zanimljivih poglavlja,al' ima i dosadnih.Onaj kralj Engleske Jovan (il' kako se vec zvao) - brate,al' je to dosadno :rolleyes: Tek pred kraj tog poglavlja opisuje neke njegove 'zlocine'...koji i nisu bas neki.Jedino mu skidam kapu sto je okrenuo ledja Crkvi i sto su ga izbacili iz nje (kao i celu Englesku) :mhihi::rockdevil: (kapiram da je za to ipak trebalo muda u ono vreme :cool: )

Saznao sam i neke stvari za koje nisam znao ranije - npr. da je onaj spanski inkvizitor Torkmenada (il' kako mu je vec ime bilo) 'lovio',tj. prvenstveno i mahom bio okrenut protiv jevreja (kako protiv samih jevreja tako i protiv onih preobracenih),a ne da je mucim ono 'random' ljude :huh:

 

Iz one knjige 'zene' bih izdvojio kao zanimljive pricu o grofici Bathory i nekoj Rosie West,ostalo...onako - nista posebno :uhoh:

 

 

 

U svakom slucaju - za preporuciti :da::pivopije::cool::twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Силмарилион" по други пут. Попуњавам рупе у сећању, с обзиром да сам га први пут прочитао пре 9 година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista naspram toga sta je Pol Pot u kambodzi radio :da::pivopije:

 

Citao sam to .... Pol Pot bese onaj sto je proterao stanovnistvo iz gradova i sve ih poslao da rade na selu ... Kaligula je jos jaci . Covek naredio vojsci da napadnu more ( macevima , strelama .... ) i da pokupe kao ratni plen skoljke sa obale , samo zato sto je bio ljut na boga mora .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam to .... Pol Pot bese onaj sto je proterao stanovnistvo iz gradova i sve ih poslao da rade na selu ... Kaligula je jos jaci . Covek naredio vojsci da napadnu more ( macevima , strelama .... ) i da pokupe kao ratni plen skoljke sa obale , samo zato sto je bio ljut na boga mora .

:da:

Kaligula je faca :pivopije:

Sta je sve njemu padalo na pamet... :ph34r:

 

Inace,sad nista ne citam :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čitao "Najveći zlotvori sveta: Diktatori" i "Najveći zlotvori sveta: Mafijaši".

 

Prva je odlična, ali ima nekako sumnjiv izbor ličnosti (na primer Džingis Kan i Šaka Zulu, koji su male mace u poređenju sa običnim vlasnikom privatne firme iz ovih dana). Najjeziviji likovi su definitivno Pol Pot i Fransoa Ševalije. U poređenju sa njima Hitler je bio altruista.

 

Druga knjiga je manje-više bez veze, jer je moraš pažljivo čitati pošto su svi ti mafijaši međusobno povezani - ovaj radio kod onog, pa onaj ubio sinovca onog trećeg, koji je cinkario prvog pa ga zbog toga ubio pašenog četvrtog. Inače, i tu ima jezivih likova, mada su većina njih u poređenju sa šverc-komerc-menadžerima iz devedesetih najobičniji šibicari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...