Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nakon 8 prokletih godina, Rhapsody je konacno izdao album valjan da se nazove naslednikom "Power Of The Dragonflame"-a! Bukvalno su me svakim izdanjem posle pomenutog odbijali, pocevsi od "Dark Secret"a preko "Live In Canada" do "Triumph"-a, koji je definitivno bio bolji od "SOEL2", ali jos uvek ne to to...ispod standarda Rhapsodya. Bukvalno jedina stvar koja mi ostaje iz ovog perioda je bonus sa proslog - "Defenders Of Gaia", ostalo mi je nebitno.

 

Naracijo, odmori.

Horovi i simfonije, 'leba vam, 'ajmo to malo lepse.

Riffovi, napred!

 

Daklec, cekanje se itekako isplatilo, vratili smo se na speed, cepajuce riffove, solo nadjebavanja i Fabio...jebote kako taj covek jos uvek dobro zvuci :rockdevil: Mene je ovakav Rhapsody, straaasno nedostajao. Oslobodili se Dzojia, pa i Kristofer Lija jos malo :] i evo ti dobrog albuma! Ne bolji od prvenaca, ali zasluzan imena benda. Kad pomenuh "POTD"...je l' jos nekog riff sa starta "Crystal Moonlight" podseca na riff sa pocetka "POTD" pesme? A sta fali ovome da bude bolji od nekog...sta znam, mozda samo vreme, malo vise da mi slegne, i mozda jos po koja jaca/zanimljivija pesma. Epitet najjacih za mene ovde nose tri pesme:

 

Crystal Moonlight - Prosta brza zarazna spidaljka! :rockdevil: Stvarno nemam nekako dodatno da je opisujem :] Ko voli Rhapsody, volece i ovu. Jedino sto mi je vec posle nekoliko slusanja dosadilo da cujem "muuunlajt"...

 

Raging Starfire - Uzmi gore i dodaj bolji refren.

 

Reign Of Terror - Reign of fakin' Terror, da. Vr' albuma bez pogovora. Brutal epic Rhapsody pesma. Moze medju top10 bez problema. Jos po headbangabilitiju onaj glavni riff ide jos u sam vrh diskografije :rockdevil: Pesma ne staje nikako ni sekunda, ja l' neki mocan riff, ja l' solaze, ja l' Fabio i hor luduju na neki nacin...i iako mi je bolji njegov 'black' performans na "When Demons Awake", ovaj deo je ipak nenadjebivo mocan:

 

For the children fallen

For the dreams you've stolen

For the smile of women

For respect and love

 

May the flame of angels

Clash your hordes of demons

Stop your resurrection

Burn your fallen soul

 

I ultimativni paljevinski deo kad krene "Reign of terrroooooooor" sto se preklapa sa onim riffom...power bre! :rockdevil:

 

Ostatak albuma, osim "Cold Dreams" koja mi je nezanimljiva (sto je moj ucestali problem sa svim Rhapsody baladama, tako da se i ne obazirem mnogo), realno nema neke mnogo slabije pesme...cak i "Sea Of Fate", koja je just a solid power song, ima bas dobar solo deo, posebno me uvek "uhvati" tamo nakon 3. minuta, kad krene prvo clean deo, pa solo klavijatura...wonderfully done :da: "Danza Di Fuoco E Ghiaccio" je fun vilidz-of-zi-dvorvs pesma sa uber-lepim-zaraznim refrenom...Poslednje dve fine+podobra bonus traka...mene dosta za neki 8-8.5/10.

 

Konkluzija - welcome back rhapsody, ovoj power dusi ste svakako nedostajali :da: Sad jos da vratite nekako staro ime i sve je na broju.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italian symphonic metal masters RHAPSODY OF FIRE will release an epic monument called "The Cold Embrace Of Fear - A Dark Romantic Symphony" on October 15 via Nuclear Blast Records.

 

Comments RHAPSODY OF FIRE guitarist Luca Turilli: "For this special CD we composed a unique song of around 35 minutes divided in seven 'acts.'

 

"Looking at the title, you can easily imagine that such long and epic song will show the most cinematic and orchestral side of our band, all our passion for the world of cinema we love so much and that always represented our main influence while composing the RHAPSODY's music.

