Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

Vari se ovaj novi album, uopšte nije toliko loše kao što sam mislio da će biti, ali je i u principu isto jeftinasto sranje kao prošli, samo malo možda konkretnije/raznvrsnije (izuzetak "Winter's Rain" koja ima slične fore i feeling kao "Tears Of Pain" sa prošlog (još se i rimuju :haha:)).

 

Najprijatnije iznenađenje ovde mi je ovaj Mikeli i lead guitar work, koji je mnogo pitkiji i pamtljiviji od Lukinih karabudževina sa Prometheusa. Čak i na dosadnim pesmama zna lepo da izvuče ("Realms Of Light"). Dal je i sam bio više upleten u pisanje pesama nego na prošlom, ne poznavam, ali i činjenica je da ima više gitare sad nego na prošlom.

 

Najveći low points, ona balada koja je tu čisto da ima balada, i "Kiss Of Life", pesma od 4.5 minuta koja je razvučena na 17 minuta. Tuomastyle!

 

Najveći plus "Valley Of Shadows". lirički banalitet kao i sve ostale, ali ubedljivo najbolja pesma na oba ova zadnja albuma.

 

 

With that said, terajući se da slušam ITL, uželeo sam se "Ascending To Infinity"-a :haha: Kakav je to jebeni pogodak od albuma bio.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ono sto sam napisao za novi Primal Fear uglavnom vazi i za novi Rhapsody album, posto su mi oba albuma tu negdje, preslusavao sam ih u istom vremenskom periodu i oba su mi ostala u istoj ravni, ne bih mogao reci koji mi se vise dopada. Bitno je da cu oba albuma posmatrati kao tacke u diskografijama oba benda koje su vrijedne pomena, sto ce reci da nisu njihova krucijalna izdanja, ali pogotovo nisu ni podbacaji.

I meni su prve dvije pjesme sa Into the Legend albuma sa svakim slusanjem sve bolje, odlicno te nose ako im posvetis barem malo paznje. Na ostatku albuma ima takodje finih numera koje nose taj neki raskosno-poletni Rhapsody sentiment, na prvom mjestu "A Voice in the Cold Wind" i "Valley of Shadows", dok bih kao slabe tacke albuma izdvojio "Shining Star", koja mi je bas onako genericna i "The Kiss of Life", koja je nepotrebno razvucena, kao sto neko vec gore napisa. U stvari, kad bolje razmislim, "potrebno" je razvucena, jer kakav bi to bio Rhapsody album bez petnaestominutnog epika koji ga zatvara? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Pravo kaže Grob, izlazak Luke je pravi kraj benda bio.

Sa ovim polu-albumima su se samo više ukopavali, a i nije pomoglo i što su i live prešli na samo jednu gitaru. Sreća pa sam stigao da ih uhvatim dok bar onaj Power Metal Kerry King bio tu.

 

Sudeći po objavi benda, izgleda će da teraju dalje. Dakle, budućnost je da će da budu predgrupa Elvenkingu u Frozinoneu.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...