Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

A Touch of Sin (2013)

 

Dugo sam cekao na ovaj film, izasao je konacno odlican torent i odgovarajuci titl, al ja moram reci da sam se malo razocarao. To je ono kad cujes da je odlican film i onda sam ocekujes da vidis nesto nerealno dobro i kad se to ne desi ti imas utisak razocarenja u film, meh. Ovaj lik, ciji blog i misljenje veoma cenim, je odusevljen filmom (da ga je pogledao dva puta), sta znam. Ok je pogledati, al mi price nemaju istu tezinu, pogotovo poslednja, da me je to dovelo da gledam vreme i pitam se kad ce vec kraj. Enivej, film je dobar, gledljiv, samo sam ja malo razocaram jer sam ocekivao vise. Mozda ga pogledam ponovo, da napravim celokupniji utsak, al sumnjam nesto

 

220px-A_Touch_of_Sin_poster.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

daj torent za TOUCH OF SIN

 

odgledah ovaj 47 ronina sa kianu rivsom, ok je. al nishta posebno, sa onakvim trejlerom i famom po netu ochekivah neko chudo, al nishta od toga, ko hocje da gleda nek ne ochekujte previshe, samo jedan dobar film.

 

šta ti čekaš, pozivnicu za SNOWPIERCER, postapokalitički, postsocijalistički, posthumanistički masterpis

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ima ovde svačega o čemu može da se razmišlja, ali evo nešto za početak

 

 

recimo da imamo stari sukob socijalizam s repa i kapitalizma s početka voza, te uspon potlačenih ka osvajanju vlasti, da bi se, jelte, sve stropoštalo na kraju, pokazalo se da socijalizam (niti ekologizam, održivi rast, balans, i sve ostalo što Tilda i Wilford govore) nije izlaz iz trenutnog stanja, da industrijalizam i ljudske nejednakosti ne mogu da se ukinu ni dolaskom Kurtisa na vlast, već valja potpuno napustiti mašineriju. Mašina ne može da se reformiše, i mora da propadne. Odatle i njeno uništenje na kraju. Mislim, to je onako u 2 minuta objašnjenje, ali još lomim glavu oko mnogo toga.

 

postojao je jedan tip, Merton se prezivao, ne sećam mu se imena, jer postoji i jedan sociolog Robert s a istim prezimenom, a ovaj drugi Merton je katolički aktivista za kojeg tvrde da je uticao na šezdesetosmaše, on je jednom prilikom rekao:

 

Nije tačno da ja ne mogu nazad, nego vi ne možete napred (odatle i metafora voza, modernističkog progresa, stalnog napredovanja industrije itd), jer napred je samo pustoš koju industrija ostavlja, gladni i bedni ovog sveta... parafraziram ga, ali to je to, nije tačno da ja ne mogu nazad, nego vi ne možete napred, i preživeli stvarno idu nazad, u stanje pre industrijske revolucije, na nivo Eskima, odatle polarni medvedi i Azijatkinja u bundi

 

Belaca, koji su i krivi za industrijalizaciju, nigde nema

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ipak je Peter Maurin u pitanju, a ne Merton, ali oba su katolički aktivisti koji su uticali na novu levicu

 

 

''Ljudi mi uvijek govore kako ne mogu ići natrag kroz vrijeme. To su besmislice. Oni ne mogu da idu napred. Nalaze se u slijepoj ulici

industrijalizma i ne mogu krenuti napred''

Share this post


Link to post
Share on other sites

odgledah ovaj 47 ronina sa kianu rivsom, ok je. al nishta posebno, sa onakvim trejlerom i famom po netu ochekivah neko chudo, al nishta od toga, ko hocje da gleda nek ne ochekujte previshe, samo jedan dobar film.

 

I ja sam ga danas odgledao,isti utisci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...