Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Zapravo ne. Kako moze da lici na Ramba kad nema individua? Imaju Rusi svog Ramba i to je poseban film. Ovaj je o stasavanju grupe momaka, treningu i odlasku na misiju za koju su obucavani. A usput je i po istinitom dogadjaju.

Cak i da jeste sranje ne vidim zasto bi moralo da kopira ista americko, kao da Rusi ne mogu da naprave svoj los film :haha: Al po tvom komentaru mislim da si pobrkao ovaj film s nekim drugim.

 

Nisam pobrkao,gledao sam taj film pre jedno pola godin. Rekao sam da je na nivou Ramba,mislio sam na kvalitet filma pre svega a ne na pricu...mislim koliko su para bacili na taj film mogli su da naprave nesto bolje,al ajde opet se nekom svidja...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Rece mi drugarica da je pocela da gleda Americku pitu 7. Jbt,dokle ide to. Pa i Saw je, ja mislim, blizu 7og dijela,a jedini dio koji je bas dobar je prvi. Poslije 4og sam prestao da ih gledam.  

 

Jbt, sedmi dio!!! A Saw sam posle 2. prestala da gledam. U stvari, skapirala sam da sam drugi dio ovog švedskog filma htjela da gledam samo iz razloga što su mi se dopali glumci i misterija oko onog slučaja... U drugom niti je gluma neka, a od misterije ni m, em su neke scene bile jezivo odrađene... Mogla bih da pljujem do sjutra :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sherlock_holmes_ver5.jpg

 

Detective Sherlock Holmes and his stalwart partner Watson engage in a battle of wits and brawn with a nemesis whose plot is a threat to all of England.

 

IMDB

 

 

Sherlock Holmes (brilijantni Robert Downey Jr.) i njegov prijatelj i kolega Dr. Watson (Jude Law je totalno muzevan, sa onim brcima i sesirom!) su se nasli u malo nezgodnoj situaciji, Watson se sprema za vencanje (i selidbu), sto Holmes-a ne cini bas najsrecnijim svatom...

Njihove prepirke i drugarska podbanja (koja najvise pdosecaju na bromedy momente izmedju House-a i Wilson-a iz serije House) su prekinuta kada se pojavi jako mracan i misteriozan okultista, Lord Blackwood (Mark Strong, napravio je tako jezivog i tetralnog negativca, skidam mu kapu) dinamicni duo (Batman & Robi..., jok Holmes & Watson!) sprecava manijaka u njegovoj seriji ubistava i salje ga na vesala, ali ne lezi vraze, ovaj se vraca iz mrtvih i daje obecanje (to je ta teatralnost) da ce drasticno izmeniti svet pod njegovom upravom kao gospodarom. (Hitler momenti, jasta)

Sve sada preostaje na Holmes-u da spasi dan, a Downey se utapa u ulogu genijalnog detektiva. Kompletno me je uverio da je genijalan kao detektiv kome nista ne moze promaci (detalji, dragi Watson, detalji!) ali avaj pada u depresivno stanje kada nema slucajeve za resavanje, nekako mi je to vise osvezilo lik, od mracnog Holmes-a narkomana, kakav je prikazan u seriji. (Mada verujem da ni to nije iskljuceno u buducim nastavcima)

 

Ovde mozemo videti Holmes-a kao ekcentricu osobu sa tim upadima depresije, i koja ne moze postojati bez avanture i slucajeva, a Downey Jr. je dosao kao tresnja na vrhu slaga, ja sam ga ranije podcenjivao ali svakim novim filmom se moze videti da covek zna da glumi.

 

Uzgred Holmes dozivljava preporod, on je sada i akcioni heroj (naspram klasicnog promocurnog detektiva sa mracnjackim ispadima) on zna da boksuje, barata macem i raznim stapinama, a i ujedno zna da sve to zabiberi sa malo borilackim vestinama.

Nikada nisam citao knjige, ali mi je uvek smetalo sto su od Holmes-a pravili aristokratu i preozbiljni karakter, malo sam ipak cackao po internetima i procitah da je on zaista u nekim knjigama znao i da se posiba, ne znam zasto su to izbacivali iz ostalih filmova, mozda nisu smeli zbog cenzure ili cega vec, ili nisu imali ideje kako to da izvedu, no dobro tu je Guy Ritchie i sada je sve ok, ok?

 

Drago mi je da je Dr. Watson takodje doziveo preporod, pravi je pomocnik, nije vise brbljavo levo smetalo, vec i on zna da se potuce, prokljuvi tragove, ali ne u tolikoj meri koliko i naslovni junak, inace bi se ovaj film zvao Sherlock & Watson.

 

Cini mi se da se Ritchie ovde jako lepo zabavio sa pravljenjem filma, verovatno je bila sledeca situacija:

 

VHB (nije Vasil Hadimanov Band, vec Velika holivudska budza) : "Hej, koju fransizu mozemo da ozivimo, i na tome zaradimo pare?"

