Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Fenomenalno kung fu peglanje: http://www.imdb.com/title/tt0078910/

 

Mali preview:

 

http://www.youtube.com/watch?v=cj7V82rIi28

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PZOH4eI3k98

 

Inače, film je izdat pod nekoliko naslova: Fist of vengeance, Little superman, D-Day at Macao, Karate superman, Sheng long huo hu xiao ying xiong (orig. naslov). Gledao sam ga još kao klinac i tada je ostavio ogroman utisak na mene ali sada ne mogu NIGDE da ga nađem pa ako neko zna gde može da se nađe neki torrent ili download link... :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

E ovako :

 

Juce sam pogledao the Switch

 

The_Switch_1.jpg

 

Klasicna romanticna komedija , za nekog ko zeli da ubije popodne. Za pogledati jednom i shift delete

 

A sto se tice kung fua ,meni je jedan od najboljih kung fu filmova Drunken Master. Ali da napomenem ,u pitanju je komedija a glavna uloga je poverena josh tada mladom Dzeki Chenu ! Da dodam da je ulogu glavnog negativna preuzeo cuveni Hwang Jang Lee , majstor borilackih vestina , posebno je vest sa nogama.

 

Elem , preporuka , zanimljiv film

 

220px-DrunkenMaster_DVDcover.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, dajte preporuku za neki stari avanturistički/fantasy film sa onom neodoljivom bajkovitom atmosferom i specijalnim efektima ala Rej Herihauzen tipa Clash of the titans, Willow, Jason and the Argonauts, Conan, Golden voyage of Sinbad itd.

 

Strašno mi se gleda tako neki film...

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0319061/

 

odlican,odlican filmsmile.gif ako ga nisi gledao,preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa čovek traži STARI film. Dobro, možda je tebi 2003. godina praistorija, ali ja se još osećam kao mladić :haha:

 

 

@delija

 

Sve je to ''izmislio'' Richard Fleischer, koji je i režirao nastavak Konana Varvarina, dakle imaš njegov The Vikings i Red Sonja. Vikinzi su baš prastari, Sonju sigurno i znaš, Švarceneger glumi.

 

Od reditelja prvog Konana imaš avanturu Farewell to the King, ali ne verujem da to tražiš...

 

 

I baci pogled na Hercoga (Werner Herzog), počni od Aguirre, Wrath of God, taj čovek je kralj ludačkih avantura.

 

 

Pravi fantasy ti je samo Red Sonja i Burmanov Excalibur (1981), ako nisi do sada gledao to ti je pod obavezno.

 

Ovo ostalo ti je čista avantura, nema fantazijskih elemenata (osim što u Farewell belac postaje indijanski poglavica:), ali su filmovi ludi na svoj način, i hardcore su kao i Konan.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Administrator: Gledao "Drunken master" (kod nas prevedan kao "Pijani bokser"). Film je stvarno fenomenalan. S jedne strane sam bukvalno umro od smeha zbog Džeki Čenovih urnebesnih grimasa koje pravi kad se napije a s druge strane sam pao na dupe kad sam video sve one abnormalno dobre kung-fu finte i poteze...

 

U svakom slučaju, za sada mi je prioritet da nađem FIST OF VENGEANCE, ipak, nostalgija je gadna stvar. :mrgreen:

 

 

@ Sweet nurse: Već gledao, i to davno, super je film, veoma maštovit i sve ali ja ipak tražim starije epic/SF/fantasy filmove sa onom sanjivom bajkovitom atmosferom i old-school produkcijom koji, pri tom, nisu izašli posle '90. :bigblue:

 

 

@ At colonus: Toooooooo! The vikings i Excalibur! 'potpuno sam zaboravio na te filmove. Suva klasika. Sad ću da stavim da se skidaju. A, Aguirre Wrath of god i Farewell to the king, nisam gledao ranije, barem ne mogu da se setim, ali nabaviću i te, hvala na preporukama! Ovih dana mi se baš nešto gleda i Spartacus (sa K. Daglasom) ali ne mogu nikako da izdvojim puna tri sata samo za jedan film, jedino da ga gledam u delovima :mhihi: ).

 

 

@ SerBlackBeard: Gledao Kelly's heroes, baš je bio skoro na TCM kanalu, dobar film.

 

 

Mala preporuka s moje strane:

 

DRAGONSLAYER 1981 - fenomenalni might & magic worship sa zlokobnim zmajem, čarobnjacima, princezama itd.

 

ONE MILLION YEARS B.C. 1966 - preistorijska avantura sa dinosaurusima, carskim stop-n-go efektima i mlađanom Rakel Velč :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve ljubitelje kvalitetnog treša (aka "filmova koji su toliko loši da su zapravo dobri") preporuka najvišeg reda: SMRTONOSNI PLEN.

 

 

dp.jpg

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0092848/

 

 

Niskobudžetna akcija u "Rambo na kvadrat" stilu. Očajna gluma, jezivo glupa priča, jeftini efekti (posebno scena sa helikopterom), preterivanje na sve strane, retardirani dijalozi itd. U prevodu, jedan od najboljih filmova ikada. Pa ako ste raspoloženi za sat i po vremena kvalitetnog smejanja gledajte ovo obavezno. Naravno, u društvu i uz dosta alkohola.

 

 

Ako vas ova recenzija ne ubedi da gledate ovo remek-delo, ništa neće: http://happyotter666.blogspot.com/2010/04/deadly-prey-1987.html :haha:

 

 

P.S. Ovde ima još nekoliko sličnih preporuka pa ko voli... E da, nemojte da vas mrzi da progledate kratak trejler za film THE INVINCIBLE BARBARIAN zato što je totalni mega treš. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

znaci dobar je black swan? malo mi je tematika bila cudna :D al su me ubedile kritike i ocene.

 

 

Pa ono , emo balerine , muzika koja meni ne pase ....ali film je klasa i po

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...