Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Sto se Lost Highway-a tice, imam neku viziju tog filma, deluje besmisleno mozda i nije dovoljno pitko, ali su likovi izvedeni aristotelovski dosledno, preplitanje moguceg i nemoguceg.

po mom misljenju, Lynch niti je rekao nesto novo niti, sto je tragicnije, nesto kvalitetno nakon Twin Peaks filma. izuzimam kratkometrazni Boat koji, receno jezikom knjizevnosti, nalikuje kracem eseju, pogodnom za izrazavanje autorovih uvida i lisenom podrobne razrade, ali ipak dovoljno bogatom sadrzajem da gledaoca navede na interpretaciju.

svoju glavnu preokupaciju, put u iracionalno, Lynch je maestralno opisao jednim jedinim kadrom u sjajnom Blue Velvet-u; nakon toga, doticna tema se sve vise razvodnjava u psiholoskim traumama njegovih likova. sve sto pred sobom imamo jesu sudbine dzez muzicara, propale holivudske glumice, pa onda jos jedne, ovaj put nesto uspesnije glumice. ovih par uobicajenih i do zla boga povrsnih pojedinosti poprimaju kod Lynch-a karakter nesvakidasnjeg i neceg, toboze, nadrealnog, pri cemu

sama siromasna osnova ostaje vesto skrivena. njenu ispraznost ne moze da nadomesti ni "aristotelovsko dosledna" izvedenost likova.

to je, cini mi se, razlog zasto je paznja vecine ljudi usmerena na to kako Lynch "govori", negoli na ono sta on zaista ima da kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

christmas_carol.jpg

 

A Christmas Carol

 

Prica vec poznata pa tu nema mnogo da se prica. Sa tehnicke strane ovo je jedan od savrsenijih 3D dugometraznih animacija koju sam imao priliku da gledam. U momentima pojedini likovi u filmu izledaju kao pravi. Jim Carrey je odlican, stvarno je glumcina. Film je generalno dobar i verovatno je najbolja adaptacija ove price i sigurno najjezivija i ako je Disney.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Deadmanwalking, jedan od najlepsih filmova koje sam ikada gledao, dosta emocija vas prodje tokom filma (u mojem slucaju tako biva) da se ponekada poistovetim sa Ferrell-ovim (njegova najbolja uloga dramska uloga i jedina, a trosi se na ove bezvezarije, a ima covek talenta...) likom, bas topao i pozitivan filmic, na prvi pogled sa jako neobicnim desavanjem, mada sama ideja je genijalna zaista, retko se ovako nesto kvalitetno vidi u poslednje vreme.

 

@poortwistedme, skida se i taj film, Veronika mi je zadala bas neke velike filmadzije. :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Julie&Julia http://www.imdb.com/title/tt1135503/

 

Dobro,ok,mnogima ce film mozda biti sranje(sem devojkama,film je bas za njih),ali ga definitivno treba pogledati samo zbog kraljice glume-Meril Strip!Makar odgledati scene u kojima je ona,posto film prati dve paralelne price,sadasnju i u onu proslosti.Ona je neverovatna,zenski Marlon brando,De Niro i Al Pacino u jednom!Bukvalno mi je naterala osmeh na lice,u svakom mogucem kadru u kom se pojavi,ne samo sto je skinula Dzuliju Cajld u potpunosti,nego sto je maestralna!

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica vec poznata pa tu nema mnogo da se prica. Sa tehnicke strane ovo je jedan od savrsenijih 3D dugometraznih animacija koju sam imao priliku da gledam. U momentima pojedini likovi u filmu izledaju kao pravi. Jim Carrey je odlican, stvarno je glumcina. Film je generalno dobar i verovatno je najbolja adaptacija ove price i sigurno najjezivija i ako je Disney.

Jel se pojavio neki normalan rip, ili si u bioskopu gledao? Ne znam daju li mi se pare za ovo u bioskopu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Deadmanwalking, jedan od najlepsih filmova koje sam ikada gledao, dosta emocija vas prodje tokom filma (u mojem slucaju tako biva) da se ponekada poistovetim sa Ferrell-ovim (njegova najbolja uloga dramska uloga i jedina, a trosi se na ove bezvezarije, a ima covek talenta...) likom, bas topao i pozitivan filmic, na prvi pogled sa jako neobicnim desavanjem, mada sama ideja je genijalna zaista, retko se ovako nesto kvalitetno vidi u poslednje vreme.

 

Pa da, glumi on u treševima inače al' opet ima neku crtu 'de se vidi da nije loš glumac. Valjda što sam navikao na takve filmove pa sam se smejao i gde treba i gde ne treba. Mada pri kraju postaje zaista dirljivo :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Julie&Julia http://www.imdb.com/title/tt1135503/

 

Dobro,ok,mnogima ce film mozda biti sranje(sem devojkama,film je bas za njih),ali ga definitivno treba pogledati samo zbog kraljice glume-Meril Strip!Makar odgledati scene u kojima je ona,posto film prati dve paralelne price,sadasnju i u onu proslosti.Ona je neverovatna,zenski Marlon brando,De Niro i Al Pacino u jednom!Bukvalno mi je naterala osmeh na lice,u svakom mogucem kadru u kom se pojavi,ne samo sto je skinula Dzuliju Cajld u potpunosti,nego sto je maestralna!

 

Joooj, mene je ovaj film užasno smorio, nisam uspela ni da ga odgledam do kraja.

Inače, i ja volim Meril Strip, ali mi je ovaj film dokaz da postoje filmovi koji su toliko loši, da čak ni glumci poput nje ne mogu da ih izvuku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo svapskih:

 

Die fetten Jahre sind vorbei-The Edukators

http://www.imdb.com/title/tt0408777/

 

Der Baader Meinhof Komplex

http://www.imdb.com/title/tt0765432/

 

Ovaj prvi mi se mnogo svidja, a ovaj drugi nisam stigao da odgledam ceo,malko smara ali ko zna mozda se nekom i svidi...

 

btw. ko moze da voli Meril Strip!? jbt ja od njenih filmova bezim ko djavo od krsta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л' гледао неко "American Pie 7: The Book Of Love" ? Нисам нашао српски превод па сам почео синоћ са енг. али ми се приспавало. А нисам знао ни да је изашао "Wrong Turn 3", то ћу сада да одгледам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...