Jump to content

Tool


nazgaroth

Recommended Posts

  • 1 month later...

20 godina od izlaska najbitnijeg Tool albuma. Lateralus-a.
 

Kada stavimo čitavu karijeru ove gospode na papir, skoro da nemaju mrlje. Osim možda poslednja dva, ali i to će naći fanova, ne računam ove zatucane tr00 alatke. 🙂

Ovaj album je spoj svega što je Tool učinio interesantnim mnogim generacijama, rifovi koji su ukorenjeni u matematičkim računicama, neparni ritmovi i prelazi bubnjeva i pre svega Maynard koji izbija sa tim besom i jarom, i tekstovi koji su možda najdirektniji od čitavog Tool kanona.

I kada se uz sve to doda, da je maltene svaka pesma evergrin, čak su i filer stvari dodate radi atmosfere opravdane i uklapaju se u čitav koncept albuma.


Ujedno bih se osvrnuo na omot, čitava zamisao oko omota koji se rasklapa na slojeve i prikazuje sve naše čakre i unutrašnjost naših bića, jeste jedan od najboljih omota osmišljenih ikada.

Izbacih Tool ljubav, sada možemo da nastavimo sa standardnim programom kako su matore prdonje (što i jesu) i da su dad rock bend. (uveliko postali)

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Bio na svirci u Budimpesti i lepo sam se proveo. Zvuk je bio dosta bolji nego kada sam ih gledao u Pragu pre nekoliko godina.

Predgrupa je bila teski krs. Uopste mi nije jasno kako su se oni probili, boljih cover bendova ima i u Novom Sadu.

Tool setlista je bila onako...svirali su skoro sve sa poslednjeg albuma, uz jednu-dve pesme sa svakog od starijih albuma.

Bend je odlicno uvezban, jedino je Mejnard zvucao nekako smoreno (sto je valjda i ocekivano, jer je ovo bila poslednja svirka na turneji).

Sve u svemu, 2.5 sata dobre svirke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Prag-u. Nije bilo tako, ali u Budimpešti će biti isto kao u Berlinu, videćete.

 

I, da li su cene u Budimpešti bile iste kao u Berlinu?

I ovo kiselo grožđe kako im je novi album najslabiji a cela ova Tool Serbia grupa je drkala na njega kad je izašao i računala fibonačija do 7 cifara  :haha:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene užasno smaraju likovi koji pola certa snimaju telefonima. A iritiraju me jako i ovi šatro profesionalni fotografi rock koncerata, koje je to smaranje od zanimacije, nit slušaš cert sa ful fokusom nit možeš da se napiješ kao čovek nit pričaš sa ljudima, provlačiš se tu među masom, smaraš ljude okolo i zujiš, baš ono sindrom taksiste kao JA RADIM pa za mene važe druga pravila. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 5/26/2022 at 11:17 AM, Demon Seed said:

Da, baš smaraju debili koji izvade telefone da snimaju pa ne može od njih da se gleda i sluša koncert. Kako li uopšte uživaju u pesmi i koncertu kad im je bitnije da snime nego da čuju...

Ovo sam vas ložio da vas stimulišem da dokenjate, ne mogu da verujem da ste toliko sitničavi i iritabilni (i niski? :D) da na koncertu imate vremena da vas nerviraju telefoni u vazduhu, a ovo za profi (sa ili bez navodnika) fotografa mi je posebno bezveze, naročito s obzirom da se bave jednim od plemenitijih vidova novinarstva, da ne zalazimo sad u to kakve su vaške novinari...

Sa druge strane, zabrane te vrste, em nemoguće sprovesti u praksi, em jadnije ponašanje od ovih koji snimaju, to samo mogu bendovi koji su totalni čmarovi, koji pate od viška publike i prijalo bi im da im dođe manje :haha:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...