Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

Guest HEFEST

Pa valjda nisu rekli da zavrsavaju sa tom tematikom nego se zavrsava saga. Sada ce da pocnu novu sagu verovatno. To je najlogicnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.stormbringer.at/interviews.php?id=942&lang=en

 

It has been recently announced that with the new album the era of fantasy driven songs will come to an end. What's the reason for such a change in direction?

 

Fabio: I think it's something natural, probably we just need to do and write about something different now after 14 years. I'm sure the fans will understand and support us. I think we did great things..and we'll do great new things in the future.. Nobody will be disappointed about the band.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

E do kurca!!! Gde sada vile, carobnjaci, svi pegazi detinjstva mog? Gde ste sad?

 

Zasto svaki jebeni bend mora nesto da menja i da se usere na kraju? Imam veliku nadu u Turilija da ce on biti prvi koji nije zasrao jer je on za mene institucija. Ali nada je nada, a sta ce biti videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ima growl/scream negde osim na Aeons?

 

Има. На "Heroes Of The Waterfall's Kingdom".

 

Сасвим добар албум. Ништа ексклузивно, наравно, али добро и вредно пажње.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album kida, ali mi je prethodni ipak bolji. Prednost novog albuma je mnogo bolja produkcija bubnjeva.

 

Fantasticne pesme:

From Chaos To Eternity, Aeons Of Raging Darkness, Tornado

-

Sea Of Fate, Crystal Moonlight, Reign Of Terror, On The Way To Ainor, The Frozen Tears Of Angels

 

Dobre pesme:

Tempesta Di Fuoco, Ghosts Of Forgotten Worlds, Anima Perduta, I Belong To The Stars, Heroes Of The Waterfalls' Kingdom

-

Danza Di Fuoco E Ghiaccio, Raging Starfire, Lost In Cold Dreams

 

Smor:

Ad Infinitum

-

Dark Frozen World

 

Prostom racunicom TFTOA pobedjuje :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Frozen Tears je bio jedan vrlo dobar i uspesan comeback album, Luka se ponovo setio kako se pisu riffovi, i staza kao da je nastavljena od Dragonflame-a, uz minimum okretanja u nezgodne godine izmedju. EP mi je bio vise miss, dobra je ona duza, ali ostatak...

 

Novi sa druge strane nastavlja stazom koju je utabao FTOA, sto ce reci, ovo je onaj Rhapsody (vatre ili bez vatre) koji je i pokupio simpatije ljudi, a ne onaj dosadni od pre par godina. Ko kaze da mu nisu falili jebacki openeri tipa "From Chaos To Eternity" ne znam sta je i trazio od Rhapsodya, jos pripovedanja o nekim zlim carobnjacima? Fuck that shit, daj mi ovakvo speed gazenje any given power metal day...plus dobri 'mracniji' delovi za strofe, lepa solo deonica na sredini.. Tempesta nastavlja efikasan niz one-two speed puncheva koji im tako dobro idu, "Ghost" je onako pamtljiva, ali cudna pesma...

 

I kad dodjoh do "Ghosts", iako rekoh gore da je ovo neki nastavak price, u neku ruku ovde stvarno ima i malko vise nekog svezijeg toucha, nekako ga sve vise mrace iz albuma u album, a ovde dostize vrhunac rekao bih. Pomenuti delovi u prvoj, Ghosts ima neki eerie feeling takodjer, Aeons krece kao cista jebena thrash pesma i onda se pretvara u neki melodic black, refren jel... A sa druge strane, tu je "I Belong To The Stars", koja zvuci ko neka obrada pop hitica iz '80tih..samo sto to izgleda nije i, ne znam, ubedljivo najgora pesma na albumu, bas mi nikako ne lezi flowu albuma, i glupava je jednostavno...

 

Kad se vec bunim, "Ghosts", koja mi inace i jedna od boljih, mi ima malo gluplje prelaze izmedju brzih i sporih delova, tj. cini mi se malo na sili nalepljeno, ali that's just me maybe... Heroes je odlicna, samo kraj uspavljujuci, ali 'ajde nije neki veliki minus, bas su sveli naracije na minimum :da:

 

I da, "Ad Infinitum" mi je definitivno najbolji Rhapsody album opener ikada, konanco malo batalili "Vetrovi, violine i hor na skijanju" fazon (though cuje se malo hor kako silazi niz planinu...), i ovo je prvi put cenim da se intro bas dobro preklapa u pesmu koja potom sledi.

 

Ukratko, toliko :haha: 8-8.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo i link za novi intervju koji sam imao prilke da uradim sa Alexom u vezi novog albuma:

Rhapsody of Fire Interview Metal Sound

 

Već mi je potvrđen još jedan intervju, ovog puta video na Wackenu za manje od nedelju dana, tako da i kad to uradim postavićemo link ovde na temu!

Očekujem da otkinu na Wackenu !!!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja očekujem, ipak je to Rhapsody. Ove godine je line-up Wacken-a sjajan, verujem da ćeš se odlično provesti. :smile:

Uf, ima da se i radi :D nadam se samo da ce organizacija biti bolja nego na Metal Campu sto se tice intervjua. Ali d ajedva cekam da prvi put vidim Rhapsody, Iced Earth, Sireniju, Avantasiju...Suidakru da ne zaboravim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, ima da se i radi :D nadam se samo da ce organizacija biti bolja nego na Metal Campu sto se tice intervjua. Ali d ajedva cekam da prvi put vidim Rhapsody, Iced Earth, Sireniju, Avantasiju...Suidakru da ne zaboravim :D

Jao bre, Rhapsody. Valjda ću otići sledeće nedelje u Mađariju da ih čujem zajedno sa DragonForce-om. :D

A Avantasiju bih taaaaaaaaako volela da čujem. Oni su bili na Wacken-u 2008. i sećam se da sam čitala/gledala da su ludilo napravili, verujem da će tako biti i ove godine. Gomila ljudi je bila, baš neka ogrmona brojka. :da: Zagarantovan ti je sjajan provod. :bigblue:

Planiraš li sa nekim iz Rhapsody-ja raditi intervju tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao bre, Rhapsody. Valjda ću otići sledeće nedelje u Mađariju da ih čujem zajedno sa DragonForce-om. :D

A Avantasiju bih taaaaaaaaako volela da čujem. Oni su bili na Wacken-u 2008. i sećam se da sam čitala/gledala da su ludilo napravili, verujem da će tako biti i ove godine. Gomila ljudi je bila, baš neka ogrmona brojka. :da: Zagarantovan ti je sjajan provod. :bigblue:

Planiraš li sa nekim iz Rhapsody-ja raditi intervju tamo?

Pa verovatno opet sa Alexom mozda se i fabio pridruzi ko zna, Luka ne daje intervjue da ja znam...

U pa lep je to festival Dragonforce i Rhapsody dovoljan razlog za odlazak !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...