Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

ne. nego se javljam na vecinu tema na religiji - ako nisi do sada primjetio, pa tako ni ova nije izuzetak. takodje, kad god se pomenu pederi - eto tebe. da se mozda ne prepoznajes u tome?

Ne, samo smatram da je pitanje seksualne ekonomije, a to znaci hetero nasuprot homo/bi, centralno politicko pitanje i osnov svakog modernog drustva. O tome se onda treba pricati. Rekoh ti vec da se ti bas nisi nesto pokazala po pitanju razumevanja religije, a iskreno mislim da bi na osnovu tvog nastupa svakog pravog vernika bila sramota da ti sebe nazivas vernicom. Tacnije, meni jako licis na turbo folk srpkinju, a to sa verom nema nikakve veze. Izvini na iskrenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. sto se tice pedera, pricas o njima cak i u konktestu spama - na to se odnosi ta prica i ti koji to namirises na svakom dijelu foruma

 

2. ti si se pokazao po pitanju razumijevanja religije, toliko da si usao u sukob s vecinom ljudi jer ne mozes jos da se odlucis u kojoj si sekti.

 

3. vjernica - prvi put cujem za taj izraz. ti meni vise licis na pro-zapadno orjentisanog CNN/B92 ispranog mozga pedera, s ezotericnim uticajima iz afrike i male azije koji je u svojoj izgubljenosti dosao da mlati praznu slamu ovdje. to ni s cim nema veze. zaista, izvini na iskrenosti. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. sto se tice pedera, pricas o njima cak i u konktestu spama - na to se odnosi ta prica i ti koji to namirises na svakom dijelu foruma

 

2. ti si se pokazao po pitanju razumijevanja religije, toliko da si usao u sukob s vecinom ljudi jer ne mozes jos da se odlucis u kojoj si sekti.

 

3. vjernica - prvi put cujem za taj izraz. ti meni vise licis na pro-zapadno orjentisanog CNN/B92 ispranog mozga pedera, s ezotericnim uticajima iz afrike i male azije koji je u svojoj izgubljenosti dosao da mlati praznu slamu ovdje. to ni s cim nema veze. zaista, izvini na iskrenosti. icon_da.gif

Mozda sam nigde, mozda sam svugde. Mozda sam cak i Musliman, kako ti to mozes znati? Ako nisi znala Allah je velik. Ja bar nesto kazem i to obrazlozim, pri cemu se naravno mnogi ne sloze sa mnom. A tebi se vera svodi na pravljenje posnih kolaca i posnih sarmi.

NTW, africko i azijsko hriscanstvo je velicanstveno. Rekh ti vec ranije, ne vredjaj one koji sluze na Isusovom jeziku ... zapravo ne vredjaj nikoga. Vernici to ne radi ... ups, ti nisi od tih icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1, ne interesuje me da li si musliman ili ne, to nema veze s pricom. nisi jedini musliman ovdje koliko znam.

 

2. ti takodje mene ne poznajes pa nem ozes da znas na cemu se svodi moja vjera. ne pravih posne kolace nikad u zivotu - eto pade mi na pamer.

 

3. vrijedjam i vrijedjacu svakoga ko mene prvi uvrijedi. a to si recimo bio ti. ja ne zivim u manastiru niti sam monahinja. covjek sam sa mnogim greskama i manama, kao i ti. i zajebiote te fazone - VJERNIK NE SMIJE DA UVRIJEDI haha.. niko nije savrsen. eto, ti si vjernik, PA? si mozda bolji covjek od mene, a? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1, ne interesuje me da li si musliman ili ne, to nema veze s pricom. nisi jedini musliman ovdje koliko znam.

 

2. ti takodje mene ne poznajes pa nem ozes da znas na cemu se svodi moja vjera. ne pravih posne kolace nikad u zivotu - eto pade mi na pamer.

