Jump to content

Queen


skorpija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
E na to sam ja mislio u mom postu,jebiga mozda me je neko drugacije shvatio ali nema veze.Ja mnogo gotivim queen i ne pada mi na pamet da ih pljujem zato sto su stvarno postali legende.

 

P.S.Freddy je bio bi.

Cekam dan kada se vas dvoje NECETE slagati oko necega.Mozda ga i dozivim.Pasic vas pozdravlja iz Svajcarske icon_biggrin.gif

 

 

 

 

Sto se tice Queena,Bohemian rhapsody je jedna od najboljih za mene.. musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

4Na Danasnji dan pre tacno 58 godina rodio se Farookh Bulsara siroj masi poznat kao Fredi Merkjuri frontmen benda koji je obelezio rock sedamdesetih,osamdesetih I mahom devedesetih sve dok nije umro 24 novembra 1991,kao prva poznata licnost koja je umrla od SIDE.U kratkim crtama opisati ga je nemoguce kao I citav njegov rad u grupi Queen I van nje.Fredi gde god da si zelim ti srecan rodjendan I znaj da tvoje delo zivi I dalje.Na samrti si molio ljude oko tebe da ne douste da tvoja muzika umre,jer to je bio tvoj najveci strah ali nisi ni sanjao d aces ti biti jedan od onih o kojima si pevao.THERE COULD BE ONLY ONE!!!Hvala ti za sve,pocivaj u miru I znaj da zivis vecno!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

eto vam i zvanicno

 

*NOVEMBER 2ND U.S. RELEASE DATE MILTON KEYNES DVD AND CD*

 

November 2nd is the tentative U.S. release date of the new audio album "Command Performance Milton Keynes 1982" and the "On Fire At The Bowl" DVD.

 

http://www.queenzone.com/queenzone/news_vi...px?NEWS_ID=1735

 

*QUEEN ON FIRE AT THE BOWL RELEASED ON OCTOBER 25*

 

Queen on Fire at the Bowl is being released in the UK on October 25, according to Sendit.com.

http://www.queenzone.com/queenzone/news_vi...px?NEWS_ID=1734

 

p.s.izgleda da sam ja jedini fan queen-a na ovom forumu koji prati ovakve stavri.poceo sam da pricam sam sa sobom izgleda icon_mrgreen.gif ali bas me briga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW BRIAN MAY ce da svira na fenderu stratu povodom 50 godina postojanja!jezivo bre,bice to jeziv koncert mnogi dobri muzicari ce tu biti,al ako neko hoce nek cita!

 

BRIAN MAY ANNOUNCES FENDER CONCERT

‘BRIAN MAY TO PLAY FENDER STRATOCASTER WITH CHILDHOOD HEROES' MILLER STRAT PACK CONCERT IN SUPPORT OF NORDOFF-ROBBINS MUSIC THERAPY EXCLUSIVE FENDER ANNIVERSARY

 

C/C HOTLINE: 0871 2200 260

 

JEFF BECK * DAVID GILMOUR (PINK FLOYD) * HANK MARVIN (THE SHADOWS) * BRIAN MAY (QUEEN) * JOE WALSH (EAGLES) * RONNIE WOOD * PAUL RODGERS (FREE) * THE CRICKETS * PHIL MANZANERA (ROXY MUSIC) * MIKE RUTHERFORD/PAUL CARRACK (MIKE & THE MECHANICS) * AMY WINEHOUSE * JAMIE CULLUM

 

Queen guitarist Brian May will, for the first time ever, appear on stage with a vintage Fender Stratocaster when he hits the stage of the Miller Strat Pack 50th anniversary concert at Wembley Arena on the 24 September 2004. Brian will perform with his childhood heroes and Buddy Holly’s original backing band The Crickets at the most historic night of music this year. Brian and The Crickets are expected to perform the Buddy Holly classic ‘That’ll Be The Day’ among others, a record which has a special place in Brian’s heart.

 

“That'll Be The Day" was one of the very first records I held in my hands as a child and it is amazing for me to be able to play with the guys at Wembley on this special occasion” commented Brian.

 

Brian is famous, in part, for his distinctive ‘Red Special’ guitar, which he made with his father in his teens. It is only the opportunity to play with The Crickets that has convinced him to pick up £4,000 of vintage Stratocaster for one night only.

