Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nema tu dileme po meni, Endgame je bolji u svakom smislu. Pogotovo ako se uzme u obzir da je metalici bilo potrebno 5 godina da naprave death magnetic, a megadetu 2 godine za endgame.

 

Pa kad bi sastavili zadnja 3 albuma megadeth-a sta bi to uradilo drek fagnetic-u :) mada je i drek odlican :) ne treba jesti govna jer to mi je 2nd favorite band :)

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebes zal za metalikom,nostalgiju i sve to. ono sto je mene najvise iritiralo kod megadetha ikada, je dejvov glas. covek peva kao da se bori sa gadnim tumorom u mracnom rovcu. svaka mu cast kao gitaristi,na virtuoznosti, ali albumi su meni neslusljivi jer njegov vokal ih jebeno kvari...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis meni je to kako-kad. Ako sam raspoložen ne smeta mi, a ako sam nadrkan ili je neka gužva, žamor po kući i još mi on kreči na mikrofonu, dođe mi da izbacim sve kroz prozor.

Edited by Nixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

већ је била нека полемика око његовог вокала. и из тога је изашло то да Мегадету ниједан други вокал не би лежао. исто као што Дејв не би могао да пева у неком другом другом бенду.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pratim temu,nije bilo polemike. bolje da je od formiranja grupe prepustio nekom drugom mikrofon,to nije za njega.

 

trebao se drzati solo gitare od starta, ne bi ih toliko menjao,sve komplikovane solo deonice on moze sam odsvirati bez problema...znaci,pises tekstove,komponujes,sviras sve....ali jebeno nemoj pevati(stenjati) kroz nos...hetfield ga je odlicno skinuo u onom klipu,da ne trazim sad po jutjubu,znate na koji mislim...

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pratim temu,nije bilo polemike. bolje da je od formiranja grupe prepustio nekom drugom mikrofon,to nije za njega.

 

trebao se drzati solo gitare od starta, ne bi ih toliko menjao,sve komplikovane solo deonice on moze sam odsvirati bez problema...znaci,pises tekstove,komponujes,sviras sve....ali jebeno nemoj pevati(stenjati) kroz nos...hetfield ga je odlicno skinuo u onom klipu,da ne trazim sad po jutjubu,znate na koji mislim...

 

Ne lupetaj, nit' je Dejv neki solo gitarista, nit' loše peva. Jedino što može da ti se ne sviđa (a, to je subjektivno) je njegova boja glasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima šmek. Godinama kad ih slušaš ne možeš ni zamisliti Megadeth bez njega, a isto tako pomešati sa bilo kojim drugim bendom jer ima prepoznatljiv glas.

A to da nebi mogao da peva u drugom bendu, mislim da bi mogao. Thrash metal je otvoren i ne preterarno zahtevan vokalno (bar ne kao power, heavy, progresiv...ali opet ne tako nezahtevan kao neki splater, gore, deep underground black) da se nebi uklopio već negde. Verujem da ni on nebi hteo da se udalji sa čela benda tek tako lako, iako sigurno zna da postoji neko bolji, jer jebiga...kompleksi su kompleksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji bendovi su pravi power ?

"Omen", "Liege Lord", "Helstar", "Vicious Rumors", "Hexx", "Apollo Ra", "Angel Dust" (drugi album) "Laaz Rockit" (na nekim albumima), "Oliver Magnum"...

Naravno mislim na US Power.

OK "Angel Dust" je nemački bend, ali to je pravi Power tj Power/Speed.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слажем се, Никс. Megadeth се једноставно не може замислити са другим вокалом, кренуло је тако од 1985. године, Дејв дува, пева и сикће већ 24 лета (колико сам ја и матор ;) ).

Иначе, све те соло деонице би он могао да скине без већих потешкоћа уживо, на свиркама. Нешто типа Џеф Вотерс...

 

Писање песама је већ сасвим друго.

Edited by Вуду ПопаЯa

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Omen", "Liege Lord", "Helstar", "Vicious Rumors", "Hexx", "Apollo Ra", "Angel Dust" (drugi album) "Laaz Rockit" (na nekim albumima), "Oliver Magnum"...

Naravno mislim na US Power.

OK "Angel Dust" je nemački bend, ali to je pravi Power tj Power/Speed.

 

Moj čo'ek :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam :) ja tako mislim :) a i dobio je vise nagrada kao sto su Riff Lord (metal hamer 2007), pa Golden God (nije ih dobio zbog pevanja sigurno :smile:) pa i u ovoj knjizi koja se pojavila nedavno (ne secam se ko je pisao, al znam da je neko vazan :mhihi: ) je na prvom mestu ispred mnogih hvaljenih overrated gitarista - mislim da i to nesto govori

Edited by megafann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...