 

"Essentially it is a long huge song, sounding very symphonic, full of orchestral sections very soundtrack-oriented, narrations and spoken parts. More than in other cases we tried to create a real movie atmosphere with very dynamic musical results, also thanks to the help of the English actors that gave voice to different charachters. You will just need to close your eyes and explore those new emotional dimensions we wrote the music for."

 

The lyrics of this monumental, epic symphony are based on the "dark secret saga" and represent a new chapter, directly connected to the band's latest album, "The Frozen Tears Of Angels".

 

Luca: "After the long journey to the icy frozen northlands at the borders of the known world, while facing concrete natural obstacles and the inner demons lying in the depths of their conscience, the five main charachters reach the ancient gothic fortress of Har-Kuun, a real monument of evil trapped between ice and snow, the mystic place where the Erian's book could be finally found.

 

"'The Cold Embrace Of Fear' tells about the entrance of those bravehearts in the ancestral world of Har-Kuun and the dramatic search for the holy book of the angels, only possible way to understand something more about the dark secret threatening the whole known world. Also in this case I liked to create particular 'bridges' connecting the new chapter of the saga with our modern life on the basis of symbolism, ancient wisdom and spiritual evolution.

 

"To someone who knows something about modern psychology and the study of the different 'self,' the hidden geometries and gothic labyrinths of Har-Kuun will reveal themselves very clearly."

 

Once again, legendary actor Christopher Lee was chosen for the spoken parts as a main narrator. "We couldn't imagine to release something like this without his fundamental participation," Luca says. "Sir Lee is one member of the RHAPSODY OF FIRE's family since a lot of time and we love him not only as an actor but also as man. Because of his great and majestic personality he has surely the aura of a king of the ancient times."

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Essentially it is a long huge song, sounding very symphonic, full of orchestral sections very soundtrack-oriented, narrations and spoken parts. More than in other cases we tried to create a real movie atmosphere with very dynamic musical results, also thanks to the help of the English actors that gave voice to different charachters. You will just need to close your eyes and explore those new emotional dimensions we wrote the music for."

 

A taman sam mislio da su se uozbiljili opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je SOEL II njihov ubjedljivo najbolji album. Speed bendova ima milion, ali jedan je Rhapsody sa njihovim orkestracijama. Slusam novi Blind Guardian, ona prva stvar sa albuma je blag pokusaj da zvuce kao Rhapsody, ali to nije njihov domen, mnogo su se bolje snasli u Wheel Of Time, koja im je medju 5 najboljih pjesama koje su napravili.

Ja jedva cekam da se vrate orkestracijama.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 8 prokletih godina, Rhapsody je konacno izdao album valjan da se nazove naslednikom "Power Of The Dragonflame"-a! Bukvalno su me svakim izdanjem posle pomenutog odbijali, pocevsi od "Dark Secret"a preko "Live In Canada" do "Triumph"-a, koji je definitivno bio bolji od "SOEL2", ali jos uvek ne to to...ispod standarda Rhapsodya. Bukvalno jedina stvar koja mi ostaje iz ovog perioda je bonus sa proslog - "Defenders Of Gaia", ostalo mi je nebitno.

 

Naracijo, odmori.

Horovi i simfonije, 'leba vam, 'ajmo to malo lepse.

Riffovi, napred!

 

Daklec, cekanje se itekako isplatilo, vratili smo se na speed, cepajuce riffove, solo nadjebavanja i Fabio...jebote kako taj covek jos uvek dobro zvuci :rockdevil: Mene je ovakav Rhapsody, straaasno nedostajao. Oslobodili se Dzojia, pa i Kristofer Lija jos malo :] i evo ti dobrog albuma! Ne bolji od prvenaca, ali zasluzan imena benda. Kad pomenuh "POTD"...je l' jos nekog riff sa starta "Crystal Moonlight" podseca na riff sa pocetka "POTD" pesme? A sta fali ovome da bude bolji od nekog...sta znam, mozda samo vreme, malo vise da mi slegne, i mozda jos po koja jaca/zanimljivija pesma. Epitet najjacih za mene ovde nose tri pesme:

 

Crystal Moonlight - Prosta brza zarazna spidaljka! :rockdevil: Stvarno nemam nekako dodatno da je opisujem :] Ko voli Rhapsody, volece i ovu. Jedino sto mi je vec posle nekoliko slusanja dosadilo da cujem "muuunlajt"...