 

3. vrijedjam i vrijedjacu svakoga ko mene prvi uvrijedi. a to si recimo bio ti. ja ne zivim u manastiru niti sam monahinja. covjek sam sa mnogim greskama i manama, kao i ti. i zajebiote te fazone - VJERNIK NE SMIJE DA UVRIJEDI haha.. niko nije savrsen. eto, ti si vjernik, PA? si mozda bolji covjek od mene, a? icon_smile.gif

Ja jesam bolji covek od tebe. Da ne spamujem temu, i u Islamu i i hriscanstvu, nema gore stvari od "ovoliko hocu, a ovoliko necu da budem vernik". U manastiru ili van njega, bernik ili jeste ili nije. Nema ovo hocu ovo necu varijanti. Vera zahteva celog coveka, bez ostatka. Zato se meni vi lazni i dozirani vernici ... ajd da ne kazem. Ostacu pristojan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. to sto kazes da si bolji, to te zaista cini boljim laugh.gif

 

2. to sto ti vrijedjas mene pa ocekujes da ti ja NE uzvratim po sistemu - jer sam vjernik, to je bas jadno. i kod mene ne pali. icon_da.gif

 

3. to sto smo tebi lazni, mi neki vjernici - to mene ne brine. ti si u nasem sistemu jedna velika greska pa nikom nista

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. to sto kazes da si bolji, to te zaista cini boljim laugh.gif

 

2. to sto ti vrijedjas mene pa ocekujes da ti ja NE uzvratim po sistemu - jer sam vjernik, to je bas jadno. i kod mene ne pali. icon_da.gif

 

3. to sto smo tebi lazni, mi neki vjernici - to mene ne brine. ti si u nasem sistemu jedna velika greska pa nikom nista

Niko tebe ne vredja, nego se ti konstantno blamiras vec jako dugo vremena. A to o veri se vidi iz tvojih postova. Ti jednostavno vernik nisi ma koliko se zavaravala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrijedjas me ti - uvijek i svuda - ali samo si iskren, a? kao i ja kad kazem da si peder. takodje, o blamiranju, mogao bi cijeli manifest napisati. a hvala ti sto brines za mene, samo ja mislim da treba vise sobom da se pozabavis. naravno da necu cekati od jednog sektasa `ovjeru` o mojoj vjeri. ti prosto ne znas ni sta si.

a ako ces da me juris po svim temama pricajuci ko papagaj jedno te isto o meni (jadna je pravda koja mora da se pravda a?) a zaobilazeci samu temu, onda bolje pisi pp. ili ako si skroz opsjednut sa mnom, mojom vjerom, nevjerom, kucnim vaspitanjem, guzicom, onim sto slusam/citam/gledam - onda bolje potrazi savjet onih novosadskih ljekara koji su po tvojim nalazima vecinski gej, mozda nadjete zajednicki jezik.

toliko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko mozda zeleo da gleda kako se vi vredjate?

 

Meni je veoma zao sto su ovde svi u fazonu da na racun necijih stavova krecu da prozivaju licno neku osobu!

 

Tako sam i ja pokusala da pisem nesto sto znam o islamu pa me neki lik isprozivao samo zato sto sam napisala da ja znam sve, i nije mi jasno kako nije ukapirao da je to naravno samo sala!

 

A sto se tice pedera, vidim ja da se to vi samo prozivate, ali nemojte tako!

 

Pederi, nisu krivi sto su pederi, oni da mogu da budu sa zenama verovatno bi bili, ali to pljuvanje po njima me skroz podseca na ono primitivno staro vreme kad se ljudima odredjivalo od malena za koga ce se udati/ozeniti! Pa nisu oni krivi sto im se svidjaju muskarci a ne zene! To je neka unutrasnja stvar u coveku! Pa i meni se par puta dogodilo da me zestoko privlaci neka zenska osoba, samo sto sam uvek shvatala da je to trenutno i da bez muskaraca ne bih mogla!

 

Stvarno mislim da nije fora da se prozivate!

 

A sto se tice vernika, ne znam, retko ko je danas pravi vernik, mislim da je jedini pravi koga znam, moja baba! Ona moze tako da se okarakterise, stalno ide na groblje, u crkvu, slavi slavu, ponasa se u skladu sa bozijim zapovestima i postuje moralna nacela, itd. Osim nje ne znam ni jednog drugog! Zato, nemojte da se stavljate u tu ulogu pravih vernika, jer niste ni blizu!

 

A meni je iskreno, skroz to besmisleno, da ja palim svece, da idem u crkvu, da postujem obicaje, i da radim sve ostalo sto treba da se radi, da bih bila blize bogu! Meni je to cista farsa! A verujem da pre ja postujem bozje zapovesti i moralna nacela nego bilo ko drugi ko se tripuje da je hriscanin, vernik, bla bla!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje haluciogenih droga Toteme, i neće ti se priviđati neprijatelji.

