Jump to content

Queen


skorpija

Recommended Posts

e ovde se bas ne slazem sa tobom,mozda jeste sirovo ali tehnicki savrsenije je na vembliju,tu su bili najpuniji snage,posle live aid-a.Ajd poslusaj ako mozes prvi album mozda ti popravi misljenje o mojim pulenima:)!

E Šekerko, pa zar je cilj rokenrola tehničko savršenstvo?

Vembli je puno precizniji, ali isto tako sadrži mnogo manje muških hormona...

 

Što se tiče prvog albuma, vidjeću, zasad imam ovo što imam, ali ako mi ruku dopadne mp3...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

QUEEN + PAUL RODGERS TOUR

QOL can confirm the rumours and now endorse both Roger and Brian's comments in regards to the Queen + Paul Rodgers Tour.

 

The tour is official and will take place in the Spring of 2005 across mainland Europe and the UK. The show will consist of both Queen and Paul Rodgers material.

 

Full details of venues and dates are to be confirmed very soon. Tickets will be made available here on www.queenonline.com so make sure you are signed up to the database.

 

THE TOUR - VH1 REPORT

*Queen to tour in the spring with "The Voice"

 

Queen is looking to tour in the spring, with Bad Company's Paul Rodgers handling the vocals. Apparently the news was meant to be kept under wraps, but Brian May's Web site has a quote from May himself "endorsing" the news. May said: "It really all came about because of the Fender 50th Anniversary gig that I did with Paul Rodgers. We were both so amazed at the chemistry that was going on in 'All Right Now,' that suddenly it seems blindingly obvious that there was 'something happening here.'" Originally the two were just talking about going it as a duo, but then they got Queen drummer Roger Taylor in on it and a Queen/Rodgers tour began to take shape. The trio will play songs from both the Queen songbook as well as from Bad Company and Rodgers' other band Free. According to May, the tour should be underway by April.

 

Remember to register here on QOL (top right REGSITER on the navigation bar) to be sure of being given priority booking opportunities for tickets

 

 

Konacno nesto zanimljivo od njih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paul Rodgers.Svirali su zajedno na UK hall of fame ceremony i kao Brya je rekao da postoji hemija medju njima i da e krenuti na turneju pocetkom aprila sledece godine.Koliko sma ja shvatio,turneja ce uglavnom biti u velikim gradovima i gradovima u kojima postoji muzikl WE WIIL ROCK YOU.Cak sam na nekim forumima cuo da se prica o Crvenom Trgu.Mislim da smatraju da ce biti dosta fanova zbog pomenutog mzujikla.Mada je ovo po nekima sansa da vide Brian'a i kompaniju mislim na vecini foruma se javilo negodovanje zbog toga sto idu pod imenom Queen+Paul Rodgers.Ja licno mislim da je to sansa da se vidi barem ono sto je ostalo od nekada najveceg benda na planeti.Ne znam,slusao sam neke svirke Brian-a u zadnjih par godina i zakljucio da nema vise onaj enntuzijazam koji je imao po zadnji put po meni na Back To The Light Turneji koja je bila pre vise od deset godina.Omatorili su bre,imaju 50 godina,...Cak se i prica da bi im se i Deacon pridruzio jer su mu kao poslali pitanje,a odgovor se jos ceka,posto koliko sam razmumeo ovo bi bila puna Evropska turneja...

 

ne znam koliko je ovo dobra ideja,jer iako cu ici najblize gde dodju,mislim da to nece nimalo liciti na onaj stari Queen,ali bas nimalo.Iako je paul Rodgers omiljeni Freddijev pevac,tj. jedan od omiljenih mislim da nema sanse da izvuce neke stvari koje je Fredy

Sve samo da se ne obrukaju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,ne svidja mi se ideja da nastave bez Fredija,kao sto rekoh-nije to to.

Nekako mi je glupo-plasim se da ce da ukaljaju stari Queen ugled i slavu.(Ok.,zanimljivo jeste)

To je zavrseno posle ''Made in Heaven'' i tacka.

Zasto da nastave-jedino da mi ,koji smo bili jedva hodali kad su oni poslednji put svirali, vidimo nesto,kao.Ako John ne pristane da im svira-onda je stvarno glupo.Queen nisu Roger+ Brian.

QUEEN=BRIAN+ROGER+FREDDIE+JOHN.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,ne svidja mi se ideja da nastave bez Fredija,kao sto rekoh-nije to to.

Nekako mi je glupo-plasim se da ce da ukaljaju stari Queen ugled i slavu.(Ok.,zanimljivo jeste)

To je zavrseno posle ''Made in Heaven'' i tacka.

Zasto da nastave-jedino da mi ,koji smo bili jedva hodali kad su oni poslednji put svirali, vidimo nesto,kao.Ako John ne pristane da im svira-onda je stvarno glupo.Queen nisu Roger+ Brian.

