Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

  • 3 months later...

mislim da su mi definitivno posle svirke u Obrenovcu postali ljigavi u potpunosti...

ok.dobri su muzicari,ali aman,zar se to mora pokazivati na svakim minut.." I pozdravimo aplauzom (pa ime basiste) " i tako po pedeset pet puta za vreme jedne pesme...a milan se ponasa kao bog sveti..sta znam,mene takva ponasanja jako nerviraju icon_mad.gif

one dve lezbejke odlicno pevaju ,nema sta,ali ja licno ne volim takav nacin pevanja...odnosno,toliko naglaseno "e mi znamo da pevamo" i onda milan trazi aplauz za lezbejke,kao ajde obicni smrtnici pozdravite bogove...

pesme sy im krajnje nezanimljive,sto se tice mog ukusa,jel...i imaj te u vidu da se trudim da budem objektivna icon_cool.gif

i onda kao,ajde malo da rapsalimo publiku,pa cemo da svirmo offspring pa pink floyd pa mileta kitica....mislim daaaaajj...

i tako...loodilo 233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Мало превише пљувања за бенд који је некада имао стварно одличне песме. Јебига, сад су их са овим новим чланицама, а и са претходном поставом, толико успорили и уњањавили да је то страшно. Направили су бастарде од одличних хард рок песама, каква је 'Велики је бог', на пример.

Share this post


Link to post
Share on other sites

obe pevaju super

s tim ona druga devojka (ne jana nego onda... jbg zaboravio sam ime) ume da izvuche tako duboke tonove... svaka joj chast!!!

Samo je velika steta sto nju (Jelenu) ne forsiraju mnogo. Cini mi se da mnogo manje peva nego Jana, a meni je, licno, ona mnogo gotivnija. dry.gif

 

Gledala sam na TV-u skoro reportaze sa njihovih svirki. Sta da se kaze, publika im se nacisto promenila... Rekla bih da ih sada ''rock'' populacija mnogo manje slusa i posecuje njihove koncerte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to sam cuo.... voleo bih da cujem stare "hard rock" verzije tih pesama.... ima li neko da baci na rapidshare?

А да ли си можда слушао 'Хиљаду година'? Та песма им је најбоља коју су икада направили... у старој верзији, дакако!

Share this post


Link to post
Share on other sites

А да ли си можда слушао 'Хиљаду година'? Та песма им је најбоља коју су икада направили... у старој верзији, дакако!

nisam... ph34r.gif

 

moram da nabavim te stare stvari... posebno "Veliki je Bog"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

U pet tacaka:

 

1. Uzaludno dobri muzicari!

2. Klubska tezga bend!

3. Nikad nisu bili dobar bend i nikad nisam shvatao ko to zapravo slusa?

4. Ljigavo, dosadno i pretenciozno!

5. treba ih zabraniti ustavnim dekretom!

 

A to sto su dobili nagradu na Beoviziji samo govori o njihovom estradnom karakteru.

Da li su Neverne bebe imale rok album godine, ili su imali neki upecatljiv rok koncert, ili su po klubovima svirali publici koja kuci slusa Vladu Georgijeva i Zeljka Samardzica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e izvini, ispada da te pratim po temama, ali ajde kad si ovu podigao na vrh strane, da se slozim s tvojim postom icon_smile.giflaugh.gif

 

 

 

1. tacno

2. sto posto tacno

3. ja znam ljude koji to slusaju, ali mislim da je to vise iz razloga nekog trenda. recimo, ljudi misle da su suvi intelektualci cim to slusaju, navodno to `nije za svakoga nego za odabrane`

4. naravno

5 i vise od toga laugh.gif cak mi se cini ufuranije od cijele grand parade. ovi glume neki kvazi-inteligentni underground trip, i kao - POSEBNI SU. a ja jos nisam skontala STOOOO???

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Beoviziji dobili nagradu za rock bend godine? Ja ne primecujem nista od rock-a u ovome sto sada sviraju.

 

Njih Valjevci dosta gotive, verovatno zato sto su Bebe valjevski bend... Imam u kompu gomilu njihovih pesama koje sam pokupila iz Valjeva, ali gotovo nijedna (makar meni) nije upecatljiva, da kazes da je bas, bas dobra. Ja volim samo ''Ljubav''. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosto ne mogu da verujem sta se ovde prica, zabraniti ih zakonom...zato nam je rock scena i propala jer imamo mnogo vise pljuvaca nego slusalaca.Pa vi ste toliko zatucani Metalom da vam sve sto nema rezacki zvuk gitara i duplu bas pedalu zvuci bezvezno.