 

Da je ovaj narod normalniji, bilo bi logično da se javno raspravlja o crkvi, da se komentariše i kritikuje njen rad, i da se gomila stvari koja ne valja dovede u red. Pa zašto da ne, i da se sprda sa njom (kao što niko ne diže bunu kada se neki engleski komičar sprda sa njihovom crkvom), humor je zdrav.

Ovako, ne daj bože da neko uperi prstom kada crkva greši, ili da neko ukaže prstom na lažne vernike koji joj kaljaju obraz. Ako ćemo već o preziru, ja možda jedino mogu osetiti prezir prema niskim ljudima, onima koji se kriju iza ideologije i svoju ksenofobiju, autodestruktivni nacionalizam, jednoumlje, nedostatak tolerancije i NEDUHOVNOST prikrivaju iza tobožnje pobožnosti. Naravno, ako si pravi vernik, i ako u srcu nosiš Hrista i istinske kvalitete pravog hrišćanina, pretpostavljam da ćeš razumeti o čemu pričam, i da si i sam upoznao "Hrišćane" od kojih je bolje držati se podalje. Ako ne razumeš o čemu pričam ili se ne slažeš, ko zna, možda se zavaravaš da si hrišćanin jer ti je lepo kao trenutni imidž, kao što si se ložio na nešto drugo ranije.

Jer kao i dobrota, ili umeće u nekoj veštini, i to da li je neko hrišćanin se meri po DELIMA ne po praznoslovlju i busanju u grudi, po tome da li kvalitete i vrednosti koji su hrišćanki prenosi na druge i ponaša se u skladu sa idealima hrišćanstva, a ne po tome ko glasnije i bezobzirnije uzvikuje prazne parole. U tom smislu, mene bi neko pre mogao okarakterisati kao radikalnog, nekog ko bi motkom očistio crkvu od pola sveštenstva, i ko bi zabranio polovini ljudi da ide u crkvu a lažu u srcu, nego kao nekog ko prezire hrišćanstvo. Jer mi je naravno pošteniji i bolji iskreni ateista (i pre će on u raj ako takvo mesto postoji) nego smrdljivi lažni vernik koji uzvikuje božje ime na prazno, a nema Lj od ljubavi u sebi. Toliko.

 

Sve najbolje

Droge, haluciogene droge. Pa pozdravi te satanisticke likove koji me mrze jer ......... Izvini samo jedan minut.

 

Evo me, samo sam otisao i napisao u knjizici da sam na ovom forumu postao i narkoman icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Sta mi sve ljudi nece prepisati.

Ja nikad nisam rekao da sam iskren hriscanin, naprotiv ja za sebe uvek kazem suprotno. Niti postim, niti se drzim hriscanskih nacela, znam da sam gresan i ne okrecem drugi obraz.

Nekad je ovde bio clan koji je hteo da nas nesto nauci o Islamu (i sam je bio islamista) Sa moje strane je toplo docekan, nikad nije pljuvao hriscane, pisao je textove i odgovarao na pitanja. Tuzno je bilo kad su ga satanisticki moderatori banovali, nista cudno i ja sam bio banovan kad sam dosao na ovaj forum. Valjda zato sto sam branio hriscansku veru. (pa valjda ti znas koji je ovde satanizam vladao)

Tu pricu o hit trendu BITI HRISCANIN i da je to moda prosipaj nekom drugom, jer moja porodica (Sa oceve strane) generacijama u nazad je hriscanska i u vreme komunizma su ispred crkve bili pljuvani. ZNACI JA NISAM DODJOS i znam kako sam odrastao.

A sad, odakle ti moc da znas ko je pravedan a ko ne, pa bi crkvu i svestenstvo TI cistio, sta ako pogresis i udaris na pravednog. Nemoj to da radis, evo ja otvoreno kazem da nisam pravednik pa uzmi tu motku i izudaraj mene, a ne tako da nagadjas.

I dalje stojim iza toga da si neko ko prezire hriscane, mozda zbog tvoje astrologije koja je po hriscanima djavolja rabota (satanizam) ili otkud ja znam sta?

