Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Znam, čitao sam o tom originalnom filmu. ;) Ne bih nikad ni pomislio da je Barton smislio nešto novo, poslednjih deset godina (a i jače) se bavi preradom knjiga, filmova i ideja. Jesi li čuo za novu priču koju sprema? Napisao je kratak početak i okačio na twitter, a ljudi mogu da nastave u okviru jednog tweeta, pri čemu će on jednom nedeljno birati onaj nastavak koji mu se najviše bude svideo. I tako dok se ne stigne do kraja, posle se pravi film. Dokaz njegove mašte.

 

Ilajdža u "Sin City-ju", da... tu je njegov izgled, pogotovo sa cvikerima, doprineo tajanstvenosti uloge. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Tim misli da ce pojavom njegove zene i Dzoni Depa da resi sve. Alisa u zemlji cuda me totalno razocarao a jos vise Dzoni Dep .... ne lici mi na glumca koji uzima promasaj uloge.

 

Sin City : Mali skace , grebe , ne mozes ga uhvatiti :bigblue:

Edited by Administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Ima dobrih elemenata film ali glavni i kljucni razlog zasto ga ne bi preporucio nikom jeste to sto na kraju ispade da se sve vrti oko picke,jesteee...znaci previse EMO film :)))

 

Ako misliš na Mr. Nobody, omašio si poentu za pet kilometara, realno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na Mr. Nobody, omašio si poentu za pet kilometara, realno.

 

Da brate mislim na to,i nisam omasio poentu nego ti kazem kakav je film,a ja i ti inace imamo uvek razlicite stavove,pocevsi od teme za posao preko ostalih tema nigde se nismo slozili i sve vise mi je drago zbog toga :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Nema potrebe da ti meni da pričaš kakav je film s obzirom da sam ga gledao više puta. To što ti kažeš da je poenta nema veze s vezom, bar meni. Al' dobro, ako ti vidiš pičku gde god se okreneš, pa i u ovom filmu, onda u redu :mhihi:

Edited by Wonderfall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mu je jebena mrznja zbog svega ?AJDE TI MENI TO RECI?Sta je film trebao da pokaze,da bez osecanja smo go kurac,da kad bi ziveli vecno da bi zaboravili sta su prava osecanja i sl.daj bre dobro nije uzeo sacmaru i sve pobio onako mator koliko bi besan bio...jebem ti karakter :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Gde mu je jebena mrznja zbog svega ?AJDE TI MENI TO RECI?Sta je film trebao da pokaze,da bez osecanja smo go kurac,da kad bi ziveli vecno da bi zaboravili sta su prava osecanja i sl.daj bre dobro nije uzeo sacmaru i sve pobio onako mator koliko bi besan bio...jebem ti karakter :P

 

Hm, očigledno tumačimo taj film na vrlo različit način. Meni je od toga o čemu ti pričaš mnogo važnija poruka o različitim izborima koje čovek čini u životu i o tome koliko ti jedan potez (koji si povukao umesto nekog drugog) može promeniti život. Otud u filmu i paralelne radnje, odnosno alternativne stvarnosti, koje za cilj upravo imaju to, da pokažu koliko neke odluke, sitne ili krupne, mogu da utiču na dalji životni tok. Te pičke, sačmare, bes, emosi (niđe veze) i ostalo o čemu ti pričaš su meni u ovom filmu potpuno periferne i nebitne stvari.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije gledao "Quarantine", neka gleda španski original, "Rec".

 

movie-rec.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1038988/

 

Glavna uloga mnogo spontanija, dijalozi uverljiviji, okruženje i atmosfera realističniji. Čak je i tip kamere koji je korišćen za snimanje mnogo prikladniji temi, jer odgovara reportažnim stanardima, kadrovima kakve viđamo na vestima, za razliku od tipično filmskog izgleda u američkom rimejku.

 

Drugi deo nisam gledao, verovatno ću sutra, pa ću javiti utiske.

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, očigledno tumačimo taj film na vrlo različit način. Meni je od toga o čemu ti pričaš mnogo važnija poruka o različitim izborima koje čovek čini u životu i o tome koliko ti jedan potez (koji si povukao umesto nekog drugog) može promeniti život. Otud u filmu i paralelne radnje, odnosno alternativne stvarnosti, koje za cilj upravo imaju to, da pokažu koliko neke odluke, sitne ili krupne, mogu da utiču na dalji životni tok. Te pičke, sačmare, bes, emosi (niđe veze) i ostalo o čemu ti pričaš su meni u ovom filmu potpuno periferne i nebitne stvari.

 

Zbog toga sto si ti sada rekao sam ja napisao da film ima dobrih elemenata i stojim iza toga,to mi je skroz ok i odusevili su me ti delovi filma ali zbog onoga sto sam ti objasnio u ranijim postovima mi se smucio na kraju,previse forsiranje NEBITNIH stvari i obaziranje na usku realnost,film je trebao da bude dubokouman a na kraju se sve prakticno svodilo na plitke stvari.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije gledao "Quarantine", neka gleda španski original, "Rec".

 

movie-rec.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1038988/

 

Glavna uloga mnogo spontanija, dijalozi uverljiviji, okruženje i atmosfera realističniji. Čak je i tip kamere koji je korišćen za snimanje mnogo prikladniji temi, jer odgovara reportažnim stanardima, kadrovima kakve viđamo na vestima, za razliku od tipično filmskog izgleda u američkom rimejku.

 

Drugi deo nisam gledao, verovatno ću sutra, pa ću javiti utiske.

Gledao sam oba iako je rimejk Quarantine do detalja skinut od Rec-a, mada bi i njega preporucio. Dvojka Rec je jako solidna i plasim se da ce usrati sa nastavkom.

 

tape.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0275719/

 

tape.jpg

 

Filmcina

 

http://www.imdb.com/title/tt0275719/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Zbog toga sto si ti sada rekao sam ja napisao da film ima dobrih elemenata i stojim iza toga,to mi je skroz ok i odusevili su me ti delovi filma ali zbog onoga sto sam ti objasnio u ranijim postovima mi se smucio na kraju,previse forsiranje NEBITNIH stvari i obaziranje na usku realnost,film je trebao da bude dubokouman a na kraju se sve prakticno svodilo na plitke stvari.

 

A ja, vidiš, uopšte nisam previše pažnje pridavao tim stvarima o kojima ti pričaš. Nekako mi je sve to bilo lepo uklopljeno u kompletnu priču, jer kako ćeš najlakše da ispričaš neku veliku poruku? Pa upravo kroz te sitne, životne primere. Mene u filmu nije oduševio nijedan deo ili element, već njegova celina. I film jeste i te kako dubokouman, bez obzira što je ispričan kroz te, kako ti kažeš, nebitne stvari. U svakom slučaju, tera na razmišljanje i razgovor, a to nikako ne može da bude loše :pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...