QUEEN=BRIAN+ROGER+FREDDIE+JOHN.

Lepo,kratko i koncizno.Voleo bih da vidim ovu dvojicu uzivo ali ne pod imenom Queen,sta im je tesko da smisle neko drugo ime,tip: "KING!" icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo bas najbolje da smisle novo ime-svirace Queen stvari-gubi se onda smisao;ime bendu dao je Freddie,a ako ce svirati i pesme ciji je on tvorac,red bi bio da nastupaju pod istim imenom pod kojim su nastupali do njegove smrti,a i posle.

Ne bi imalo smisla da nastupaju bez John-a-to onda nije Queen,a onda i ne treba da nose to ime,pa samim tim ne treba ni da sviraju te pesme. no.gif

Ne kazem ja da to nije dobra ideja,mislim BRIAN MAY,ROGER TAYLOR I JOHN DEACON NA ISTOJ SCENI A DA JA MOGU DA IH GLEDAM!!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Ali samo ako su njih trojica-ako ne,mogu Brian i Roger da sviraju neke svoje pesme zajedno-obojica su izdavali solo projekte-i to bi sigurno vredelo videti,onda mogu pod drugim imenom. icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma QUEEN se sastoji od BRIAN-a,FRED-ija,RODGER-a i JOHN-a.Nista vise nceu reci.

Inace sto se tice turneje koncerti zapocinju u Juznoj AFrici 23.marta na godisnjici 46664 koncerta,zatim 30.mart u parizu kapacitet 17000,pa madrid i barcelona 1 i 2 aprila.Toliko za sada o svemu tome.ZA sve ovo i mnogo jos posetite www.queenzone.com

 

 

icon_mrgreen.gif Ja se nadam da ce doci negde blize,pa da idem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neko iskonsko zlo... Prvo vidis Fredija (sa ledja) kako izlazi pred pun Wembley a onda Fredi iznenadno postaje ..... K E B A (i krece da svira harmoniku) i ostavlja utisak.... joj majko!!!

Brian May je neki debeli seljak koji svira Stratokastera (a pritom prazilukcina od pola metra viri iz dupeta).

Blago sam se sablaznuo kad sam video

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,manite se Kebe. Nije vredan spominjanja. ( wallbash.gif za "obradu".)

 

 

Dakle,nisam procitao sve sto je ovde na forumu do sada napisano o Queen-u pa se unapred izvinjavam ako nesto kažem što je već rečeno. icon_wink.gif

 

Queen su i meni bez premca omiljeni bend. Slušam sve od Emperora pa preko NIN i Nightwish sve do Diamande Galas dakle veoma širok raspon. Ipak,Queen su bili i ostali mi no.1 Sećam se da sam ih prvi put zapazio u seriji Gorštak (Princess of the universe) a pre toga i Freddie-uve Barselonu (nisam znao tada da je povezano). Kasnije sam poceo da slusam Bowie-a ni ne znajći da imaju veze. Tek posle sam skontao Under Pressure. Isto tako dođem do Nine Inch Nails bez inicijalnog saznanja da i oni imaju veze sa Queen-om. Sve u svemu, Queen su bili i ostali nesto neponovljivo. Glupo je spominjati koje sve pesme volim...volim ih SVE. U zadnje vreme mi se vise sviđaju one iz drugog plana jer su hitovi vec 100000 puta preslušani i znam ih u pola noći. Trenutno favorit mi je PROPHET`s SONG. Genijalno!

 

Inače, malo nisam zaplakao kada sam čuo kako je Freddi dočekao kraj. Za one koji ne znaju, pevao je do samoga kraja. Album izdat 1995 (Freddie je umro 1991) su završili preostala trojca sa materijalom koji je Freddie do smrti stigao da otpeva. Zadnja pesma, Mother Love, je nedovrsena od strane Freddie-a. Par dana pred smrt je otpevao predzadnu strofu i tada je već uveliko bilo očigledno koliko ga je bolest iscrpela i uništila. Ali glas je bio bolji nego ikada. Nakon odrađene predzadnje strofe seo je i rekao "ne mogu više sada...premoren sam. Doći ću nazad da je dovršim kada se budem bolje osećao...." Nikada se nije vratio. Par dana nakon toga, umro je u miru svoje kuće, kraj svoje ljubavi, Mary Austin.(da,bio je bisexualac ali ona mu je jos i pre nego sto je postao popularan bila Love of his life.)