Ja se slazem da su oni ovom novom postavom otisli u aut. Mislim kvalitetno je to ali ni do kolena onome sto su nekada radili (prva tri albuma) kada su bili mnogo vise od klupskog tezga benda. Njihova greska je sto su se u startu deklarisali kao bend koji svira obrade pa im ni cetiri autorska albuma ne mogu pomoci. Ranijih godina na njihove koncerte je dolazila uglavnom rock orijentisana publika da bi se danas stvari izmenile.

Ni meni nije jasno zasto su dobili nagradu za rock bend godine ali realno gledano ,kome bi tu nagradu trebalo uruciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Beoviziji dobili nagradu za rock bend godine? Ja ne primecujem nista od rock-a u ovome sto sada sviraju.

 

Njih Valjevci dosta gotive, verovatno zato sto su Bebe valjevski bend... Imam u kompu gomilu njihovih pesama koje sam pokupila iz Valjeva, ali gotovo nijedna (makar meni) nije upecatljiva, da kazes da je bas, bas dobra. Ja volim samo ''Ljubav''. icon_da.gif

Valjevci su ODRASLI na Bebama, ali i bendovima pre Beba u kojima su svirali Djurdjevitji ili koji su bili medjusobno vrlo slichni.

Bebe su danas spoj nekih chudnih stvari, chudna im je i svirka i publika i meni, lichno, to je sve polu-bezveze. Ali, u nekom trenutku su radili ono shto je malo ljudi radilo. Makar u Valjevu. Delom su "odgovorni" shto su bendovi poput Toto i dan danas omiljeni mnogim Valjevcima. I, generalno, ma koliko zadrshki ja imala prema tom gradu, OGROMAN broj ljudi odatle slusha jako kvalitetnu muziku, ili je makar slushalo onda kad su masovno rulali narodnjaci i fanki dzhi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosto ne mogu da verujem sta se ovde prica, zabraniti ih zakonom...zato nam je rock scena i propala jer imamo mnogo vise pljuvaca nego slusalaca.Pa vi ste toliko zatucani Metalom da vam sve sto nema rezacki zvuk gitara i duplu bas pedalu zvuci bezvezno.

Ja se slazem da su oni ovom novom postavom otisli u aut. Mislim kvalitetno je to ali ni do kolena onome sto su nekada radili (prva tri albuma) kada su bili mnogo vise od klupskog tezga benda. Njihova greska je sto su se u startu deklarisali kao bend koji svira obrade pa im ni cetiri autorska albuma ne mogu pomoci. Ranijih godina na njihove koncerte je dolazila uglavnom rock orijentisana publika da bi se danas stvari izmenile.

Ni meni nije jasno zasto su dobili nagradu za rock bend godine ali realno gledano ,kome bi tu nagradu trebalo uruciti.

Eh, ja bas i nisam neko ko slusa metal sem mozd adesetak grupa i to ne sve albume. Nikad oni nisu bili rok, nioti su ikada bili ista vise od tezga benda. Nemamo rok scenu zato sto se forsiraju nekakve Neverne bebe koje nemaju rok publiku i koji

ne pripadaju toj sceni. Za 2004. bih ja, iako ih bas ne volim i ne slusam, za grupu godine proglasio recimo Blockout. Zasto za 2005. rok grupa godine, na primer, ne bi bila Eyesburn? Oni su bili jako aktivni 2005. i mozda su se najvise od sviih svirali i prezentovali se publici, imali su album izasao za PGP. Ako pricamo o sceni onda podrzis recimo njih, a ne nekakve Neverne bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjevci su ODRASLI na Bebama, ali i bendovima pre Beba u kojima su svirali Djurdjevitji ili koji su bili medjusobno vrlo slichni.

Bebe su danas spoj nekih chudnih stvari, chudna im je i svirka i publika i meni, lichno, to je sve polu-bezveze. Ali, u nekom trenutku su radili ono shto je malo ljudi radilo. Makar u Valjevu. Delom su "odgovorni" shto su bendovi poput Toto i dan danas omiljeni mnogim Valjevcima. I, generalno, ma koliko zadrshki ja imala prema tom gradu, OGROMAN broj ljudi odatle slusha jako kvalitetnu muziku, ili je makar slushalo onda kad su masovno rulali narodnjaci i fanki dzhi.