VHB 2 : "Mogli bi Sherlock Holmes-a, nije ga bilo dugo na velikom platnu.."

VHB : "Genijalno! Nego koga samo da navatamo da rezira to, ipak je to Engleski lik, pa bi bilo zgodno da nadjemo i engleskog reziser za tu rabotu."

VHB 2 : "Imamo onog Guy Ritchie, bio je udat za onu azdaju od Madonne, a i skoro je uradio krimi filmic koji je solidno prosao na box office Rock'n'Roll-a, mislim da bi lepo legao momak."

VHB: "Moramo, odmah stupiti u kontakt sa njim."

Nastupa zvanje preko telefona, bla, bla, bla, posle nekoliko minuta:

Guy R. : "Halo?"

VHB 1 & 2 : "Hej, Ritchie mi smo VHB 1 & 2, i pogodi sta, pade nam na pamet da bi ti mogao da revitalizujes Sherlock Holmes-a, pa da od toga napravimo fransizu. Sta kazes na to? "

Guy R. : "U, to mi je oduvek bila zelja, cak iako nikada nisam citao Sherlock Holmes-a, a koliki budzet cu imati?"

VHB 1,2 : "Milionski!"

Guy R. : " U igri sam!"

 

Ostatak je istorija.

 

Suma sumarum, film ima nekoliko propusta (npr. scena eksplozije) i Rachel McAdams koja glumi Irene Addler, zenskog lopova i prevaranta koja je uspela da nadmudri Holmes-a, ovde ona ne ostavlja taj utisak, nije mi bila dovoljno zavodnicki nastrojena ili djavolski nestasna, na mene je ostavila takav utisak...

I malo me je pride umorilo Holmes-ovo obimno razjasnjenje celog slucaja na kraju, jer kako film napreduje tu mi i sami skopcavamo neke stvari, samo sto on to objasnjava do detalja, mada opet to cini i sam lik, tako da...

 

Posle svega ovoga nastavak je jednostavno neizbezan, film se isplatio i presao cenu svoje proizvodnje, Guy Ritchie licno je cak otisao u studija da ih isforsira za nastavak, a Downey Jr. I Law su voljni da glume u jos jednom nastavku.

 

Gledajte i uzivajte.

 

P.S. Linkova nema, jer nema dvd ripa ili barem r5...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sranje :haha:

Slozicu se. Jebiga, nisam citala drugu knjigu, ali koliko sam skapirala poenta je u liku i psihologiji Lisbeth - film kao film ne samo sto se ne koncentrise na to, nego ni nema neku konkretnu radnju. Jebiga sad haha :haha:

 

 

Edit:Inace, tacan svedski prevod je: Covek koji mrzi zene... Ne znam zastosu ga tako preveli ali dobro... (Da, znam da Lisbet ima tetovazu naledjima)...

 

Muskarci koji mrze zene.

Kapiram da su mislili da je najbolje da celu trilogiju prevedu kao The Girl Who... bla bla, iako je samo prevod druge knjige tacan, pa su se za ova dva snasli otprilike (ni treci nema veze s vezom).

 

 

Sinoc se setih jednoh odlicnog norveskog - The Art Of Negative Thinking. Gledala na festivalu nordijskog filma prosle godine recimo, odlican je! Crni humor ali onaj suhi i kval'tetni, ja sam izasla iz bioskopa sa osmehom oko glave! ((:

 

http://www.foriegnmo...f-negative.html

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozicu se. Jebiga, nisam citala drugu knjigu, ali koliko sam skapirala poenta je u liku i psihologiji Lisbeth - film kao film ne samo sto se ne koncentrise na to, nego ni nema neku konkretnu radnju. Jebiga sad haha :haha:

 

Upravo, nisam mogla da vjerujem koliko je lošije odrađen od prvog dijela :mrtav: I sama Lisbeth (glumica) nema više onoliko entuzijazma koliko u prvom dijelu, kao da su njih dvoje dali sve od sebe da se pokažu u prvom, a za drugi ... pa na račun stare slave :haha:

 

 

 

 

Jos jedan film sa dobrom idejom... The Invention of Lying.

E, baš mi ga je danas drug prepouručio. Skidam :da: Inače, Dorian Gray - K ne valja :haha: Mogla bih da ga pohvalim kada je riječ o kostimografiji, scenografiji, efektima, bla, bla, bla, ali film je pretjerano banalizovao knjigu, gluma mi se uopšte ne dopada, izuzev lorda Henrija, sam Dorijan me nije opčinio glumom, prilično osrednja...

 

 

Inače :haha:

monteflag.png w705.png

 

Crnogorska zastava u Coraline :haha:

Mada razlika je u životinji, ovdje je konj, a treba lav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci,brate,i ja racunam da ce biti nesto za vikend. Foursome?

 

ontopic: Ti si predlozio neki spanski fim davno neđe. Malo bolestan i mracan,je li...da ne kazem morbidan,djelovao mi je zanimljivo. Moš li se śetit koji je bio,da ne kopam po temi sad?

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...