Jump to content

Anime / Manga


Recommended Posts

hahaha...

"- jel znaš koliko ima sati? - znam!" fora...

pomoglo bi i ako bih znao koji je sajt u pitanju ali nema veze, sve jedno ću mnogo mirnije spavati znajući da ima toga negde...

 

Hahaha pa ne znam ni ja, zaboravio sam koji sajt je u pitanju.. aj cek pokusacu da ti nadjem.

 

Evo, ali nazalost samo 5 epizoda su uradili: http://www.anime-overdose.com/frontend.php?action=subs&gid=118

Bolje gledaj sa eng prevodom, imas svuda, na jutjubu, megavideo...

Edited by metal guru
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Matori u Death Note-u nema delova gde se likovi kaju za ono sto rade,jednostavno je HARD CORE GORE AND VIOLENCE do kraja...dok Monster(koji je takodje vrh) sadrzi te neke delove koji malo po malo idu na kurac tokom gledanja tako da je to presudilo :)

 

Nema delova gde se kaju zato sto su uvereni da je ono sto su radili ispravno. A, i, moje licno misljenje je da je Misa Amane cisto zlo. :)

 

Samurai Deeper Kyo je super. Je l' zna neko da mi kaze ko je preziveo na kraju Kyo ili Kyoshiro? To mi uopste nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Hvala tebi na preporuci :) , juče odgledah Sword of the Stranger, a čeka me i Summer Wars. Sjajno odrađena animacija, muzika, odlično dočarana atmosfera, zadovoljavajuća priča. E da, jako dobro građenje likova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ovih dana gledam 2 vampirske serije - Black Blood Brothers, ukupno 12 epizoda, i Vampire Princess Miyu, 25 epizoda. Preporucujem i Kanokon: Manatsu no Daishanikusai OVA (2 epizode)- seks-komedija, lepa animacija i sjajno osvetljenje, zanimljivo za pogledati u svakom slucaju. :) Ima par prljavih scena pa preporucujem verziju bez cenzure. ;)

A nabavicu ovih dana Hell Girl u 26 epizoda. Nekakva mesavina horora i misterije.. A za ljubitelje potpuno otkacenih serijala sa dosta raznovrsnih zenskih likova preporucujem Magical Pokaan - radnja se vrti oko 4 devojke i njihovih avantura u svetu ljudi. Uma je vestica, Liru vukodlak (i u ljudskoj formi ima vucje usi i repic), Aiko neka vrsta androida i Pachira koja je vampir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Gledao ko Gilgames? Ja skinuo svih 26 epizoda, bacio pogled tu i tamo i deluje jako dobro. Ovih dana cu sesti i odgledati sve odjednom.

 

Plot - The tomb of Gilgamesh in Uruk from the story 'The Epic of Gilgamesh' was discovered by a young genius-scientist named Terumichi Madoka, who was drawn to the energy called Dynamis, a word meaning 'power', resonating from the site. He reports his findings to the world, and all of the world's best scientists gather there and a research facility called Heaven's Gate is built to do research on Gilgamesh himself. Their goal is to find out the factor in his genetic material to make him a half-god, and eventually to find out the secret to eternal life. The scientists who worked there cloned themselves as embryos that would be used if something were to happen to the scientists.

 

When an unknown life form called Tear materialized in Delphys (a pit that seems to have no dimensions and that surrounds the tomb of Gilgamesh) and began to contaminate embryos that surrounded it, the scientists were about to stop all of the experiments. Dr. Madoka went down to Delphys, breached all of the guards around it and came into direct contact with Tear, causing an immense explosion that blocked out the sky with a mirror-like layer. This was considered an act of terrorism, as after the explosion, computers and wireless communications stopped working, and the planet fell into war and famine. The human population was nearly wiped out. This occurred on October 10, so the incident is called "Twin X" (after the Roman numeral symbol for the number 10).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja ne kapiram ljude koji gledaju Anime non stop... I to ne one komercijalne... Kako stignete? :) Jel radite vi nesto drugo u zivotu :pivopije:

 

Komercijalni anime je uglavnom los, ja volim skrivene dragulje..

Sto se tice slobodnog vremena.. studiranje i skolovanje samo uzimaju dragoceno vreme u zivotu, sve sto se nauci, nauci se kod kuce. A posao.. zavisi kakav je posao, jbg. :) Ja ne volim one poslove gde radis po ceo dan za nista. Volim da imam vremena za sebe i uzivanje. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najvise volim one ozbiljnije, psiholoske trilere i sl, odgledao sam monster koji je fantastican, procitao 20th century boys i pluto, a trenutno citam billy bat (Urusawa je genije), od istorijskih je zanimljiv vagabond, historie i vinland saga, od epske fantastike berserk suvereno vlada, od mecha sam odgledao code geass i ovaj najnoviji gundam. Nisam odgledao mnogo jer sam izbirljiv, ali to sto sam odgledao/procitao mi se svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se radi o mangi tu bih preporucio obavezno citanje BERSERK,GANTZ,Blade of the Immortal,Vagabond,Blame to su definitivno vanvremenska savrsenstva kako bi se izrazio jedan moj ortak.!

 

Ja najvise volim one ozbiljnije, psiholoske trilere i sl, odgledao sam monster koji je fantastican, procitao 20th century boys i pluto, a trenutno citam billy bat (Urusawa je genije), od istorijskih je zanimljiv vagabond, historie i vinland saga, od epske fantastike berserk suvereno vlada, od mecha sam odgledao code geass i ovaj najnoviji gundam. Nisam odgledao mnogo jer sam izbirljiv, ali to sto sam odgledao/procitao mi se svidja.

 

Hmmm pogledaj GANTZ,KARAS,Texhnolyze,Basilisk,vidim Berserk si naveo pa ga nisam pomenuo,sumnjam da nisi gledao Death Note ali mozda si imao predrasude ako si imao zaobidji ih i pogledaj anime obavezno.Kada ovo pogledas napisacu ti jos par preporuka mracnih anima.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...