Izvini, ali 2006. godina je. Da li je to kao neki uspeh ako valjevci slusaju Toto? Aman, pa to je praistorija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa posto nekima ocigledno nije jasno sta su Neverne bebe nekad bile evo pregleda kompletne diskografije i svih postava benda:

 

 

NEVERNE BEBE 1 1993/94

 

Veliki je bog

Daire

Sanjaj

Oktobar fest

Hiljadu godina

Sve nase godine

 

Milan Djurdjevic - klavijature ,vokal

Billy King - vokal

Vlajko Djurdjevic - bas

Bane Jelic - gitara

Ceda Macura - bubnjevi

 

 

Odlican mini lp. Jedino su ovde imali konkretan zvuk. Cist progressive hard rock.Upecatljiv Billijev i Milanov vokal i ostro sviranje Baneta Jelica koji je na ovom albumu odsvirao svoje najbolje deonice.

HIGHLIGHT: Veliki je Bog , sanjaj, Hiljadu godina.

 

 

NEVERNE BEBE 2 1996/97

 

Stranac

Dvoje

Boja srece

Divlje svinje

Godine srama

Senke

Gradar

Kao na dlanu

Evropa

The Bluebird

 

Milan - klavijature, vokal

Billy King - vokal

Gorica Panjovic -vokal

Vlajko - bas

Randja - gitara

Duca - bubnjevi

 

Ovo je verovatno njihov najbolji album. Ambijentalni fussion prog rock sa TOTO uticajima bio je pun pogodak. HiGHLIGHT: Senke, Dvoje ,Stranac. Boze koliko je ovo zvucalo boooooooljeeeee nego ovo sto rade danas. Da sednes i da places nista drugo.

 

 

JUZNO OD SRECE 2001

 

Ljubav

Gotovo

Da bogda lazem

Lica

Divlje svinje (live)

Kisa

Jednom kad me ne bude

Balkan

Pravda

Zemlja

My freedom

U beznadju

Goodboye

Serbian song

 

Milan - klavijature,vokal

Gorica - vokal

Tasa - vokal ,akusticna gitara

Vlajko - bas

Randja - gitara

Duca - bubnjevi

 

Povratak na zvuk sa prvog izdanja ali u nesto meksijoj varijanti. Uticaj EKV u pojedinim momentima kao i cinjenica da su ada vec polako sve vise postajali tezga bend ucinilo je da mi se ovaj album manje svidi nego prva dva ali je u svakom slucaju miljama ispred ovog danas.Billy King je mnogo bolji pevac od tase te su njegovim odlaskom na vokalnom planu izgubili mnogo. HIGHLIGHT : ljubav, Kisa, Jednom kad me ne bude, Balkan.

 

 

DVOJE THE BEST OF 2004

 

Na vokalima su Jana i Jelena a na bubnjevima neki profesor (ne znam mu ime).U svega tri nove autorske pesme bend je pokazao da menja pravac. Ok. ne mozemo reci da je Tuzna Pesma losa stvar ali sve ih to udaljava od izvornog zvuka i okrece ih dalje od rock publike. Vecina ponovo odsviranih pesama su po meni promasaj a narocito 1000 godina, daire,stranac, dvoje i ljubav. Jednostavno ne ide zenski vokal u pesmama gde je u originalu pevao muski a pogotovo onako upecatljiv kao Milanov i Billijev. To se najbolje odrazilo u refrenu za veliki je bog koji je otpevan suvise metiljavo i neubedljivo.sto se tice pesama kao sto su dvoje i ljubav...ove dve ce morati jos mnogo da rade da bi dostigle Goricin nivo.

 

Inace glavni krivac za deklarisanje Nevernih beba kao tezga benda je Milan zbog svog posebnog kompleksa. On toliko zeli da dostigne cifru od 2000 koncerata da bi svakog bogovetnjeg dana svirao i u najgoroj rupi. Samo zaboravlja da se od tih 1500 dosadasnjih nastupa svega 100 mogu nazvati koncertima dok su ostalo sve klupske svirke.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, ali 2006. godina je. Da li je to kao neki uspeh ako valjevci slusaju Toto? Aman, pa to je praistorija?

Toto je pre svega par meseci izdao verovatno do sada svoj najbolji album. I verovatno jedan od najboljih albuma pop-rocka uopshte. Al bitno je da tje HIM na Exit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...