 

Sponsored by Miller Genuine Draft, the Miller Strat Pack concert will see some of the world’s greatest living guitar legends come together for one night only to celebrate 50 years of rock n’ roll’s biggest icon, the Fender Stratocaster guitar. As well as celebrating the historic occasion, the benefit concert is aiming to raise a minimum of £150,000 for Nordoff Robbins Music Therapy.

 

Tickets are on sale now (£50 and £35) and are available through the exclusive Fender 50th Anniversary Credit Card Hotline on 0871 2200 260 (24hrs) and Gigs & Tours.

 

WEMBLEY ARENA, LONDON – Friday 24 September 2004

EXCLUSIVE FENDER ANNIVERSARY C/C HOTLINE: 0871 2200 260

Or by calling the venue direct on 0870 060 0870 (venue)

Or by visiting www.gigsandtours.com

 

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm probacu! A sto se tice slusanja II ako mislis na Queen-ov drugi album,to ti je los izbor za pocetak,prvi je bolji,jer tu su jedino fenomenalne White Queen,Seven Seas Of Rhye i naravno Queen-ova mozda najkompleksinja stvar The March Of the Black Queen!Ostalo je sve prosek koji se tebi nece svideti,pa es opet da ih kudis!!!

 

p.s.Ogre Battle,Fairy teller's Master ce ti se mozda svideti,na njih sam totalno zaboravio!!!O Freddie oprosti mi! mhihi.gif

Edited by dark earendil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk je malo drugačiji u drugom dijelu, nakon onog seta rokenrol klasika... Bubanj je malo tiši, i nekako mi mutnije djeluje. Da li je to zato što su se bili umorili ili šta, ne znam, ali početak je znatno eksplozivniji 'One Vision', 'Tie Your Mother Down', šta znam, dve stvari sa najjačim tempom (i par narednih), a poslednjih pola sata koncerta mi je blago mlitavo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm da, mogu se sloziti sa tobom u potpunosti.Mada ipak treba uzeti u obzir da je Freddie i cela grupa dosta radila i na scenskom nastupu koji takodje iziskuje dosta energije.naravno zato sam ti i rekao da treba pogledati video zapis jer sa los kvalitet zvuka u zadnjih pola sata ali i na celom koncertu nadoknadjuje taj nastup.Izvodjenje rock klasika,pogotovu tutti Frutti je mozda malo diglo atmosferu za razliku od nekih pesama kao sto je Radio Ga Ga koja je po meni smorila i boga oca.Izuzetno je dobar nastup za Hammer to fall dok za Bohemian rhapsody i nije neki.O pesmama na pocetku koncerta ne treba ni pricati jer se to vec i na audio zapisu cuje.Tuzna cinjenica je da stvarno se jesu bili prilicno izmorili sto mi na neki nacin i nije jasno jer jebem li ga zbog cega su muzicari.Npr na video snimku pre We Will Rock You se jasno vidi kako Roger jedva sedi za bubnjevima,a da ne pricam o tome kako su ga bukvalno nosili posle koncerta.Mislim da je bubnjarski najiscrpljujuca Now i'm here a to je negde na pola koncerta tako da nisu realno raspodelili pesme.Malo je sve pobrkano pa i doista zvuci u nekim momentima smoreno,ali opet kazem da sve to po meni nadoknadjuje njihov scenski nastup.Zato i ne volim koncerte na audio formatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm da li si imao priliku da slusas album Hot Space?on je u kao nekom disco fazonu ali Brian je uprkos svim pokusajima ostalih uspeo da odrzi gitarsku ostrinu koju je imao iako ima dosta elektronskog zvuka.Dosta kratki i melodicni rifovi a solaze veoma neubicajene za njega po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ovo tvoj moto??? icon_smile.gif

Nije.

Moj moto je:

Nije mlijeko dobro zato što ga reklamira Britni Spirs već je dobro zbog nekih drugih stvari.

 

Live Killers me je razočarao.

Opet prve dve pjesme dobre, ali sam se smorio do kraja prve strane (a ima ih 4)...

 

Ali bolje je od Vemblija, mladalački sirovo, vidi se da Fredi pjeva, nije sve kao sa trake...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali bolje je od Vemblija, mladalački sirovo, vidi se da Fredi pjeva, nije sve kao sa trake...

 

e ovde se bas ne slazem sa tobom,mozda jeste sirovo ali tehnicki savrsenije je na vembliju,tu su bili najpuniji snage,posle live aid-a.Ajd poslusaj ako mozes prvi album mozda ti popravi misljenje o mojim pulenima:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...