Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Шта да искулира, лупи јој бре шамар.. icon_smile.gif

 

...bez Isusa kao orao bez krila...

 

Само да поменем, (а има и неке везе са карикатурама Мухамеда) када су у Енглеској 2001. у једном бољем (тиражнијем) недељнику изашле карикатуре које су приказивале Исуса на подругљив начин, где сте онда били? Него смо ми изазили да протествујемо.

 

Исус је требало да буде последњи Посланик (што се може закључити из доста ајета), али пошто су људи узели и изврнули његово учење, морао је бити послат један после њега- Мухамед, и да се лепо утврди Божији закон- да буде поштован, и немењан.

Pa iz ovoga sto si rekao ja bih zakljucio da ti kao musliman priznajes da je Kuran malo grublja (surovija) verzija Biblije. Ne bih volio da me shvatis pogresno, nije mi za cilj da omalovazavam bilo koju religiju ukljucujuci i Islam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Куран је објава Божја. Она је ту да исправе грешке прошлих учења- петокњижја и четворојеванѓеља (и целе Библије), јер су мењани.

Ja kad sam rekao da su menjani ispao zam najveci zlotvor ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зато што си ти имао зле намере, па и јеси злотвор...А ја сам муја.. icon_smile.gif

 

user posted image

 

 

А кад веќ стављам сличице, да ставим још једну да видите како изгледа овај величанствени догаѓај..

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ljudi Islam je vera mira koja se kao i hriscanstvo zloupotrebljava.Kuran se lose tumaci.Dzihad je simbol koji oznacava u sustini odbranu sopstvenog identiteta i sopstvene nezavisnosti od drugih neprijateljskih uticaja nego li kao opravdanje za rat.

Pogledajmo Krstaske ratove...pogledajmo kako Sadam i Bin Laden zloupotrebljavaju pojam Dzihada(svetog rata)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto vi nama pricate o Islamu kada nas on ne interesuje?

Sta sa Krstaskim ratovima?

Imali ste srece sto hriscani nisu bili ujedinjeni kada je Vizantija trazila pomoc sa zapada, i na kraju pala.

Ali opet, to sve nema veze sa hriscanstvom jer je crkva gledala sopstveni interes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto vi nama pricate o Islamu kada nas on ne interesuje?

Sta sa Krstaskim ratovima?

Imali ste srece sto hriscani nisu bili ujedinjeni kada je Vizantija trazila pomoc sa zapada, i na kraju pala.

Ali opet, to sve nema veze sa hriscanstvom jer je crkva gledala sopstveni interes.

Једном за свагда, КАТОЛИЦИ су гледали сопствени интерес и ишли у пљачкаши поход, при том пљачкајући и Православне земље...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једном за свагда, КАТОЛИЦИ су гледали сопствени интерес и ишли у пљачкаши поход, при том пљачкајући и Православне земље...

Upravo tako.

I jos sad neki pricaju o mogucem ujedinjenju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iza svakog rata stoji neki interes i razne pobude.

Islam kao veru poštujem, isto kao i hrišćanstvo.

No zadržavam pravo da mi se određene stvari ne svide i da odaberem svoj put. icon_smile.gif

 

A vezano za hrišćanstvo, nisu se ni hrišćanske žene u nekim prošlim vremenima smele razgolićavati, ni zglob nije smeo da im se vidi. Ovo sada je produkt emancipacije, a ne vere.

Sama biblija sadrži kodeks oblačenja i mnoge druge zakone vezane za porodicu i uopšteno društveni život, već sam rekla druga je stvar to što se današnje zapadno društvo toga ne pridržava.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volio bih da sve ovo prodje bez psovki,ali ova vjera kao i svaka druga ne moze nikom donijeti zla(ups),osim ako se pogresno protumaci.A vidim na predzadnjoj stranici da se raspravlja o Isusu(u islamu Isa.a.s).Eh,Bog mu je dao objavu kao i svim drugim poslanicima.Zidovi su ga odbacili,krscani su bili toliko zadivljeni da su ga smatrali za boga(a Bog je jedan).Takodjer,postoji jedno jevandjelje,koje se navodno krije negdje u Americi.To je jevandjelje po Barnabi i citao sam neke dijelove,te tamo negdje pise:"Isus je izasao u dvoriste,kleknuo je na koljena i nekoliko puta je sagnuo glavu prema zemlji"!!!Eh sad,to je veoma cudno,jer je nevjerovatna slicnost sa molitvom jednog muslimana.

A izgleda da se danas sve isrivilo,pa ukljucujuci i islam.Sto se tice dzihada,to je sveti rat muslimana.A u Kuranu pise da musliman,nikad,ama bas NIKAD ne smije prvi napasti.Sto je i svakom razumljivom covjeku prihvatljivo i dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, vas, pod tim mislim muslimane, uče da nije menjan.

Ali su postojala dva sastanka vaših učenjaka kada je Kuran prepravljan. Ubi me sad, ne mogu da se setim kada je to tačno bilo, ali ću pogledati u knjigama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Патарен

 

Шта значи то а.с. што си ставио из имена Исусовог? Чини ми се да то стављате и иза имена Мухамедовог.

Да ли прича да сваког ко погине за веру чека одређени број девица има покриће у Курану?

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,Bog mu je dao objavu kao i svim drugim poslanicima.Zidovi su ga odbacili,krscani su bili toliko zadivljeni da su ga smatrali za boga(a Bog je jedan).

nema velichanstvenije i bozanskije ideje od ovaplocenja boga, od jedinstvenosti bozuje i ljudske prirode u jednoj lichnosti

takodje, bog je trojedan tj jedan

 

nisam hrishcanin, samo kazem... snagu ove ideje, teshko shvata hrishcanin a kamo li musliman...

 

icon_mrgreen.gif srednjovekovna muslimanska shala:

-dolaze hrishcani!

-koliko ih je?

-ne znam, kod njih su tri jedan, a jedan tri!

icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Патарен

 

Шта значи то а.с. што си ставио из имена Исусовог? Чини ми се да то стављате и иза имена Мухамедовог.

Да ли прича да сваког ко погине за веру чека одређени број девица има покриће у Курану?

Slabo sam ti sa cirilicom,al evo buraz mi je nekako preveo jedva.Ako sam razumio,pito si za ovo "a.s".To znaci alejhiselam,tj.allah ga spasio,sto treba spomenuti uvijek kada se izgovori njegovo ime.Za djevice si u pravu.Pa joj tebe,raj i treba biti raj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo sam ti sa cirilicom,al evo buraz mi je nekako preveo jedva.Ako sam razumio,pito si za ovo "a.s".To znaci alejhiselam,tj.allah ga spasio,sto treba spomenuti uvijek kada se izgovori njegovo ime.Za djevice si u pravu.Pa joj tebe,raj i treba biti raj.

Ок, хвала...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...