Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

a od stranih filmova, moze da se pomene pola x

od klasicnih holivudskih, gattaca ima masnu opresivnu atmosferu

sto se tice filmova tipa morvern callar, 9 songs i sl, to ni nisu pravi filmovi nego plejliste sa pokretnim slikama.

 

od azijskih najopresivniju i najklaustrofobicniju atmosferu iako se isto nista fizicki strasno ne desava ima seom.

 

u stvari meni su jedino klaustrofobicni filmovi atmosfericni, ove ostale mood-ove ni ne prepoznajem kao filmsku atmosferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

eo ovog s Nikolićem, totalno simpa filmić mada definitivno najgori od svih spomenutih

 

http://www.imdb.com/title/tt0074741

 

 

jovana lukina je meni nas najatmosfericniji film, i nema nista posebno u sebi osim atmosfere i dobrog para sisa.

 

da, ja sam krenuo od ovih mračnih intelektualnih, ali Srbi imaju još takvih filmova, npr TREN s Batom Životinjom je meni drag, ali npr mogu da razumem da neko ne gleda domaće filmove

 

ove gore domaće što sam nabrojao u stvari ne mogu da svrstam u tipične domaće

 

Bato, posto vidim da si poznavalac filmografie susieda...e si gledao http://www.imdb.com/title/tt0250445/ I kako ti se cini?

 

nisam gledao, gledam kad negde čujem da se film hvali, a ovaj niko nije hvalio, možda to može da ti znači nešto :)

 

al komentator na imdb ga dobro prodaje, kao hrvatsko Bekstvo iz Šošenka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopolina Apokalipsa, što ne i Tenant Polanskog (mislim da mnogi prošuštaju ovaj njegov film)

kad vec pominjes ovu dvojicu onda da dodam da je Kopolin "Conversations" film sa brutalno dobrom i nategnutom atmosferom,plus sjajno gradi pricu. i "Repulsion" Polanskog, aj ovako ofrlje da kazem da je kao neka kombinacija Tenanta i Psiha

 

 

a ovako za svoj gros, da dodam Bella Tarr "The turin Horse", ako se lozite na tu sporost sto Jarmusch sad fura, Tarr je majstor u dugim kadrovima

Edited by Uruk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam zasto sto sam se setio da su te mnogi pljuvali kaci govorio da Hrvati prave bolje filmove od nasih autora...nisam neki poznavalac i strucnjak - ali tvrdim da ovai sto sam linkovao - lagano sie sve nase filmove koi su se poiavili u trecem mileniumu, bez ikakvih predrasuda (a valjda to i nie tako tesko, ne secam se kace kod nas poiavio neki iole smislen scenario i film)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Pitam zasto sto sam se setio da su te mnogi pljuvali kaci govorio da Hrvati prave bolje filmove od nasih autora...nisam neki poznavalac i strucnjak - ali tvrdim da ovai sto sam linkovao - lagano sie sve nase filmove koi su se poiavili u trecem mileniumu, bez ikakvih predrasuda (a valjda to i nie tako tesko, ne secam se kace kod nas poiavio neki iole smislen scenario i film)

 

da, pogotovo u zadnjih 15 godina Hrvati su vidno bolji, imamo mi tu i tamo nešto zanimljivo ali više je prosek

 

pa jbt, onaj Ljudožder vegetarijanac je morao biti srpski film, ono je čisto srbstvo

 

Hrvati iz sedamdesetih i osamdesetih su doduše bolji nego danas

 

po meni, Srbi su snimili 5 puta više filmova od Hrvata a većina je duplo golo, tamo neke Žikine dinastije i Sekule. Hrvati su sa manje filmova dobili dosta dobrih, ponekad i mnogo boljih

 

oni doduše nemaju Žiku Mitrovića, mislim da je on među retkim Srbima koji je stvarno superioran u odnosu na hrvatsku kinematografiju, kao i Krvavac, ako ga računamo u Srbe

 

onda ću da pogledam i taj hrvatski film, realno gotovo nikad nisam zažalio kad sam pogledao nešto hrvatsko, ljudi imaju stila

 

realo, lupio sam samo tako za ovo poredjenje Jarmsucha i Tarr-a, no, zanemarivsi to,i dalje ostaje da je Tarr majstor atmosfere

 

gledao sam Karhozat od Tarra, pa samo da dodam da se slažem da je tip majstor atmosfere

 

nije to baš moja šolja čaja, što bi se reklo, ali atmosferičnost mora da mu se prizna

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

jbg, iskilavio bih se kad bih tražio imdb za sve što sam spomenuo

 

zar ne može da se izgugla prema naslovu filma ili imenu reditelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

najjači Kopolin film, savršenstvo

 

najjače kad mi je jedan lik rekao nekad da ga je film smorio

 

streljati sve nevernike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...