Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

"Ghost Dog".Film koji je ostavio najvise utiska na mene u zadnje vreme. Film je malo stariji(1999) ali je me je kompletno oduvao. Rezirao ga je lik koji je takodje rezirao "Dawn By Law"(eto jos jednog fenomenalnog filma icon_da.gificon_da.gificon_da.gif ) tj. Jim Jarmusch.

Tom Waits & Forest Whitaker rule......eto icon_razz.gif

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

par preporuka od osvedocenog filmofila. icon_smile.gif

 

rope - alfred hitchcock

ovaj film nikad nije doziveo slavu filmova psycho ili north by north-west, ali to nije nikakvo merilo kvaliteta. stvar licnog ukusa, ali rope je moj omiljeni hitchcock-ov film zbog: scenarija, glume i rezije.

ukratko: radnja celog filma se odigava u jednoj ili dve sobe. rec je o dva mladica koji izvrsavaju ubistvo (svog prijatelja), zatim ga stavljaju u komad namestaja na sred sobe, pozivaju njegove roditelje i prijatelje na zabavu dok je sve vreme njegovo telo u sobi, naravno, gosti ga ne vide. nikad nisam gledao film sa tako specificnom atmosferom. inace, sve ima veze sa teorijom o "super-coveku", izabranim jedinkama koje imaju vise prava na zivot od drugih nizih bide (nize rase?). tu se naziru i neki homoseksualni elementi i tako dalje, da ne odajem previse.

 

grand hotel (stari, sa gretom garbo)

ovo je film za one koji vole da razmisljaju. sve je jedna velika aluzija na zivot i svaki lik predstavlja u stvari jedan tip coveka, ili jednu ljudisku osobinu koja je kod nekoga dominantna. bilo bi suludo prepricavati ranju filma, zato sto se on bavi medjuljudkim odnosima i sve je u prenesenom znacenju.

ovo je jedan od najboljih filmova koje sam IKADA gledao, a gledao sam mnogo. ko voli brze i zabavne filmove bez neke poruke, neka preskoci.

 

cellular

vec sam pisao na nekoj temi ovde zasto mislim da je ovaj filu odlican.

 

equilibrium

genijalan film, vec je bilo reci o njemu na nekoj staroj temi.

 

.. ne mogu sad da se setim sta bih jos mogao da vam preporucim, ali bice jos neka preporuka uskoro.

 

pozdrav!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...