Jump to content

Zašto postoji malo žena gitarista?


Dushan S

Recommended Posts

Kako bre? Jagodice leve ruke su grublje, ne strasno grube, ali ipak grublje od desne...
E sada, ja mogu da pričam samo na osnovu sopstvenog iskustva, nisam drugim gitaristima zagledao jagodice. Prvih nekoliko godina sviranja, da, jagodice se deru i gule, sporadično poneki žulj. Nakon tog vremena pa do danas (osim ako ne napravim dugu pauzu pa se usviravam) površina jagodica je ista i na levoj i na desnoj ruci, jedina razlika je što se pod pritiskom oseti da je koža na jagodicama leve deblja.

Jednom kada se koža konačno navikne, sve je ok. Toliko off topic-a.

 

Jel' se seća neko od ljubitelja shred-a ovde, bila je jedna riba koju su kolege hvalili, mislim da je izdala 2 albuma za Shrapnel Records, ne mogu da se setim imena, kanađanka ako se ne varam? Kao da je francusko prezime. Bedak, a čak sam pročitao i jedan intervju sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' se seća neko od ljubitelja shred-a ovde, bila je jedna riba koju su kolege hvalili, mislim da je izdala 2 albuma za Shrapnel Records, ne mogu da se setim imena, kanađanka ako se ne varam? Kao da je francusko prezime. Bedak, a čak sam pročitao i jedan intervju sa njom.

Who cares Ana Popovic rules icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, evo je:

 

http://www.jayefoucher.com/

 

A male mp3 fajlove možete recimo čuti i ovde:

 

http://www.guitar9.com/contagiousgrooves.html

 

Mada mi je malo sterilno... Doduše, meni je najveći deo gitarista tog tipa takođe sterilan ma kog pola bili...

 

A Ana Popović mi je OK, dok se drži slajda. Kad krene da svira prstima...

 

Elem, samo nek se drži slajda i pevanja.

 

U redu, ja pravim pauze, tako da to objasnjava nase nesuglasice
Nesuglasice između tebe i tvojih prstiju? icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara je najbolji, najljepši, najjači, najbolji opet i sve naj instrument koji gitaristi predstavlja apsolutni prioritet. Gitara se voli ko prva cura, ako ne i više, ma šta ko cura, ma ko prvo auto. musik19.gifmusik19.gifmusik19.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifmusik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

decko ti bolesniji i od mustaine i martyjA+DARIJUS ZAJEDNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Ana Popović mi je OK, dok se drži slajda. Kad krene da svira prstima...

 

Elem, samo nek se drži slajda i pevanja.

Dabre i da ne koristi onaj wah, nekako mi cudno zvuci... Jos ako je gledas dok svira - izgleda kao pubertetlija sa viskom mlecnih zlezda koji jase po wah-u dok odgovara voodoo chile na casu muzickog. Ali nema stvari koja je vise seksi u muzici od devojke koja peva, err, blues...

 

Natrag na topic: mislim da nema mnogo zena gitarista upravo zbog toga sto ima previse muskih 'gitarista' + nijedna zena ne moze da voli sebe onoliko koliko muskarac moze da voli sebe (setimo se samo koliko smo puta sebi namignuli dok se gledamo u ogledalu icon_wink.gif ) + pucaju prsti pri pocetku - to nije zenstveno + muskarac moze imati gitarskog idola do smrti - zene to prerastu, ergo samo muski mogu biti deca do Kraja + nijedna zena ne moze da se primi na solazu koju svira/cuje kao sto to moze muski + zena izgleda cudno dok drzi gitaru + muskarac izgleda prirodno dok solira + zene koje vode boemski zivot? ne? gitara je nacin zivota + najpoznatiji slikari? muskarci? - zivot umetnika je za iracionalnu osobu - zene su ipak racionalnije + postoji vise razlicitih tipova muskaraca nego zena + da li mozete da zamislite muskarca kome draga svira solazu na uvce? + muskarci koji cekaju u redovima posle koncerta na kres sa svojom gitarskom heroinom? dobro, na ovo ne odgovarajte... + jos gomila drugih gluposti kojih cu se setiti i dopisivati ih na ovaj topic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

decko ti bolesniji i od mustaine i martyjA+DARIJUS ZAJEDNO

Ne znam šta si ovdje htio da kežeš, al' ja ću to shvatiti kao kompliment, pa hvala. Čovjek mora da živi svoje strasti, ne sa njima, a ja gitare obožavam i one su moja najveća strast musik19.gifmusik19.gif

Edited by BigNotBen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dabre i da ne koristi onaj wah, nekako mi cudno zvuci... Jos ako je gledas dok svira - izgleda kao pubertetlija sa viskom mlecnih zlezda koji jase po wah-u dok odgovara voodoo chile na casu muzickog. Ali nema stvari koja je vise seksi u muzici od devojke koja peva, err, blues...

 

Natrag na topic: mislim da nema mnogo zena gitarista upravo zbog toga sto ima previse muskih 'gitarista' + nijedna zena ne moze da voli sebe onoliko koliko muskarac moze da voli sebe (setimo se samo koliko smo puta sebi namignuli dok se gledamo u ogledalu  icon_wink.gif ) + pucaju prsti pri pocetku - to nije zenstveno + muskarac moze imati gitarskog idola do smrti - zene to prerastu, ergo samo muski mogu biti deca do Kraja + nijedna zena ne moze da se primi na solazu koju svira/cuje kao sto to moze muski + zena izgleda cudno dok drzi gitaru + muskarac izgleda prirodno dok solira + zene koje vode boemski zivot? ne? gitara je nacin zivota + najpoznatiji slikari? muskarci? - zivot umetnika je za iracionalnu osobu - zene su ipak racionalnije + postoji vise razlicitih tipova muskaraca nego zena + da li mozete da zamislite muskarca kome draga svira solazu na uvce? + muskarci koji cekaju u redovima posle koncerta na kres sa svojom gitarskom heroinom? dobro, na ovo ne odgovarajte... + jos gomila drugih gluposti kojih cu se setiti i dopisivati ih na ovaj topic!

Ovo mozda govorim prvi put nekome na forumu...ti si decko genije icon_smile.gificon_da.gif ...bar u vezi ove tematike mhihi.gif

 

Takodje svaka cast Ben-u i 3MAJ-u icon_da.gif

 

pivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...