Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

Samo da ponovim konstataciju - kolko ljudi tol'ko ćudi...

 

Vepar, tacmo je da je Billy K. otpevao pola ''Starnca'' na N.Bebe II, ali posto je ta pesma snimljena mnogo pre ostatka tog albuma Milan je to ostavio na CD-u.

Inace, on na tom albumu njie, imam original i znam sta pise.

Drugo, pesme ''Senke'' i ''Kao na dlanu'' pevao je covek pod imenom Boran Pavlovic !!! Predstavljen je kao gost, zaista pojma nemam ko je covek.

Trece, tacno je da je ''Tuzna pesma'' postojala i da ju je Milan u staroj verziji napisao pre osnivanja N.Beba. U toj staroj varijanti zvala se ''Zvezda'' i mislim da datira iz 1992.godine.

 

Sto se tice ukusa, izlisno je o tome raspravljati.

Za mene je na pr. nova verzija ''Veliki je Bog'' maestralna. Nekom se ne svidja.

Pa dobro, to je to. Mislim da sam sve rekla. Pozdrav Vepru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Vepar, tacmo je da je Billy K. otpevao pola ''Starnca'' na N.Bebe II, ali posto je ta pesma snimljena mnogo pre ostatka tog albuma Milan je to ostavio na CD-u.

Inace, on na tom albumu njie, imam original i znam sta pise.

Drugo, pesme ''Senke'' i ''Kao na dlanu'' pevao je covek pod imenom Boran Pavlovic !!!

Ja mislim da je to BILLIJEVO pravo ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li zaista mislite da bilo koga iz Beba zabole sta ce reci neki napaljeni metalci(ke), neki nazovi kriticari ili ja, u krajnjem slucaju???

Ne kapiram cemu postavljanje tog pitanja uopste? Da li mi pisemo i na temi Maidena ne bi li Dickinson to procitao i uzeo u obzir, ne kapiram?

A kad smo vec kod toga, trebalo bi da ih interesuje sta ljudi pricaju, jer su to ti isti ljudi kojima oni sviraju kada izadju na binu. To su ljudi koji ih slusaju, ljudi koji su ih par puta culi, jednom culi - nebitno - to su ljudi koji imaju izgradjeno misljenje o njima i trebalo bi da ih "zabole".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidite kako rasprava može da ide u normalnom toku kad su ljudi cool!!!

 

Ovde je očito jedan problem - ne da li neko voli ili ne voli ( to je ipak samo mišljenje nas pojedinaca ), već - da li neke činjenice znamo ili ne!!!

 

Konkretno - verovatno da vecina vas ima narezane albume, tj. Cd-ove Beba i ne zna prave podatke!

Dusan je u pravu - Billy King se u stvarnosti zove Punisa a preziva Zeljkovic. Otkuda mu to umetnicko ime ne znam i ne bih u to zalazila. U svakom slucaju - po meni - dobar lik, tj. faca ali plagijator. Preciznije receno, covek koji samo u obradama nalazi sebe. Mada, i to je uspeh!!! Cega sam se u zivotu naslusala on mi jos i pije vodu.

Takav je bio i Tasa, njegov naslednik.

Realno, bolji pevac ali, zato, katastrofalna pojava.

Licno, ubedjena sam da su ljudi iz Beba pizdeli sa njim kao ''frontmenom''...

 

Ali, cudni su putevi Gospodnji...

 

Moj jedini motiv pisanja ovde je taj da dam prave informacije - imam sva 4 albuma u original formi, i to nesto znaci, priznacete - i verovanje da su sa Janom i Jelenom napravili veliki pomak unapred u karijeri.Ali, to je samo moje misljenje, ponavlam po 100 put.

 

Pozdrav svima.

 

P.S. Negde imam utisak da pocinjete da me kapirate, bar VI neki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidite kako rasprava može da ide u normalnom toku kad su ljudi cool!!!

 

Ovde je očito jedan problem - ne da li neko voli ili ne voli ( to je ipak samo mišljenje nas pojedinaca ), već - da li neke činjenice znamo ili ne!!!

 

Konkretno - verovatno da vecina vas ima narezane albume, tj. Cd-ove Beba i ne zna prave podatke!

Dusan je u pravu - Billy King se u stvarnosti zove Punisa a preziva Zeljkovic. Otkuda mu to umetnicko ime ne znam i ne bih u to zalazila. U svakom slucaju - po meni - dobar lik, tj. faca ali plagijator. Preciznije receno, covek koji samo u obradama nalazi sebe. Mada, i to je uspeh!!! Cega sam se u zivotu naslusala on mi jos i pije vodu.

Takav je bio i Tasa, njegov naslednik.

Realno, bolji pevac ali, zato, katastrofalna pojava.

Licno, ubedjena sam da su ljudi iz Beba pizdeli sa njim kao ''frontmenom''...

