Jump to content

Anime / Manga


Recommended Posts

grave of the fireflies je toliko dobar da je greota reci da nije za svakoga, ja mislim da treba da bude deo svacije opste kulture

 

]

 

Meni to klaična Kenji Kawai scena(obožavam te njegove ambijentlane scene), nije GITS ali nije Patlabor loš. Dvojka mi je bolja od keca.

 

A što se tiče gravea, pa moje mišljenje je i da Akira koji spada pod kult kultova nije za svakog, današnja generacija anime fanova se navikla na slatke shonen jump i ecchi anime, tako da im je neshvatljivo da pogledaju nešto ovako. Shvatam da bi odustali posle 15min.

 

Danny: A od svih Goku iz animea ti uze Goku iz igara. :D

 

I još jedna stvar predivna scena iz GiTS : SAC koju nažalost nisam dobio uz original, ali šta je tu je.

 

part 1:

http://www.youtube.com/watch?v=LLvlozh6ysY

 

part 2:

http://www.youtube.com/watch?v=oCl0fWcblt4

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=tGkHB3R3gh4

 

 

I analyze and I verify and I quantify enough

100 percentile no errors no miss

I synchronize and I specialize and I classify so much

Don't worry 'bout dreaming because I don't sleep --

 

I wish I could at least 30 percent

Maybe 50 for pleasure then skip all the rest

 

If I only was more human

I would count every single second the rest of my life

If I just could be more human

I'd have so many little babies and maybe a wife

 

I'd roll around in mud and have lots of fun then when I was done

Build bubblebath towers and swim in the tub

Sand Castles on the beach, frolick in the sea, get a broken knee

Be scared of the dark and I'd sing out of key

 

Curse when I lost a fight, kiss and reunite, scratch a spider's bite

Be happy with wrinkles I got when I smile

Pet kittens 'till they purred, maybe keep a bird, always keep my word

I'd cry at sad movies and laugh 'till it hurt

 

I'd buy a big bike, I'd ride by the lake

And I'd have lots of friends and I'd stay out too late

 

If I could just be more human

I would see every little thing with a gleam in my eye

If only I was more human

I'd embrace every single feeling that came in my life

 

Would I care and be forgiving?

Would I be sentimental and would I feel loneliness?

 

Would I doubt and have misgivings?

Would I cause someone sorrow too? Would I know what to do?

 

Will I cry when its all over?

 

When I die will I see Heaven?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost mislim da ce biti samo Movie :( ,mada ko zna mozda nastave pa naprave par komada...jos se ne znaju sve informacije o projektu.

evo sta kazu na vikipediji: a series of films intended to adapt the entire manga, starting with three films adapting the "Golden Arc" story arc. The first film, Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler, will be released in January 2012.

 

Mada, s obzirom kojom brzinom covek pise, pravice se ovi filmici narednih 20 godina, ako uopste i dozivi da je zavrsi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sta kazu na vikipediji: a series of films intended to adapt the entire manga, starting with three films adapting the "Golden Arc" story arc. The first film, Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler, will be released in January 2012.

 

Mada, s obzirom kojom brzinom covek pise, pravice se ovi filmici narednih 20 godina, ako uopste i dozivi da je zavrsi.

Hahha da da,jbg to je njegovo zivotno delo,jeste da sporo odmice ali zna tacno sta radi za razliku od nekih umetnika koji u toku pisanja ili crtanja promene i dodaju nesto sto nije uopste bilo u planu.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, samo sto covek zaista preteruje, nek nauci neke klince da mu crtaju more, drvece, planine and shit, nek on nesto doradi ako je bas bitno a neka se koncentrise na pricu, ovako covek muci sebe i fanove. A i ovaj trenutni arc sa glupim piratima mi deluje potpuno nepotrebno, jbt trebace im 2 godine da stignu do onog ostrva ovim tempom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Berserka kako sam ja shvatio napraviće film, i ako bude imao veliku gledanost, nastaviće dalje sa pravljenjem Berserka. A to za kasnije će da još odluče oće li nastaviti kao filmovi(tipa Hellsing OVA) ili kao serija. No živi bili pa videli, jedva se čeka ovo.

 

Je l' gledao neko Narutaru? Ako jeste, je l' gledljivo?

 

Definitivno najbolji anime da udješ u celu ovu priču. Znam kada sam ja to pogledao, a bio sam možda godinu dana mladji nego ti sada, kolko me je to sve oduševilo, i još uvek imam neka lepa sećanja kada čujem neke pesme sa Naruto OSTa. To i Bleach za početak obavezno. Ali kreni od animea, kasnije se prebaci na mangu, ja mislim da je tako bolje.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ma, ne ulazim ja u pricu, usla sam odavno, nego me nervira sto kada visim na anime-planet, recommendationi su toliko jadni da me smara da skidam nesto pre nego sto mi neko kaze da je gledljivo. Kao recimo Trinity Blood, to ne znam kako sam pogledala, gledala sam od novembra tih 25 epizoda... Vise necu skidam kojekakvo djubre, samo provereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja bih isao da mogu, mislim da vredi.

 

Nego, dosao sam na temu jer sam danas slucajno pronasao Naruto vol 1,2 i 3 (dakle, sva tri u jednom) za 15 dolara, odlican dizajn.. umalo da uzmem.. nikada nisam citao/gledao Naruto, sta mislite jel vredi?

 

edit - ma uzecu svakako, ionako planiram ozbiljnije da citam i skupljam mangu i anime. :haha:

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih isao da mogu, mislim da vredi.

 

Nego, dosao sam na temu jer sam danas slucajno pronasao Naruto vol 1,2 i 3 (dakle, sva tri u jednom) za 15 dolara, odlican dizajn.. umalo da uzmem.. nikada nisam citao/gledao Naruto, sta mislite jel vredi?

 

edit - ma uzecu svakako, ionako planiram ozbiljnije da citam i skupljam mangu i anime. :haha:

SAMO GRUVAJ!Toga nikad dosta,nepresusni izvor zadovoljstva.

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, dosao sam na temu jer sam danas slucajno pronasao Naruto vol 1,2 i 3 (dakle, sva tri u jednom) za 15 dolara, odlican dizajn.. umalo da uzmem.. nikada nisam citao/gledao Naruto, sta mislite jel vredi?

Ok je Naruto, ja pratim seinen inace, ali moze da prodje kao razbibriga, u svakom slucaju mi je bolji od bleach-a(mislim da su to 2 jedina shonena koje pratim). Ima nekoliko centralnih tema kao sto su prijateljstvo, osveta, smena generacija, sukobi velikih sila, terorizam, usamljenost. Bice ti verovatno cudan sistem borbe u pocetku, dok se ne naviknes, barem je meni bio. Umeju da smaraju neki placipicka emo momenti i slicno, ali koji shounen to nema...

 

Part I je kad su klinci, part II kad su tinejdzeri valjda(valjda jer su jaki u picku materinu).

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...