 

 

icon_cry.gif

 

 

Što se obrada tiče....preduga je lista. Preko Scorpions,NIN, Blind Guardian.... pa i onih bljutavih MTV ljigavaca.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,da....što se ponovnog okupljanja tiče....ne čudi me. Roger iako pravi odlične solo albume ne može da se probije....Brian takođe. John se čini mi se naljutio kada su ova dvojca odradili sa Robbiem WATC.....ali dobro. Sumnjam da im treba love tako da.... U svakom slučaju bilo bi lepo da mi mladi,koje nije zakačilo vreme vladavine Queen-a budemo u prilici da osetimo makar delic stare magije. Što se mene tiče, ne treba im neki levi lik....i Roger i Brian odlično pevaju. Mogli su da nastave kao trojac ili nikako. I ovako je prošlo 10 godina od Made in Heaven. Matoro je to već. biggrin.gif Nadam se da neće postati parodija samih sebe.

 

Inače, Queen ima istoriju odvratnih obrada. Mislim, ko ih je sve obrađivao.... od naj metalaca (jel ima neko tribute DRAGON ATTACK? Kakva lista....Lemmy Motorhead, James LaBrie, Malmsteen....) Zadnje što sam čuo uz ovog našeg seljaka Kebu, je Britney Spears obrada WE WILL ROCK YOU. Majko mila.... wallbash.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,manite se Kebe. Nije vredan spominjanja. ( wallbash.gif za "obradu".)

 

 

Dakle,nisam procitao sve sto je ovde na forumu do sada napisano o Queen-u pa se unapred izvinjavam ako nesto kažem što je već rečeno. icon_wink.gif

 

Queen su i meni bez premca omiljeni bend. Slušam sve od Emperora pa preko NIN i Nightwish sve do Diamande Galas dakle veoma širok raspon. Ipak,Queen su bili i ostali mi no.1 Sećam se da sam ih prvi put zapazio u seriji Gorštak (Princess of the universe) a pre toga i Freddie-uve Barselonu (nisam znao tada da je povezano). Kasnije sam poceo da slusam Bowie-a ni ne znajći da imaju veze. Tek posle sam skontao Under Pressure. Isto tako dođem do Nine Inch Nails bez inicijalnog saznanja da i oni imaju veze sa Queen-om. Sve u svemu, Queen su bili i ostali nesto neponovljivo. Glupo je spominjati koje sve pesme volim...volim ih SVE. U zadnje vreme mi se vise sviđaju one iz drugog plana jer su hitovi vec 100000 puta preslušani i znam ih u pola noći. Trenutno favorit mi je PROPHET`s SONG. Genijalno!

 

Inače, malo nisam zaplakao kada sam čuo kako je Freddi dočekao kraj. Za one koji ne znaju, pevao je do samoga kraja. Album izdat 1995 (Freddie je umro 1991) su završili preostala trojca sa materijalom koji je Freddie do smrti stigao da otpeva. Zadnja pesma, Mother Love, je nedovrsena od strane Freddie-a. Par dana pred smrt je otpevao predzadnu strofu i tada je već uveliko bilo očigledno koliko ga je bolest iscrpela i uništila. Ali glas je bio bolji nego ikada. Nakon odrađene predzadnje strofe seo je i rekao "ne mogu više sada...premoren sam. Doći ću nazad da je dovršim kada se budem bolje osećao...." Nikada se nije vratio. Par dana nakon toga, umro je u miru svoje kuće, kraj svoje ljubavi, Mary Austin.(da,bio je bisexualac ali ona mu je jos i pre nego sto je postao popularan bila Love of his life.)

 

 

icon_cry.gif

 

 

Što se obrada tiče....preduga je lista. Preko Scorpions,NIN, Blind Guardian.... pa i onih bljutavih MTV ljigavaca.

Mislim da su sve to stvari iz predskolskog i da ih svi znaju,kao npr da mu je zadnja recenica pred kamerama bila : I still Love you ,u spotu these are the days of our lives.

 

To sto je Keba u radio je krajnje sramotno i bescastno.Coveka treba tuziti i zatvoriti.Pesma pominje o nekom kosacu i lozacu,znaci umalo nisam presvisnuo od bola kada sam ono video...

 

Sto se tice Dragon Attack,tribute-a mislim da je dobro obradjen,cak stavise pesma Keep Yourself Aive je ispala fenomanalno.Treba malo dublje uci u tu pricu obrade i tribute albuma.Freddija i Queen nikada nece niko moci da zameni ili da otpeva kao on ili odsvira kao oni ali ima tu nesto vise.Ako kazes da je Dragon Attack sranje onda kazes da FM tribute sranje a to je ravno ludilu.Uprkos nedostatku FM-a taj citav koncert je uradjen perfektno i sama produkcija je savrsena,a o organizaciji,stagu i jos mnogim stvarima koje su uticale na to da ovaj koncert bde jedan od najboljih koncerata ikada.Mislim da je rame uz rame sa Live Aid-om,i tu negde sa njihovim nastupom na Wembley-u.Te ljude nije niko terao da urade posvetu njima,oni su to sami uradili.Isto tako ima milion tribute bendova od kojih su mozda i najpoznatiji GaGa i Miracle,koji sigurno ne mogu da reprodukuju Queen onoliko dobro koliko bi bilo koji drugi profesionalni muzicar kao sto je Lemmy,a opet su tu i odrzavaju legendu da zivi.Jeste ajde da unistimo sve na cemu se Queen-ova legenda zasniva,ajde da ne postujemo druge muzicare koji su se "setili" da odaju pocast njima.Nisu imali nista od toga,ni oni ni oni sa Sheer Heart Attack Tribute-a i jos mnogih drugih.

