Jump to content

Queen


skorpija

Recommended Posts

Cela pesma ja zaista genijalna ali ipak onaj spanski deo me najvise odusevljava i pevanje(onaj deo sto su stavili na reklamu za Ballantines)

 

Inace taj 'spanski deo' (tj. "wandering minstrel guitar" kako pise u bukletu wink.gif) odsvirao je Steve Howe iz benda Yes... majstori se pomazu medjusobno wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

sad.gif ZAISTA,SEM STO JE FREDI BIO GAY-NEMAJU MANE. :roll:

 

 

 

POSLUSAJTE za promenu, PESME SCANDAL,MUSTAFA IBRAHIM(nije sala),PROPHET'S SONG(ej zna li neko sa kog je albuma ova pesma?).. :?

INACE IZASAO JE,i to odavno, TRIBUTE TO QUEER,ili QUEEN,A ZOVE SE------DRAGON ATTACK----Tu na primer sviraju ANTHRAX,YNGWIE MALMSTEEN,MARTIN FRIEDMAN,...MAAA BRE--KUPI PA SLUSAJ -VREDI biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

AIDS WILL, AIDS WILL - KILL YOU!!!!

 

jedan deo pesme "Freddy's Dead" white power benda "Bound For Glory"...

 

ima jedan fin deo kad skineri pevaju horski onaj vec pomenuti stih, bez muzike, samo marte udaraju ritam a onda odjednom krece muzika, refren "Another One Bites The Dust"... preporucujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"]AIDS WILL, AIDS WILL - KILL YOU!!!!

 

jedan deo pesme "Freddy's Dead" white power benda "Bound For Glory"...

 

ima jedan fin deo kad skineri pevaju horski onaj vec pomenuti stih, bez muzike, samo marte udaraju ritam a onda odjednom krece muzika, refren "Another One Bites The Dust"... preporucujem...

 

SLUSAO SAM

'"BOUND FOR GLORY"-Behold the Iron Cross!-najbolja pesma -SIGFRIED!! 8O 8O

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

pa pored 663 koncerta i toga da posle beatlesa imaju najvise ulaza na top10 listu i cinjenice da je bohemian rhapsody par puta proglasavana za najpopularniju pesmu svih vremena i toga da mi zivot ponekad zavisi od njih sta jos da se kaze

freddie,may,taylor i deacon su promenili i svet metala i rocka biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ljudi ja volim QUEEN vise od zivota!oni su moji najveci uzori iako sada najvise slusam metal,najveci likovi koje sam ikad video...imam sve njihove albume+live+hitove+solo projekte,knjige casopise o njima...SVE

dovoljno govori i to sto su njihove pesme obradili niko drugi do metallica (stone cold crazy),helloween (sheer heart attack) ili jedni blind guardian (spread your winds)...a sto se glupih traceva tice Freddie jeste bio bisexualac ali ne i ostatak benda! kako to mnogi vole da tvrde...

Freddie je bio NAJVECI frontman (u pravom smislu reci) koji je ikad ziveo (a ne smrdljivi i ljigavi Jagger,kad mu vidim facu najezim se sav brrr...)

toliko o najvecim legendama John,Freddie,Brian i Roger LIVES FOREVER!

___________________________________________________________

you take my body (i give you heat)

(you say you're hungry) i give you meat!...dobra fora!...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da je Queen bio jedan veoma dobar i meni vrlo drag bend, međutim da Fredi nije umro na onakav način nikada nebi postigli ni blizu toliko uspeh koliki sada imaju. Njegova smrt je nažalost bila najbolji trenutak u njihovoj karijeri.

 

Inače, moja lična himna je Hammer to Fall.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne.

Gresis..ovaj silno gresis sinko.

Mislim kakve veze ima kako je i zbog cega umro Fredi sa njihovim uspehom. Oni su bili vrlo uspesni i pre toga...i to sto ih i danas ljudi slusaju i vole nema veze sa tim vec sa njihovim radom..muzikom o kojoj je suvisno vise pricati jer je neprevazidjena smile.gif

 

Gotze..pesma Prophet song je sa albuma A Night at the opera smile.gif

 

A ja licno nemam omiljenu pesmu.....sve pesme su mi omiljene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije toliko bitno od čega je umro, nego da je umro na vrhuncu svoje karijere. Kada bi, primera radi, mogla da čuješ non stop sve njihove hitove od najranijih dana jedne za drugima?

 

Ono što hoću da kažem je da je njegova smrt jako, hm... uspešno iskorišćena u komercijalne svrhe. Takođe se bojim da bi se i on s vremenom istrošio poput mnogobrojnoh nekada poznatih i priznatih muzičara.

 

Ono što mogu sa sigurnošću da kažem jeste da posle takve tragične smrti ljudi (u to i sebe uključujem) manje strogo ocenjuju opus jedne takve ličnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je glupo reci ad je njegova smrt iskoriscena u komercijalne svrhe jer onda cija nije(samo nas smrtnika).opet ono sto sada rade clanovi queen-a nije ni priblizno nekadasnjem radu ali opet tu je i dosta rare materijala koji ce tek biti objavljen.mislim da jhe to dobro jer ce mladje generacije moci videti spektakle tipa Knebworth,i tako to.

oni su sigurno jedna od najboljih grupa svihbvremena,bez obzira na smrt freddije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gluposti... Istina je da sva dela nekog umetnika dobijaju na posebnoj vrednosti posle njegove smrti, ali glupo je porediti to sa Queenom... A to da bi se Mercury istrosio vremenom bi imalo smisla reci da je on imao tridesetak godina i oko pet godina rada iza sebe, ali covek koji je vise od dvadeset godina izbacivao hit za hitom se po meni tesko uklapa u taj profil... i licno, meni su bolje one prve pesme (posebno volim Queen II) i jos pesme iz tog perioda koje su i dan danas veoma popularne: We will rock you i We are the champions(Njih sam spomenuo jer ne prodje ni jedno veliko sportsko takmicenje a da posle ceremonije proglasenja pobednika ne puste W.A.T.C. , kao sto se na NBA utakmicama cesto cuje ritam iz We will rock you)... Za kraj, da malo skratim, Mercuryeva smrt je bila tragedija, ostajem pri tome da bi jos mnogo hitova doslo od Queena da nije tako, ali on je vodio veoma dinamican i rizican zivot, zato i njegova smrt nije preveliki sok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali zasto to meni kazes ja se potpunoo slazem sa tobom.ja isto volim starije albume i verujem da je keep yourself alive jedna od njihovih naj pesama ali opet kao sto rece hit za hitom konstantno tolkio godina pa cak i posle smrti ostalo je materijala koji ih je podigao opet na svetskim listama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...