Jump to content

Insomnium


Earendil

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dobar album jebeš ga. Istina je da je Insomnium u suštini jedan ogromni lonac svega što je valjalo u melodično mračnom metalu devedesetih ali i kao takvi znaju da napišu dobre i atmosferične pesme. I super mi je što znaju dobro da uhvate onaj melodic death sevdah fazon slemujem kao svinja a plačem, što je Dark tranquillity doktorirao. Bio sam skeptičan prema albumu (kao i prema bendu generalno) ali pokušao sam onda da se setim nekog albuma koji je oživeo slavu melodic deatha devedesetih u poslednjih nekoliko godina i ne ide, scena je više manje mrtva totalno, i tu Insomnium uleće. Ne čudi me što su veliki jer ima dosta fanova koji nisu bili tu u to vreme i tu im Insomnium dođe savršeno ali i nama fosilima zna prijati prisećanje.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci album je toiko dosadan da je cak novi Graveworm bolji od ovoga...jedina svetla tacka su klin vokali, steta sto ih nema vise da izvuku ocenu. Produkcija je ocaj, i te neke melodije i melanholija koje treba da se cuju su ugusene i udavljene, sve zvuci muljavo i nekako razmazano. Nije dovoljno catchy, a ni dovoljno tugaljivo, nije ni groovy, u sustini sve po malo, a ustvari nista. Eto skidam kapu za Through The Shadows, ali ostatak albuma jednostavno nema nista da ponudi, zvuci genericno i izlizano, nimalo eksperimenta, rizika, fora i fazona, nicega, samo ravna linija. Ocena 4 od 10 recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mene ovaj bend definitivno nikada vise nece navuci kao sto me je navukao na pocetku sa STDIACD, ali i pored toga, moze sasvim razumno da se uziva u novim ostvarenjima, Across je bio solidno dobar, ovaj isto tako. Nista da mi prsne glava od wowa, ali miljama daleko od npr. In Flamesa ili sta ti ga ja znam gejstina... A i live su bas dobri.

 

A sta je problem benda, tj. sta im fali da predju iz 'dobar' u 'madafakinosom' foldera, nikada nisam znao reci...mozda je ono sto gojko rece, odlican riff/pocetak/struktura/whatever, ali fali neki vatromet, neka memorabilija u pesmi... No, barem imaju tu neku zdravu konzistentnost, pa cim vidis da izdaju novi album, ne moras da se brines sta ce da ispadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je problem benda, tj. sta im fali da predju iz 'dobar' u 'madafakinosom' foldera, nikada nisam znao reci...mozda je ono sto gojko rece, odlican riff/pocetak/struktura/whatever, ali fali neki vatromet, neka memorabilija u pesmi... No, barem imaju tu neku zdravu konzistentnost, pa cim vidis da izdaju novi album, ne moras da se brines sta ce da ispadne.

 

Tacno tako. Odlican bend! Mislim da imaju neke stvari koje i imaju to nesto posebno ali sveukupno mozda malo vise idu na sigurno! Meni je IF fantastican bend kao i njihova diskografija od pocetka do sada jer volim i to kada bend iznenadjuje i menja se! Ne znam sta je tu gej? To sto se sada razume sta peva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...