Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

Ucutaste se nesto biggrin.gif ...

Pa nije vas valjda ova vest o Toto-u toliko deprimirala!!!

Idite na www.toto99.com...

 

Ne mogu da verujem a, opet, svesna sam te realnosti...

 

Neverne Bebe i oni. Mora da boli. Ali samo one koji mrze... ( a ko bi drugi, pitam se - realno? )...

 

Btw, ako jedna Metallica, i da ne nabrajam ko jos, svira na aktuenoj turneji R.Stounsa kao predgrupa - onda je sve jasno.

Iskreno, jedino mi nije jasno šta je Djule trazio ispred Metallice???

Ali, cudni su putevi Gospodnji.

 

P.S. A ja, sasvim slucajno, napisah pre neko vece post o tome sta su Bebe u Srbiji i kom fazonu pripadaju u odnosu na svetski r'n'roll icon_cool.gificon_cool.gificon_cool.gif.

Ponovicu, cudni su putevi Gospodnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj Vepre nemoj da me razočaravaš malograđanskim pristupom, zvučiš ko penzioner. "Svi su oni kosoši drogoši". Toliko je ogromnih imena u istoriji Rock-a stvaralo albume pod uticajem supstanci počev od Beatles-a i Stones-a pa do bendova koje neki ljudi gotive na ovom forumu da je malo smešno pljuvati nečije delo na bazi toga da je koristio supstance.

Mislim, EKV su verovatno najozbiljniji bend u svakom smislu koji smo mi imali, i kad realno razmislim jedino što se moglo pustiti strancima a da ima nekog smisla i za njih. Uostalom ne bi se toliko svi bavili reciklažom njihovih ideja danas da to nije slučaj. Pri tome imaj u vidu da preuzimanje nečije ideje ne znači bukvalno krađu rifa ili melodije (mada se dešava i to) nego preuzimanje ideologije i pakovanja od spolja iako ne postoji sama suština ili bar ne postoji u dovoljnoj meri.

ma do jaja brate....

 

jedini Ekv za izvoz.... icon_rolleyes.gif

precenjivacko proseravanje....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da se slozim to za narkomanisanje naravno.

 

a to da je EKV bio jedini za izvoz, tesko.. generalno, zbog mnogo stvari nemamo inace sta da ponudimo svijetu, po meni je najveci problem jeftina produkcija prije svega.. a drugo, ako cemo u tom kontekstu o EKV, ne vidim zasto Corba nije mogao na strano trziste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

corba je zbog textova lokalnog karaktera, to ce ti reci dushman, a posto to ovde drzimo po strani i gledamo muzicki, apsolutno da bi na neki nacin i Taj bend mogao kad a imamo u vidu osamdesetih kakvi mongoloidi od muzicara i bendova su imali popularnost na hard'n'heavy sceni, prE svega da se fokusiramo na citavu pozer glam hard rock scenu americku....striktno muzicki, na primer, vajtsnej, koji je dobar bend u principu, niti je autenticnijI, niti je osamdesetih imao bolju muziku od corbe, imao je boljeg pevaca, to mu dodje jedina cista prednost....

Ekv je bend koji Ima Deo autenticnosti, Deo kvaliteta (sasvim dobro, nista previse) i to je....

 

za smak je isla prica da je mogao da se probije i da je navodno pokusavano pa se iz vise razloga nije uspelo, inace, to jeste striktno muzicki Bio respektabilan bend u sirem smislu....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledamo na SFRJ onda je jedini uspesan izvoz bio i ostao LAIBACH.

Ma nije da su samo oni. Lola Novakovic j esvojevremeno pravila haos po nekoliko zemalja, Djordje Marjanovic po Rusiji, bila je neka, ak osam dobro zapamtio ime, Jadranka Styojakovic koja je postala zvezda u Japanu. CNenad Cank je sa svojim bendom takodje palio Rusiju, doduse repertoar nije bio samo njihov vec su imali i obrade, ali nema veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif znala sam da ces Canka pomenuti, joooj icon_smile.gif

 

 

 

pa sta sad.. i bajaga i zdravko i pizda materina, svi su palili manje vise preko grane. mis`im, brenu su iz helikoptera BRE spustali na binu icon_smile.gif

Pricamo o R'n'R-u. Brena spada u onu seljobersku drugu stranu Srbije icon_smile.gif

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

a canak ne spada? icon_smile.gif

 

 

 

kako iz kog ugla. ja njega kad vidim, pred ocima mi je odmah vojvodjanski kuvar na 1000 strana i on sav masTan razvucenog akcenta. nije on za rock n roll icon_smile.gif

