Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nije sto mi je megadeth omiljeni bend, ali album je mozda po celokupnom utisku i najbolji u poslednjih 10 godina, s obzirom da su dosta brljali u medjuvremenu. Jos jedan odlican album ove godine.

 

Ima na njihovom oficijelnom sajtu da se pogleda spot za A tout le monde, klasican mtv bucjkurish, i neki ce verovatno reci da je sranje to sto riba peva deonice u refrenu (i naravno, da su se prodali), ali ja kapiram da bas super zvuci.

 

Aj kad jos neko pogleda nek mi kaze ko je ta riba sto peva, meni deluje poznato ali nisam uspeo da provalim.

 

United Abomination kix ass! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh..

 

tek poslusah.. meni se MNOGO svidza, ali ne ono - svako govno koje iseru, jer su eto Megadeth nego STVARNO.

lemi rece super su gitare - slazem se, iako nisam gitarista, ali ne zvuce mi previse `ispeglano` kako to vec danas rade gomile bendova..

 

tekstovi su kvalitet, onoliko koliko sam cula..

svidja mi se KONCEPT albuma, interesantni nazivi pjesama..

 

 

vise utisaka poslije nekoliko slusanja :D

 

 

 

(iskaslja se mustaine u burnt ice :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam fan 2 ipo albuma Megadetha, pa i nisam bas nesto previse pozvan, ali na prvo slusanje me album uopste nije odusevio. "The System Has Failed" me je cini mi se vise odusevio na prvo slusanje jer sam ocekivao nesto manje dobro, a sad je verovatno obrnuto.

 

Mogu komotno da slusam, ne smeta nista. Meni se produkcija chini OK, pesme nisu lose, ali nista mi se ovde nije zakacilo za ushi ili me ostavilo bez texta. Stilski je sve na svom mestu. "Washington Is Next" je na prvo slusanje definitivno najveci hit. OK, ako vi malo jachi potroshachi Megadetha kazete da je album dobar, ja vam verujem, ali nesto ne verujem da cu ga slusati kao RIP, Countdown i Youthanasiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh sta reci...ovaj album mi je tezak shit :)

 

znaci bash je dosadan u pm...megadeth mi je bio najveca prziona kada sam bio malo mladji a ovo mi je potpuno razocarenje...prva mana...jel dave peva u nekoj pesmi ili su sve pesme u spoken word fazonu...dobro naravno ima izuzetaka...drugo...refreni u pesama su uvek neke promene u njegovom glasu..to jest samo melodizira u svakoj rechenici..bre nema kick ass refrena kao pre...i trece...jebote ne mogu da razlikujem pesme...sve su na isti fazon...

 

Ovaj album je tezak prosek...ocekivao sam mnogo vishe..e da i naprzio sam se kada sam cuo Yugoslavia u United Abominations-u :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam ga samo jednom i malo mi je "smuti pa prospi", Sleepwalker mi je do jaja i cini mi se hitom, ostalo (bar posle prvog slusanja) mi je dosadno i nije ni do kolena proslom albumu... mozda promenim misljenje kada ga jos preslusam mada nemam neku zelju, a prosli nisam iz diskmena vadio 7 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosli album mi je bio sasvim ok, ali bio je daleko od Megadetha koji volim i stvari kao "Die Dead Enough" su me nervirale. Ovaj album IMHO daleko bolji, ali opet i daleko bolji od odlichnog Megadeth albuma. World Needs A Hero mi je slightly bolji od ovog rada. Album pochinje veoooooma obecavajuce! "Sleepwalker" i "Washington is Next!" su by far NAJBOLJE pesme albuma! I stvarno bih obe voleo da chuje live(a i trenutno ih sviraju na turneji), i nadam se da gi gle'm live, heh. SW je probably najbolja Megadeth pesma jos od CtE. Kako vozi....WiN takodje extra pesma, refren me kanda podseca na "She-Wolf". E odatle krece dosada.

U stvari prvi put kad sam slushao i beshe zanimljivo..ali svaki sledeci put materijal mi je sve manje zanimljiv. Dalje od OK pesama moze se izdvojiti "Blessed are the dead"..fino..Ne svidja mi se nova verzija A Tout-a. Nerviraju me ona preplitanja na refrenu. A "Amerikhastan" je definitivno jedna od najsmeshnijih pesama koje je Megadeth snimio. Zadnja zanimljica je "Burnt Ice".

 

Sve u svemu, osrednji album, sa dve mnogo mnogo dobre pesme i sa ostatkom koji samo popunjava vreme na disku. But that's just me.

 

6/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je "Risk" los album.

 

Nema na cemu ;)

pa ne direktno los album, verovarno najgori, ali mislim da je mogao da bude osnova za nesto mnogo bolje posto ima fenomenatlnih rifova, koji su skroz ulickani tako da ne zvuche nikako...

 

.. mislim da je risk mogao da ispadne mnogo mnogo bolji nego sto jeste... e sad da li bi ga to pomaklo sa dna liste? nem pojma

Uh sta reci...ovaj album mi je tezak shit :)

 

znaci bash je dosadan u pm...megadeth mi je bio najveca prziona kada sam bio malo mladji a ovo mi je potpuno razocarenje...prva mana...jel dave peva u nekoj pesmi ili su sve pesme u spoken word fazonu...dobro naravno ima izuzetaka...drugo...refreni u pesama su uvek neke promene u njegovom glasu..to jest samo melodizira u svakoj rechenici..bre nema kick ass refrena kao pre...i trece...jebote ne mogu da razlikujem pesme...sve su na isti fazon...

 

Ovaj album je tezak prosek...ocekivao sam mnogo vishe..e da i naprzio sam se kada sam cuo Yugoslavia u United Abominations-u :D

cini mi se ko da nisi bas preslusao album, jeste da ima 'spoken word' fazona, to sam rekao cim je izasao 'gears of war', ali po meni je ovo najbolji album novijeg megadetha...

 

i da... jebo jugoslaviju

"Nato invaded Yugoslavia to end ethnic cleansing; there was no UN."

 

Na koje etničko čišćenje misli? Nadam se da je to egzodus Srba iz Hrvatske 1995, a ne Srebrenica (gdje se etničko čišćenje nije dogodilo, suprotno propagandi).

mislis da bi NATO reagovao na etnicko ciscenje srba?? daj molim te...

kad je srebrenica u pitanju to je etnicko ciscenje, a kad je proterivanje srba u pitanju to nije zlocin to je samo domovinski rat... od kad je proterivanje srba bilo zlochin? .. kur moj

 

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...