Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

Malocas sam se probudio u nekakvoj kuci na Dedinju, seo za nekakav kompjuter, preslusao "Na dan kad si pošla za toga čoveka" i odteteturao se do WCa da povracam... naravno, to sve nema nikakve veze sa pesmom, samo sa litrama alkohola koje sam ulio u sebe...

 

Ako se ne budem osecao kao govno sutra oko 18h - dolazim na Strand :rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Морам признати да "Ферари" никад није била мој фаворит, једино стихови "Заволећеш мене ти и у белој Застави", али ова друга "На дан кад си пошла за тог човека" ме у срце погађа, и некако ме вуче на први албум, пјесма настала у афекту разочарања несрећном љубављу. Одлична ствар. ХИТ.

:роцкдевил:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Морам признати да "Ферари" никад није била мој фаворит, једино стихови "Заволећеш мене ти и у белој Застави", али ова друга "На дан кад си пошла за тог човека" ме у срце погађа, и некако ме вуче на први албум, пјесма настала у афекту разочарања несрећном љубављу. Одлична ствар. ХИТ.

:роцкдевил:

ферари има мало Ну призвук па те можда зато одбија. вокал је зато за петају.

 

али зато кад крене главни/уводни рифф у 'на дан кад си пошла'... :цоцкдевил: кажем и поново понављам :), много ми се свиђу џитре како су снимљене.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne, više je pitanje tematike - inspiracije što reče Sale gore.

Pero Defformero je, za mene, prije svega krik zbog nesretnih ljubavi, te zajedničko olakšavanje takvih bolova.

 

Recimo, "Gothica lepotica", "Novi Sad - Gengsta rep" su stvari koje su nastale poslije prvog albuma, tematski su drugačije (a i muzički poprilično različite, naslanjanje na muzičke forme koje se parodiraju), međutim, one mi se poprilično sviđaju, a "Ferrari" ne baš.

No, to samo znači da mi je ona najmanje draga.

:lol:

Ali zato, "Na dan kad si pošla...", to je za mene esencijalni Pero Defformero.

 

Ne mogu ja dušo ovo da podnesem

Bombom ću, draga, sebe da raznesem

Ma razneću, dušo, i tebe i sebe

I svatove ove, što ruše mi snove

 

Uz "Žalim, draga" meni najbolja od "novih" stvari.

:muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu ja dušo ovo da podnesem

Bombom ću, draga, sebe da raznesem

Ma razneću, dušo, i tebe i sebe

I svatove ove, što ruše mi snove

предивни стихови, предивни... :цру: мене рецимо екстремно ради вокал. мислим да је то разлог зашто се у првим редовима на њиховим концертима осећа влага. младе готичарке не успевају да задрже своје пупољке, ни поред две руке тампона и пар слојева уложака (зимски комплет).

 

апсолутно ћу се сложити са тобом да ''на дан кад си пошла'' носи ту љуЦку ноту где крајњи корисник са лакоћом персонифики, персонифук, персонификује речи у слику вољене особе, у неку конкретну ситуацију из прошлости или будућности. мене је рецимо погодила визија бишкета како у белом оделу, сав крвав к'о касапин и са осигурачем у устима наручује песму код певаљке на свадби коју је претходно растурио дефанзивном гранатом. свака рима носи бре тежину, не ради се само о наређаном комик рилифу. има бре радња, радња! љубавне песме су наЈаче!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam dosao sa Stranda, koncert je bio fenomenalan... Onaj ko nije dosao na ovu zurku moze samo da se kaje. Momci iz Defformera su bili fantasticni, svaka cast. He he he, jos kad su me pogodili sa onim "Kauboj iz Bosne" a ja sve sa sesirom u publici... Da ne davim, odlicna atmosfera, super provod, upoznao sam jednu divnu devojcu, fotografisao se sa Bisketom i na kraju se okupao u Dunavu...bolje ne moze. Hvala momci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert na Strandu je bio vrh vrhova! Pozdrav za ekipu :rockdevil:

 

P.S. Onaj Mesa Boogie Dual Rectifier, jel' to u posedu gitariste il' je pozajmljeno/iznajmljeno?

 

Hvala Svima koji ste došli da uveličate Svojim prisustvom ovo kulturno-zabavno veče... aaa, namerno ne rekoh kulturno-umetničko. :mhihi:

Što se tiče Mesije, on je vlasništvo mog drugara Bobana (Ritam Nereda), koji je bio veoma ljubazan (kao i uvek) te mi je pozajmio svoj "uređaj" za večeras! :rockdevil:

 

Ako neko ima nekih fotki, molio bih ga da ih "okači" ovde... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na zalost nisam poneo foto aparat ali sam poneo svoje krhke glasne zhice napukle uz vibracije exit festivala i utroshio zadnje njihove trzaje uz melodije koje prodiru ravno u srce...

I naravno, nije mi ni malo zao zbog toga...

Odusevljen sam... :pivopije:

 

Zbog ovakvih trenutaka vredi ziveti.

Bishke predsednik, Frish za premijera! :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...