Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

nymphomaniac_ver16_xlrg.jpg

 

Poštovani filmofili, imao sam čast da idem na premijeru "Ninfomanijaka" od Lars Von Trira.Malo ću se raspisati, jer mislim da ovaj reditelj to zaslužuje. Film traje 4 sata i 20 minuta, dupe mi se skamenilo jer ne volim toliko puno da sedim, ali verujte mi vredelo je svake sekunde ( svega jednom sam pogledao na sat, to je moj lični pokazatelj držanja pažnje, jer ćesto gledam u časovnik :). U pitanju su zapravo 2 filma ( kako sad dva pitate se) u ukupnom trajanju kako sam gore pomenuo, sa pauzom od 10 minuta. Tako je i na imbd razdvojeno:

http://www.imdb.com/title/tt1937390/?ref_=nm_flmg_act_7

http://www.imdb.com/title/tt2382009/?ref_=nm_flmg_act_5

 

Ova verzija koja se daje po bioskopima širom sveta je cenzurisana ( uz dozovolu Von Trira, ali bez njegovog znanja, ta napomena stoji pre početka oba Ninfonijaka). Netaknuta, directors cut verzija će biti objavljena tek na festivalu u Berlinu koji je ovog meseca. Ona taje 5 i po sati, i navodno ta verzija bi trebala biti i na Bg FEST-u, al kada sam bacio pogled na program vidim da je po dužini ista kao i ostale bioskopske projekcije, no dobro ovde EKSPLICTNIH SCENA ima koliko vas srce prohte, mnogo više nego u njegovom "Antihristu".

 

Što se tiče samog filma, plašim se da ne otrkijem neki bitan detalj, ali rećiću da je poruka ovog filma,vrlo, vrlo ubedljiva, i da ovo svakako nije za gledanje sa jednom rukom ili kojekakvo voajerisanje. Von Trir vrlo vešto, komad ko komad,daje gledaocu sliku šta znači biti ninfoman i kakve to posledice ima na život drugih. Upravo ta lično viđenje ninfomanije je najjača karika ovog filma. Kraj filma je ubo u metu, i Shia LaBeouf je neko ko bih izdvojio, ali je stvarno je glumačka ekipa sjajno obavilo posao. Konačno nemoj da niste gledali :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani filmofili, imao sam čast da idem na premijeru "Ninfomanijaka" od Lars Von Trira.Malo ću se raspisati, jer mislim da ovaj reditelj to zaslužuje. Film traje 4 sata i 20 minuta, dupe mi se skamenilo jer ne volim toliko puno da sedim, ali verujte mi vredelo je svake sekunde ( svega jednom sam pogledao na sat, to je moj lični pokazatelj držanja pažnje, jer ćesto gledam u časovnik :).

dobro majku mu, svi volimo da mu nadenemo titulu, kad su te jebacke teme, al gde nadje casovnik. :mhihi:

 

 

10465195-1321550033-155344.jpg

THe Divine Weapon

 

malo ga precerase, jes epska mesavina istorije i price, al u momentima mu jebase kevu.

Kad sam video "visecevni strelni lanser", strelobacace i umalo se ne upisah...kad ono sprave zaista postoje, i stvarno koriscene.

Al do jaja zabava i posledna bitka jebe keve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

mnogo gore u FILTH-u je otkrivanje okolnosti ubistva, ono na kraju je mnogo bolji deo priče

Edited by Bata Životinja
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

THE COUNSELOR

Prenaduvana zbrka. Svaka scena pokušava da bude ili pametnija nego što jeste, ili ''šokantna'' i egzibicionistička, scene ubistva ''originalne''. A sve je u stvari poprilično isprazno. Kad nemate šta da kažete o likovima ponudite im bar fingerfucking, lizanje jaja, fenomenalan orgazam... Logika Bitke na Neretvi - ''bacite autobus u provaliju''. Sve je tako kul u ovom filmu da sam se smrz'o!

 

Bardemov lik totalni promašaj. Pojma nemam čemu služe filozofiranje Bruna Ganza o Jevrejima i ispovjest Kameron Dijaz. Na kraju imamo i egzistencijalističko proseravanje koje objašnjava ''univerzum'' u kojem se glavni lik našao.

 

Postoje dve stvari koje su neverovatne, da ne bih previše spojlovao obe se dešavaju ovako: prvo neko kul (Bardem ili Pit) ispriča kako postoji ''nešto'' što deluje ''tako i tako'', i na kraju se to nešto desi nekome, i stvarno deluje kako su oni opisali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...