Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

@Misantrophil - Pa ja zapravo mislim da je obrnuto.

 

Jednom je jedan moj prijatelj iz Bugojna sprcao u stihove grdnu pamet:

...Istok voli zapad,

zapad voli pare...

 

I u tome lezhi koren chitavog problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ameri hoce da uniste islam zato sto se ne uklapa u njihovu viziju novog svetskog poretka

Ameri=Zidovi.

Naravno da se ne uklapa,i sta ti to govori?Igra svijet kako oni sviraju.Nazalost,Turska i neke Arapske zemlje su same to dozvolile,prodane duse.Ne krivim narod,nego one prdonje i sheike sto kupuje fudbalske klubove po Evropi.A Amerika,gura li gura.Ma,South Park je to najbolje prikazo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patheren od Bosne Posted on 29. 5. 2006, 20:57

            A Amerika,gura li gura.

 

A Islam se protivi pa protivi...

 

Ne krivim narod,nego one prdonje i sheike sto kupuje fudbalske klubove po Evropi.

Naravno, narod se ne pita...

Samo se sirotinja bavi poltikom - mudonje je stvaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti i varg pricate o nindzi ili sta? pratim temu, ali ovo mi nejasno..

biggrin.gif

 

Ma neko je ranije spomenuo kako smrtnik ne moze( ili ne sme..) da vidi Boga inace ce umreti valjda.. ph34r.gif

Pa sam pitao kako to oni objasnjavaju..ako je istina. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da,pricamo o Bogu.Pa eto,kako ces ga vidjeti,Nema tu umrijeti ili ne umrijeti,uglavnom ne mozues ga vidjeti.Pa ni krscani ga ne mogu vidjeti.Osim ako je i Isus bog.Ali su to odmah 2 boga.Evo da pitam i da rascistim jednom zauvjek:Jeli ima Bog u krscanstvu osim Isusa?Jer buni me sve to...negdje sam ipak procitao da je monotesisticka religija.,heheh?Haj nek mi to neko pojasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje nesto oko Kurana.

 

Da li stvarno postoje oni delovi o dzihadu i to?

Mislim, da li Alah "podrzava" (uslovno receno) Sveti Rat u kome treba islamizovati ili pogubiti sve "nevernike"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli ima Bog u krscanstvu osim Isusa?Jer buni me sve to...negdje sam ipak procitao da je monotesisticka religija.,heheh?Haj nek mi to neko pojasni.

Monoteisticka je religija, Isus nije Bog, vec 'sin Boziji' (govorim o tome kako se tvrdi u Kriscanstvu, ne o svom stavu prema tome).

 

Koliko znam, u Islamu, Isa a.s. je poslanik koji je, kao i svi, covjek. Prvenstveno, bilo bi bohoguljenje da se vodi kao 'Boziji sin' (odnosno Allahov...ako govorimo o Islamu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje nesto oko Kurana.

 

Da li stvarno postoje oni delovi o dzihadu i to?

Mislim, da li Alah "podrzava" (uslovno receno) Sveti Rat u kome treba islamizovati ili pogubiti sve "nevernike"?

Ne podrzava,ako bas mislis na islamizovanje(nasilno).Gori si i od nevjernika.A ima nesto,cemu sam se posebno divio dok sam citao i recenica:

Ako ubijes covjeka,nevjernika ili vjernika,bez ikakvog razloga,isto je kao da si ubio sve ljude na svijetu.Pa mi reci gdje to jos ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se sto vec po treci put odgovaram.

 

Ako ubijes covjeka,nevjernika ili vjernika,bez ikakvog razloga,isto je kao da si ubio sve ljude na svijetu.Pa mi reci gdje to jos ima?

u hriscanstvu je greh ubiti bilo koga, bez obzira da li je taj kriv ili ne.Pa cak i udariti nekoga nije u redu(ali nije greh). Pa gde to jos ima ?

 

Judejstvo,Hriscanstvo i Islam = jedan isti bog bez imena za svakog (jahve=neimeni, alah=bog, i bog=bog), samo su neki delici drugaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta sablja je zanimljiva

Heh,ma samo se zajebavam.Fino se slaze.Handzar divizija je sranje,nemoj mislit da sta furam ta sranja.Nego,ima ovdje lik na forumu sa avatarom na kojem je kukasti krst a u potpisu mu pise AVE SRBIJA!Hehe,e ono je vec provala.

Edited by Patheren od Bosne

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...