Covek je roker, dakle ne spada. A da ne idem ou politiku on je do '88. bio notorni srpski nacionalista, tak oda si pre mogla d aga zamislis sa kajmakom i sajkacom ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako.. moja stara kaze da su se tad svi djelili na Djokiste i Mikiste. one koji su voljeli Djoleta Marjanovica i one koji su voljeli Mikija Jevremovica. trece nije bilo - e takav je tad bio rok en rol icon_smile.gif

 

izvinjavamo se na offtopicu, ali u kontekstu price, Nevernim Bebama treba upravo taj shok efekat - inace, ne primjecujem ih na tv-u uopste laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema toga na patriotskim kanalima.... icon_smile.gif

 

inace, malopre videh spot veliki je Bog, nikad grdji text nije mogao da bude i odlican solo i pesma uopste kada se izbaci zenski vokal.... icon_smile.gif

 

 

 

naziv benda deluje vrlo pedofilski, a pored toga ukazuje na promiskuitet, shto celo pakovanje cini dodatno bolesnim..... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema toga na patriotskim kanalima.... icon_smile.gif

 

inace, malopre videh spot veliki je Bog, nikad grdji text nije mogao da bude i odlican solo i pesma uopste kada se izbaci zenski vokal.... icon_smile.gif

 

 

 

naziv benda deluje vrlo pedofilski, a pored toga ukazuje na promiskuitet, shto celo pakovanje cini dodatno bolesnim..... icon_da.gif

Koliko se ja secam, kad se Frenky nesto raskantavao onda je bio kao neki konkrs za ime. No onda su iznenada objavili da ce se zvatti Neverne bebe, costo da se uslihtaju publici povezujuci se sa imenom sa Oliverom Mandicem.

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, kako da ne... Ja cak mislim da su sanjali Olivera!!!

 

Ubo si ga ko... ( da ne budem vulgarna )...

 

Nego, ja cuh da zbog malog interesovanja momci i devojke pod tim cudnim imenom uradise 2 koncerta u Novom Sadu u prostoru koji prima oko soma ljudi! Znate li nesto o tome ili opet jedan u nizu traceva?

Daj da jednom raskinkamo tu muzicku mafiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, kako da ne... Ja cak mislim da su sanjali Olivera!!!

 

Ubo si ga ko... ( da ne budem vulgarna )...

 

Nego, ja cuh da zbog malog interesovanja momci i devojke pod tim cudnim imenom uradise 2 koncerta u Novom Sadu u prostoru koji prima oko soma ljudi! Znate li nesto o tome ili opet jedan u nizu traceva?

Daj da jednom raskinkamo tu muzicku mafiju...

Cek, koji prostor u Novom Sadu prima hiljadu ljudi? NS Time ne prima. Tocak ne znam da li prima toliko. Paradizo prima vise. Masinac nije u funkciji. Ajde prosvetli nas da znamo koji je to prostor od hiljadu ljudi posto za takvim prostorom mnogi u NS ceznu.

Elem, koliko ja znam, na otvaranju Skymedie je bio koncert Nevernih beba,, tj malo oni, malo Aleksandar Lokner. NA SPENSU nema prostor koji prima hiljadu ljudi, tj Ledena dvorana prima mnogo vise, a amfiteatar manje koliko ja znam. Svirali su u cetvrtak Tremi, ali ako ti mislis da TRema prima hiljadu ljudi onda sa tobom nesto nije u redu. Trema je kafance u Pozoristu sa nesto stolova i tu se samo tezgari. Inace, imas li ti prestavu kakav j eprofil ljudi koji idu u tremu? Uglavnom studentkinje i ruralnih mesta koje nisu dovoljno zgodne za Efiku i Dva galeba, a od muzike slusaju "sve", tj radio i kasete sa uglavnom domacim popom. Njima stavis tamburasde, Vladu Georgijeva ili Apsolutno romanticno, ili nesto trece i potpuno sve ce da slusaju i cice.

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo prosto, vidi se da slabo poznajes mesta u srpskoj Atini...

Klub je u centru centra, sastavni je deo SNP-a i zove se kratko i jednostavno ''Trema''...

Tu sam gledala ''Negativ'', pre oko mesec dana ''Kerber'' ( verovali ili ne ali skupili su se u or. postavi i bilo je oko 800 ljudi) kao i D.Cukića mad.gif ...

Ok. bio je dobar koncert ali jako malo publike.

 

Btw, i ''Gradiliste'' prima oko soma ljudi i...

 

Ima vremena, otkricu vam sve cari N.Sada nekada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...