Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Mislim da gresis sto stavljas filmove ispred knjiga... Cisto, znas da film nikada ne moze da bdue dobar koliko i knjiga, a kad u'vatis da citas knjigu posle gledanja filma, bude dosadno, jer je vec vidjeno... S'a znam, radije bih se razocarala (ili u retkim slucajevima, odusevila) filmom nego se samo razocarala filmom. Ali, ono, tvoja stvar, postujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ona nije stavila film ispred knjige, vec je ova knjiga jednostavno nije privukla i odlucila je da moze i da pogleda film, a da ce radije kupiti neku drugu knjigu koja je vise privlaci trenutno... :pivopije:

To. I da se razumemo, knjiga je na prvom mestu! Ne da se tuđa mašta uporediti sa sopstvenom, nije isto.

 

 

I da citiram Dositeja kada se zalagao za izgradnju biblioteke a ne crkve: "Knjige, braćo moja, knjige a ne zvona i praporce!"

 

Preterujem ^_^

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličan ;) Mene kod Kafke privlače detalji. Npr. ako je predeo u snegu, to aludira na svet mrtvih.

 

Ja sam ubedjena da su sva ta dela nastala posle njegovih snova. Toliko su apsurdna. Pazi, u priči Preobražaj on se budi i shvata da je buba, i niko se ne čudi što je on buba, a nije sigurno ni da li se uopšte probudio??? onda izvitoperen odnos prema porodici, seks na javnom mestu (kao u snu), u priči Nos čovek se budi bez nosa. I da, u svakom delu se na početku glavni lik budi!

 

I uopšte taj osećaj nelagodnosti, straha, užasa i krivice u njegovim delima... Konkretno, Zamak označava totalitarni režim, junak iz Procesa se bori...protiv koga? Kafka je bio Jevrejin, živeo u Pragu, pričao nemački, obe njegove sestre su završile u koncentracionim logorima, on izražava bunt prema totalitarnom režimu. Ima izraza isfrustriranosti zbog sveta u kojem je živeo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ti je, ovo svi cene. Obavezno štivo za samospoznaju, takoreći.

Nemam ja takve probleme.Ne more me emocije ni ti afekti,a kamoli poremecaji istih.Vise to citam radi spoznaje okoline.

 

Koliko videh nema nekoliko novijih definicija bolesti koje se zasnivaju na kombinacijama,recimo nedostaje shizoafetktivni tip koji je kombinasija shizofrenije i manicno-depresivnog stanja,ali shvati se lako o cemu se radi.Od tada bas i nije nesto napredovala psihijatrija koliko vidim,izgleda kao da je na autopilotu od tada,samo ismiljaju nove lekove koji su manje vise isti bullshit.Ali recimo ni centimetar da proniknu u razloge shizofrenije,i dalje se pozivaju na ona 3 razloga i kazu da nijedan nije sam kriv vec se shizforenija javlja kao kombinacija ta 3 i tako dalje.Realno su mogli za 45-6 leta da smisle neku novu teoriju ili proniknu dublje u tematiku.

 

@Havoc sta mu dodje skracenica DSM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Важи...планирам да је узмем, па да видим какви су утисци. :bigblue:

 

Javljam... Nego stislo jurenje uslova, trazenje drugog stana ... pa ne stizem da joj se posvetim... Cim stignem javim...

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusevne bolesti i neuroze iz 1967 u Zagrebu.

 

Dr Pavle Milekic.

 

Super knjiga,kapiram da ce jedino Face of Milena/Milkica da ceni ovo :bigblue:

 

Kakva bre Face of Melinda, kako ja znam Fapril obozava tu knjigu. Lepo treba da se nadjete negde u prirodi i zajedno da je citate i diskutujete o njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunare imamo Gosn Platan i ja zajedničku diskusiju na tu temu ;)

 

 

@Esencijalni: Inace nisam čitala dotičnu jerbo ne stižem od druge literature (u fazi sam iščitavanja članaka i istraživanja :haha: ) Ali prvom prilikom ću je uzeti :da:

Eh da dobra je i od Jovana Marića psihijatrija, jer je tako pisana kao da nije udzbenik već štivo za narodne mase, eto pozajmih je ortaku sa ETF-a malo da se zanima njome... jer je čitljiva i jasna pa imaj je u vidu da je pročitaš kada budeš imao vremena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini Melinda mozda sam se pogresno izrazio, nije bilo nesto da te omalovazim. Nego bilo bi lepo videti stavove oko nekih stvari iz te knjige od dva lika koja se najvise ne vole ovde na yumu.:D

 

Inace Egzistencioni, vis' kako je lukava Havoc, umesto da napise DISPMO, ona napise DSM. Inace zasto ja mislim da je to napisala, je posto novije knjige pogotovo one pocetkom 80ih su izbacile dosta stvari iz samog stiva ranijih knjiga. Dosta razmisljaja i teza se danas gledaju ko ne vazece. Naprimer mislim da u toj knjizi pise da je homoseksualizam bolest, a to je davno izbaceno iz knjiga iz psihologije.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah doro si setio, doduse ne ulazim ja preterano u te medjuforumske odnose, radoznalost na kraju uvek ubije macku :haha:

I ne uzimam za zlo, daleko bilo :pivopije:

 

Tekuće štivo za odmaranje mozga mi je Justejn Gorder i Devojka sa pomorandzama, zaista volim tu knjigu i drugi put je citam, ako nije bilo preporuke eto je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...