I jos nesto, nije vise moderno biti hriscanin, nego zapadni sodomista. Extremista ima svuda, zasto mislis da ih nema medju ateistima, po meni su oni najvece budale. Pa ziveli smo pod njima i svi znaju kako je bilo. (Komunisti)

Znaci pre nego sto izvredjas nekog, uzmi i dotakni se nekih cinjenica (onakve kakve jesu)

 

Ziv bio.

poz.

 

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

blondie, ili jesi ili nis vjernik biggrin.gif

Bar tako vjera nalaze, nema izmedju. Jer u suprotnom, "mlak(bljutav) si i ispljunucu te iz svojih usta". Pravdati se cinjenicom da si "nesavrsena" nije iskreno, jer svaki covjek u zivotu grijesi. Ali pravi covjek/vjernik ce svoje greske priznati, a nece traziti neka jeftina opravdanja u sebi i oko sebe. Ovako mi dijelujes kao neki vjernik sa On/Off prekidachem, koji palis/gasis kad tebi odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Droge, haluciogene droge. Pa pozdravi te satanisticke likove koji me mrze jer ......... Izvini samo jedan minut.

 

Evo me, samo sam otisao i napisao u knjizici da sam na ovom forumu postao i narkoman icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Sta mi sve ljudi nece prepisati.

Ja nikad nisam rekao da sam iskren hriscanin, naprotiv ja za sebe uvek kazem suprotno. Niti postim, niti se drzim hriscanskih nacela, znam da sam gresan i ne okrecem drugi obraz.

Nekad je ovde bio clan koji je hteo da nas nesto nauci o Islamu (i sam je bio islamista) Sa moje strane je toplo docekan, nikad nije pljuvao hriscane, pisao je textove i odgovarao na pitanja. Tuzno je bilo kad su ga satanisticki moderatori banovali, nista cudno i ja sam bio banovan kad sam dosao na ovaj forum. Valjda zato sto sam branio hriscansku veru. (pa valjda ti znas koji je ovde satanizam vladao)

Tu pricu o hit trendu BITI HRISCANIN i da je to moda prosipaj nekom drugom, jer moja porodica (Sa oceve strane) generacijama u nazad je hriscanska i u vreme komunizma su ispred crkve bili pljuvani. ZNACI JA NISAM DODJOS i znam kako sam odrastao.

A sad, odakle ti moc da znas ko je pravedan a ko ne, pa bi crkvu i svestenstvo TI cistio, sta ako pogresis i udaris na pravednog. Nemoj to da radis, evo ja otvoreno kazem da nisam pravednik pa uzmi tu motku i izudaraj mene, a ne tako da nagadjas.

I dalje stojim iza toga da si neko ko prezire hriscane, mozda zbog tvoje astrologije koja je po hriscanima djavolja rabota (satanizam) ili otkud ja znam sta?

I jos nesto, nije vise moderno biti hriscanin, nego zapadni sodomista. Extremista ima svuda, zasto mislis da ih nema medju ateistima, po meni su oni najvece budale. Pa ziveli smo pod njima i svi znaju kako je bilo. (Komunisti)

Znaci pre nego sto izvredjas nekog, uzmi i dotakni se nekih cinjenica (onakve kakve jesu)

 

Ziv bio.

poz.

E, sori, bat, ja mislim da ti nisi ni razumeo Dusana! On tebe ne napada, kad kaze da bi motkom ocistio crkvu, on misli na svestenstvo, valjda? Dusane, el sam u pravu? Pokusava da kaze da u samoj crkvi kao instituciji ima dosta toga sto ne valja, neke stvari koje se desavaju su paradoks naspram onoga sto crkva propoveda!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sori, bat, ja mislim da ti nisi ni razumeo Dusana! On tebe ne napada, kad kaze da bi motkom ocistio crkvu, on misli na svestenstvo, valjda? Dusane, el sam u pravu? Pokusava da kaze da u samoj crkvi kao instituciji ima dosta toga sto ne valja, neke stvari koje se desavaju su paradoks naspram onoga sto crkva propoveda!!