 

Raging Starfire - Uzmi gore i dodaj bolji refren.

 

Reign Of Terror - Reign of fakin' Terror, da. Vr' albuma bez pogovora. Brutal epic Rhapsody pesma. Moze medju top10 bez problema. Jos po headbangabilitiju onaj glavni riff ide jos u sam vrh diskografije :rockdevil: Pesma ne staje nikako ni sekunda, ja l' neki mocan riff, ja l' solaze, ja l' Fabio i hor luduju na neki nacin...i iako mi je bolji njegov 'black' performans na "When Demons Awake", ovaj deo je ipak nenadjebivo mocan:

 

For the children fallen

For the dreams you've stolen

For the smile of women

For respect and love

 

May the flame of angels

Clash your hordes of demons

Stop your resurrection

Burn your fallen soul

 

I ultimativni paljevinski deo kad krene "Reign of terrroooooooor" sto se preklapa sa onim riffom...power bre! :rockdevil:

 

Ostatak albuma, osim "Cold Dreams" koja mi je nezanimljiva (sto je moj ucestali problem sa svim Rhapsody baladama, tako da se i ne obazirem mnogo), realno nema neke mnogo slabije pesme...cak i "Sea Of Fate", koja je just a solid power song, ima bas dobar solo deo, posebno me uvek "uhvati" tamo nakon 3. minuta, kad krene prvo clean deo, pa solo klavijatura...wonderfully done :da: "Danza Di Fuoco E Ghiaccio" je fun vilidz-of-zi-dvorvs pesma sa uber-lepim-zaraznim refrenom...Poslednje dve fine+podobra bonus traka...mene dosta za neki 8-8.5/10.

 

Konkluzija - welcome back rhapsody, ovoj power dusi ste svakako nedostajali :da: Sad jos da vratite nekako staro ime i sve je na broju.

Odlicno si opisao sve. I da, onaj deo u "Reign of terror" je fenomenalan! :rockdevil:

Meni je ceo album fenomenalan, kupila sam original na Metal Campu. Zaista sam odusevljena. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ovo je muzika kakvu sam odavno cekao od njih da cujem. SOEL2 mi je bio bas sranje i nisam mogao vise od dva puta da ga preslusam. Zato ovaj album ne prestajem da slusam od kada je izasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Evo ja vec imam na mom i poolu novi Rhapsody EP. nece biti intervjua ovaj put posto je u pitanju EP, ali eto cuda vec sledece godine u Februaru cu dobiti njihov novi album koji ce izaci u martu mesecu eto lepih vesti sad mi rekose ovi iz Nuclear Blasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala stancuju novi materijal, izgleda da su resili da nadoknade ovih 4 godine neizdavanja albuma :rockdevil: Kakav je EP?

Pa da u suštini ja nema ništa protiv, meni baš extra neka smao štancuju samo da vredi nečemu.

Inače ovaj EP zvuči zaista čudno ali jako dobro. Kao da je pravljen da bude neka radio drama. U suštini pesmu su kratke osim jedna koja traje punih 15 minuta. U svakom lsučaju jako zanimljivo izdanje. Ta pesma je stvarno extra i može se reći da je ovaj Ep zapravo kulminacija ovogodišnjeg albuma. Naročito ta duga pesma ''The Ancient Fires of Hr-Kuun'' je k'o finale. U svakom lsučaju ajko kvalitetno i zanimljivo izanje.

I samo da napomenem da nema slično čak ni male sa onim mini CD-om ''Rain of Thousand Flames'' ovde je priča i ideja sasvim drugačija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nisu monoli ve' neka vrsta dijaloga i, bar po meni, je sve ura]eno fantasticno!

Nije sad da se ja ovde proglasavam nekim najvecim fanovm Rhapsody-ja, ali po meni ovaj EP, a i ceo album je, kažem još jednom, po mom ukusu, vrhunsi urađen.

Kad kažem da mi je ove godine Rhaspody čak premašio i Guardijane (a svi znaju koliko volim Guardijne).

U svakom slučaju jedva čekam koncert Guardijana i Rhapsodyja!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...