Jump to content

Insomnium


Earendil

Recommended Posts

Nevezano za to, ja ne vidim po čemu je Insomnium toliko dobar da nadjebe olmajti instituciju, čak i ako je ista izdala album sa pola snage. Čak štaviše, Insomnium meni zvuči kao najprosečniji melodeath ikada. Dobar, istina, ali duboko u proseku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za to, ja ne vidim po čemu je Insomnium toliko dobar da nadjebe olmajti instituciju, čak i ako je ista izdala album sa pola snage. Čak štaviše, Insomnium meni zvuči kao najprosečniji melodeath ikada. Dobar, istina, ali duboko u proseku.

Sve si upravu, osim albuma sa pola snage.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Anteus savrsentvo blek metala, onda je blek metal stvarno umro.

 

Što se agresivnog spektra žanra tiče, meni Blood Libels do danas ostaje najbolji album, bez premca.

 

Interesantno, ali meni Amorphis nikad nije zvučao naročito zarazno i hitično, iako slove za takve. Nema teorije da u komadu preslušam bilo koji njihov album, a da se ne smorim. Da ne pominjem da apsolutno ne kapiram genijalnost "Tales"-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, sasvim je normalno da ti se ne svidja Amorphis. Sve je to stvar ukusa, ali je cinjenica da je Tales bio prektretnica u metalu tada. Meni i dan danas ne postoji neki bolji spoja death-a, doom-a i folka. Jednostavno, niko pre njih nije tako nesto svirao.

 

A eto, sto se tice Anteusa, ja tu stvarno ne cujem nista sto vec mnogi pre njih nisu odsvirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne pominjem da apsolutno ne kapiram genijalnost "Tales"-a.

 

Pa nemoj gledati iz ove perspektive nego se vrati u 1994. kad je izašao, seti se šta se tad sviralo i zamisli jedan takav album u svemu tome. Oni su lideri više metal žanrova, i zato se Insomnium nikad ne može posrati po njima, zato što sviraju ono što je izašlo na tom albumu, Amoku, Morningrise, The Gallery... skupili se ljudi da odaju počast tim vremenima, super je to ali originali su najbolji.

 

Ista priča i za Antaeus, oni ništa novo nisu smislili i zato mi nikad ne mogu biti najbolji. Genijalni su oni koji nešto novo urade, ovi su odlične zanatlije i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...