Ma jok sem toga da sam narkoman, ajde eto ti dusan pa razmenjujte informacije koje nemaju veze sa logikom, a mene zaobidji svega ti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extremista ima svuda, zasto mislis da ih nema medju ateistima, po meni su oni najvece budale. Pa ziveli smo pod njima i svi znaju kako je bilo. (Komunisti)

Da, siguran sam da je sve sto su komunisti lose radili bilo direktno povezano sa tim sto su bili ateisti. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprega judeizma i komunizma je bas fino opisana u knjizi "Udarac ruskih bogova". Tamo se takodje spominje i hriscanstvo kao dieraktan produkt jevreja u cilju moralne degradacije arijevske rase. Znam da je pola toga u knjizi "teorija zavjere" i propagandni bullshit, ali druga polovina bas fino opisuje odredjene procese iz kojih se da zakljucit da su komunizam, hriscanstvo, islam (donekle,jer je dosta pokupio od hriscanstva) i komunizam izasli iz iste kuhinje, koja danas stvara tzv. Novus Ordo Secolarum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, siguran sam da je sve sto su komunisti lose radili bilo direktno povezano sa tim sto su bili ateisti. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Naravno da ne, ali kazem oni su ateisti. Zar ne?

Pa jer bilo nekad veceg zla od komunistickog?

Nije!

sta dalje da ti kazem.

 

A ako mi pricas o danasnjim ateistima oni nemaju pojma gde im je dupe a gde glava. Sve teorije su im do sad pale u vodu.

icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne, ali kazem oni su ateisti. Zar ne?

Pa jer bilo nekad veceg zla od komunistickog?

Nije!

sta dalje da ti kazem.

 

A ako mi pricas o danasnjim ateistima oni nemaju pojma gde im je dupe a gde glava. Sve teorije su im do sad pale u vodu.

icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

Pa kad je vecina zatucana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrijedjas me ti - uvijek i svuda - ali samo si iskren, a? kao i ja kad kazem da si peder. takodje, o blamiranju, mogao bi cijeli manifest napisati. a hvala ti sto brines za mene, samo ja mislim da treba vise sobom da se pozabavis. naravno da necu cekati od jednog sektasa `ovjeru` o mojoj vjeri. ti prosto ne znas ni sta si.

a ako ces da me juris po svim temama pricajuci ko papagaj jedno te isto o meni (jadna je pravda koja mora da se pravda a?) a zaobilazeci samu temu, onda bolje pisi pp. ili ako si skroz opsjednut sa mnom, mojom vjerom, nevjerom, kucnim vaspitanjem, guzicom, onim sto slusam/citam/gledam - onda bolje potrazi savjet onih novosadskih ljekara koji su po tvojim nalazima vecinski gej, mozda nadjete zajednicki jezik.

toliko.

To da li sam ja ovo ili ono ti nemas pojma. To kazes samo zato sto si ti u osnovi narodnjak koji ne ume da normalno diskutuje, pa kad vise nema sta da kaze pribegava besmislanim uvredama. Samo jos jedan pokazatelj da je vera desno, a ti si levo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne, ali kazem oni su ateisti. Zar ne?

Pa jer bilo nekad veceg zla od komunistickog?

Nije!

sta dalje da ti kazem.

 

A ako mi pricas o danasnjim ateistima oni nemaju pojma gde im je dupe a gde glava. Sve teorije su im do sad pale u vodu.

icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

Po toj logici bih ja mogao da kritikujem sve ljude koji se sisaju na celavo, i da kazem da su debili, zato sto se skinsi sisaju na celavo, zar ne? icon_biggrin.gif

 

O kojim teorijama pricas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po toj logici bih ja mogao da kritikujem sve ljude koji se sisaju na celavo, i da kazem da su debili, zato sto se skinsi sisaju na celavo, zar ne? icon_biggrin.gif

 

O kojim teorijama pricas?

Ne vidim povezanost frizure i skinsa, ako se neko sisa na celavo ne znaci da je skins.

Dalje, komunista odbacuje veru u Boga, komunista sebe postavlja za boga. Ali Boga zla.

 

Skoro je bilo da je cela Darvinova teorija otisla u kurac, iskreno i to su njegovi nesto dokazivali, evolucionisti. A posto ja to i ne pratim nije me toliko ni interesovalo. Samo znam da Darvin lagano PUF!

Kazu fizika se bazira na konstantnoj energiji. Jebes mi sve ako znam sta to znaci, nesto kao energija ne nestaje, a sad dokazali da ipak nestaje.