Milose_024 tvoje misljenje je veoma plitko i zasnovano na cistom neznanju...Ne mozes tako omalovazavati nesto sto ako nema muzicki kvalitet ima nesto vise u njemu,duh ne samo Queen-a vec i R'n'R-a.Pogotovu ako je u pitanju Dragon Attack koji je po meni nesto najbolje od svih mogucih obrada i posveta.Momci su to uradili na svoj nacin,dobro su se zabavili i priblizili su Queen nekima u drugom,novom svetlu(a zar Queen nije to radio kada je svaki put snimao albume u nekom drugom za njih uobicajenom stilu?) i priblizli su pre svega Queen u mnogo tvrdjem fazonu nego stosu oni bili...Mislim da je ovo diskusija koja nema smisla jer argumenti su ti cisto decacki,nijedan dobar poznavalac Queen-ove muzike ne bi izrekao tako neku glupost.

Queen niko nikada nece zaboraviti bez obzira na sve....

 

Sto se tice Tribute veceri ja sam rekao svoje povodom toga,treba samo da se organizujemo i lepo dogovorimo.Kakvi maskenbali,kakve tricarije.AKo vas zanima prvao tribute vece,i projekcija novog DVD-a Live AT the Bowl,onda samo lepo recite i ja sam tu:)))

 

Hm sto se tie vesti,prvi koncert je 28.03.2005 n aBrixton Akademiji,dok za sada najblize dolaze u Bec i to 13.04.2005..cene od 80 jevreja pa do 35.

Za citavu listu i karte evo linka :

http://www.queenzone.com/queenzone/tour2005.aspx

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj bre malo....tek sada sam pročitao ostatak posta i ne mogu da verujem. Čemu ovakav napad na mene kada je očigledno da volim Queen!? Kao da sam rekao da su sranje ( icon_confused.gif ) pa da sam time izazvao ovo. A nisam niti bi ikada to rekao. Kao prvo,ne omalovažavam Dragon Attack niti bilo koju drugu obradu od strane metalaca i rokera. NAPROTIV! Kada sam napisao "Što se obrada tiče....preduga je lista. Preko Scorpions,NIN, Blind Guardian.... pa i onih bljutavih MTV ljigavaca" tu ako malo bolje pročitaš,OMALOVAŽAVAM obrade tipa Five,Britney Spears,Captain Jack,Blumchen,Scatman,Music Instructor.... Na njih sam mislio a ne na nešto sa Dragon Attack. Čak i Robbie Williams može da prođe....ali one nebuloze nikako. A u to spada i Keba. Stomak mi se okreće kada to vidim. Znači, nisam napisao "Scorpions, NIN,Blind Guardian pa i OSTALIH MTV ljigavaca". Ti bendovi koje sam nabrojao u najmanju ruku poštujem. Ustvari, volim ih. NIN mi je na top 5 svih vremena. Ti bendovi su DALEKO OD "MTV ljigavaca". Sve što si napisao za Queen je istina ali si me prozvao bez ikakvog povoda i razloga. Zar je moguće da je ta jedna moja,pogrešno protumačena, rečenica izazvala ovu lavinu?

 

Dečački argumenti? Nisam ni izneo neke argumente za tu "izjavu" koju mi pripisuješ. Uostalom,i na početku,šta fali tome što sam napisao tu priču o Mother Love? Za tebe je predškolska a neki možda i ne znaju.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Wycleff Jean sa onim spotom gde kradu Freddie-a iz muzeja voštanih figura? Obrada Another one bittes the dust. A obrada Dj BOBO-a? Na VIVI se neko vreme vrtiela i neka TECHNO obrada FLASH-a. Queen izgleda da ima PREVELIK uticaj. E sad...da li je to  biggrin.gif  ili  wallbash.gif ? Zavisi....

Ne znam za Wycleff Jean... kad sta...

 

Techno verzija Flash-a se dugo vrtela na vivi i mtv-u... strasno...

 

Nilo bi biggrin.gif kada se njihova muzika ne bi skrnavila tim prevelikim uticajem. U redu je uticaj dok je umeren, a ovo je vise pretvaranje neceg savrsenog u nesto sto ce se svideti (fensi) masi, samim tim gubi svu svoju lepotu i kvalitet...

Edited by Perla Ferrar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...