Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

vidim da volis From Dusk till Dawn ...

pa pazi ..nisam ja imun na kaubojce ..samo kazem da su mi nekako overated ..

od momenta kad sam skapirao da su indijaci ugrozena vrsta u Americi ...prestao sam da gledam vesterne ...

icon_smile.gif)))))))))))))

 

Istvuda respektujem ....icon_smile.gif

 

Prljavi Hari i cela ta pricha

Share this post


Link to post
Share on other sites

horor preporuke:

 

event horizon

film je kasapnica, ali je atmosfera mnogo jaca od klasicnih filmova tog zanra. ima elemente osmog putnika, klaustrofobicni amfijent, svemir i tako to. ko voli tu vrstu horora, preporucujem, jer je po meni event horizon rame uz rame sa hellraiser-om.

 

interview with the vampire

ovo znate. mada je vise avantura-horor, ja mislim da je ovo odlican film. ne zna se ko je bolje odigrao ulogu, cak je i kirsten dunst kao mala vrlo ubedljiva. tom kruz car, kao i bred pit. ali, muzika - najbolja! icon_da.gif

 

el espinazo del diablo (djavolova kicma)

e ovo vec nije za svakoga. ne zato sto je film nesto strasan, mada ima vizuelno JEZIVIH momenata, nego zato sto je ovo kao neki "pametni horor sa porukom". kamera u ovom filmu je na tragu osmog putnika 3, znaci, neko zuto-sivo svetlo, prljavo, morbidno.. bas ima atmosferu.

 

psycho

kapiram da je danasnja publika takva da ocekuje od filma vizuelni spektakl, i da sa ove vremenske razdaljine psiho mozda "izgleda" zastarelo deci koja pred spavanje gledaju teksaski masakr motornom testerom (takodje dobar film), ali ovo je strasnije od svih kasapnica zajedno. evo zasto: poenta ovog filma nisu slike koje vidimo, vec one koje ne vidimo. kad se na ekranu prikazuje senka noza koji ubada zrtvu (koju i ne vidimo), poenta je u onome sto zamiljamo da se desava jadnoj zrtvi. kad se prikazuje krv u kadi koja odlazi kroz slivnik, znamo da je neko izboden u kadi. uzivanje u ovom filmu direktno je proporcionalno masti gledaoca. icon_smile.gif

 

 

i naravno, najbolji horor ikad snimnjen je:

 

nosferatu (iz 1979)

klaus kinski i izabela adjani. glupo je da komentarisem ovaj film, ali ovo je udzbenik kako se pravi jeziva atmosfera i kako treba da izgleda strava i uzas. iako tu nema mnogo krvi, mozda samo par kapi, sve je strasno. spora kamera, hladnoca kadrova koju gledalac moze da oseti... ne znam u cemu je fora, ali ovaj film kao da je propusten kroz neki filter koji svakoj sceni dodaje neku morbidnost i hladnocu. glupo je pisati o tome, pogledajte film.

 

pozdrav

 

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magnolia..istina da traje tri sata,ali gledala sam ga 4 puta dok nisam shvatila poentu..fenomenalan je film.prikazuje zivote ljudi,njihove patnje,trenutke srece, primijeticete mnoge "slucajnosti" u filmu..kao na primjer broj 8:2,ili "but it did happen" itd.kraj je takodje fenomenalan.jeste,padaju zabe sa neba, ali sve je povezano,fenomenalno uradjeno...

kada odgledate film,pokusajte da povezete,zabe,slucajnosti,8:2,masonska obiljezja...

ovaj film nije za sve..

inace,moram da kazem.ne mogu da izdrzim icon_da.gif kada pazljivo odgledate film,potrazite u bibliji,stari zavjet,druga knjiga mojsijeva- stih 8.1-i rece Gospodin Mojsiju:idi k faraonu i reci mu:ovako veli Gospodin:pusti narod moj,da mi posluzi.

8.2.Ako li neces pustiti,evo cu moriti svu zemlju tvoju zabama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...