Matematika, citav zivot racunaju na pogresnoj postavici, kazu 2+2 nije 4

ITD.

 

Dzabe me pitas, ja verujem da postoji vise bice, kreacionista sam i nije mi potrebno da me neko ubedi u suprotno.

 

Ma sta god da kazes, evolucionistima se uvek smejem. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

IZ NISTA NASTALO NESTO icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif e dobri su evolucionisti svaka im cast.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zato ti i kazem za komuniste. To sto je neko danas ateista nema nikakve veze sa komunistima, niti ima veze cinjenica da su komunisti bili ateisti. Pretpostavljam da su oni to radili da bi jednostavno bolje kontrolisali narod. Odnosno, nisu hteli da crkva ima uticaj na ljude. Potpuno razumljivo sa njihove strane, ali ne vidim zasto osudjujes sam ateizam zbog toga.

 

A sto se tice Darvina, pa ne verujem da je bas Darvinova teorija otisla u kurac, nego da je samo dopunjena. Ne pratim bas te stvari, ali mislim da se sada misli da je Darvinova teorija, "najjaci samo ostaju", jedan mali deo zasluzan za evoluciju. Darvinova teorije nije isto sto i evolucija.

 

Mnoge stvari u nauci su se dopunjavale vremenom, kao sto je model relativiteta i model atomskih cestica (zajedno sa kvantnom fizikom). Ali to ne znaci da je to ostalo "pogresno", vec da je za to vreme bilo dovoljno / da nismo mogli bolje od toga da napravimo. Da li znas da kada se salje space shuttle na mesec, ili bilo gde u svemir, da se koristi njutnova mehanika, a ne teorija relativiteta (iako je teorija relativiteta "tacna", bar dok ne pronadju nesto preciznije, dok je njutnova mehanika "pogresna")?

 

A sto se tice kreativizma (ako se tako kaze), ja to ne priznajem kao objasnjenje na bilo sta, zato sto ne kazu kako je nastao Bog (ili visa sila, sta god). Mada ja licno mislim da to nije ni bitno (kako je nastao svet ako si atesita / Bog ako si religiozan), ali to je vec neka druga prica.

Edited by Crusader

Share this post


Link to post
Share on other sites

blondie, ili jesi ili nis vjernik biggrin.gif

Bar tako vjera nalaze, nema izmedju. Jer u suprotnom, "mlak(bljutav) si i ispljunucu te iz svojih usta". Pravdati se cinjenicom da si "nesavrsena" nije iskreno, jer svaki covjek u zivotu grijesi. Ali pravi covjek/vjernik ce svoje greske priznati, a nece traziti neka jeftina opravdanja u sebi i oko sebe. Ovako mi dijelujes kao neki vjernik sa On/Off prekidachem, koji palis/gasis kad tebi odgovara.

zaista vam hvala sto brinete o mom poimanju religije i mojoj vjeri koju nosim u sebi, ali ste na pogresnom putu. ja nigdje nisam rekla da NISAM vjernik niti sam to povremeno. kazem samo da nisam monahinja koja ce okrenuti drugi obraz kad me neko zasteka. spadam u grupu onih koje totem pomene. dakle, ako ces me zastekati posred glave, nemoj misliti da ce tvoja stajati na ramenima i da me juris jeftinom demagogijom - jao, pa zar ti nisi vjernik. ako sam vjernik, ne znaci da sam budala, ako sam ipak u nekim situacijama i budala da ne odgovorim na svaku provokaciju, to znaci da nisam travu pasla da ne znam ko si i sta oces.

nisam `dodjos`, krstena sam kao dijete, i moji su, i pradede i prababe, i kad im je prijeceno smrcu da predju u Islam, nisu (iako su neki stradali zbog toga) i u vrijeme najgoreg komunizma moj je deda slavio slavu sa spustenim roletnama, i zato odjebite mi s tim `on-off vjernik` pricama, jer ja sam mac nosila i nosicu ga i dalje. a o mom spasenju ima ko da brine, a to niste vi.

 

isto se odnosi na onog pro-zapadnog pedera gwidiona, koji nit smrdi nit mirise, ali hvata se duhovnosti svaki put kad mu odgovara. dakle, odjebite - kao zakljucak.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...