 

Ali, cudni su putevi Gospodnji...

 

Moj jedini motiv pisanja ovde je taj da dam prave informacije - imam sva 4 albuma u original formi, i to nesto znaci, priznacete - i verovanje da su sa Janom i Jelenom napravili veliki pomak unapred u karijeri.Ali, to je samo moje misljenje, ponavlam po 100 put.

 

Pozdrav svima.

 

P.S. Negde imam utisak da pocinjete da me kapirate, bar VI neki...

Ako je taj Punisa, koji je inace ziveo u Sremskoj Kamenici, plagijator kako to da Neverne bebe tako lice na EKV?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nemoj, please, jer njima takvi kao ti znace kao meni atomska fizika...

Ustvari, misli sta hoces - to i jeste sustina foruma...

Bebe i EKV... Ha, ha, ha...

Mislim da bi se i sam Milan Djurdjevic nasmejao takvoj usporedbi!

Mada... KO ZNA? Cim ih toliko poredite ( zaista ne shvatam ali se negde i radujem ) znaci da ima neka tajna veza!

Ukoliko neko zna neka keze...

Ja, iskreno, ne kapiram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nemoj, please, jer njima takvi kao ti znace kao meni atomska fizika...

Ustvari, misli sta hoces - to i jeste sustina foruma...

Bebe i EKV... Ha, ha, ha...

Mislim da bi se i sam Milan Djurdjevic nasmejao takvoj usporedbi!

Mada... KO ZNA? Cim ih toliko poredite ( zaista ne shvatam ali se negde i radujem ) znaci da ima neka tajna veza!

Ukoliko neko zna neka keze...

Ja, iskreno, ne kapiram...

veza je samo u tome sto su ovi samo bedna kopija albuma Svetrom u lice. Milan Mladenovic je ipak bio autorska licnost i kreativan covek (uz po kojeskidanje SImple Minds). A Neverne bebe su samo jako los pokusaj kopiranja EKV i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni stil ni senzibilitet veze nemaju gubis se u poremecenim umnim stanjima koliko vidim.... icon_smile.gif

Ak ose odnosilo na moj post onda ok, evo ja malo gogolao, instant sto bi se reklo, te evo sta nadjoh:

 

 

"Grupa "Neverne bebe" promovisala je u klubu "Oh, Sinema" svoj novi, treci po redu album pod nazivom "Juzno od srece". Nakon ovoga sledi turneja u okviru koje ce nastupiti u 42 grada. Dvanaestog jula krecu u Crnu Goru, u avgustu idu u Sloveniju i Bosnu, a ceka ih i festival u Oslu. Na komentare da nove Neverne Bebe lice na muziku grupe EKV, Milan kaze da jedna ili dve pesme stvarno po malo podsecaju na njihovu muziku, ali da to nije bilo namerno, vec su pesme nastale iz stanja u kome se nalazio kad ih je stvarao."

 

Link: http://www.balkanmedia.com/m2/doc/755-1.shtml

 

Toliko o poremecenim umnim stanjima.. Valjda jos uvek mogu da prepoznam sta na sta lici ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je to dovoljno za konstataciju da su generlano slicni bendovi?

 

ne....

Ni ne kazem da su slicni bendovi. Kazem da su Neverne bebe u nekim pesmama neuspasena kopija EKV i to njihovog albuma koji pomenuh. . Da su slicni bebe bi necemu jos i valjale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverne Bebe i EKV se mogu porediti samo na albumu Juzno od Srece dok ostatak a pogotovo prva dva albuma nemaju nikakve veze sa EKV. A N.BEBE su cinili i uglavnom cine ljudi sa zdravim pogledima na zivot a ne NARKOMANI koji su u drogi trazili inspiraciju za muziku koju su stvarali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BVD

Obicno se kaze da su EKV licili na Simple Minds na albumu S Vetrom Uz Lice, uglavnom zbog pesme Budi Sam Na Ulici, kao i uopste zbog produkcije.

 

A to ko je bio narkic, a ko ne je nebitno. Ako se ide po toj logici, onda svi treba lepo da uzmemo 99% nasih cd-ova i da ih spalimo, jer su ih pravili ljudi koji su u nekom trenutku u zivotu konzumirali neke psihoaktivne supstance. Droga nije nikakvo merilo muzike, jedino merilo je kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverne Bebe i EKV se mogu porediti samo na albumu Juzno od Srece dok ostatak a pogotovo prva dva albuma nemaju nikakve veze sa EKV. A N.BEBE su cinili i uglavnom cine ljudi sa zdravim pogledima na zivot a ne NARKOMANI koji su u drogi trazili inspiraciju za muziku koju su stvarali.

Hipertrofiran ego nije zdrav pogled na zivot. Plus su Neverne bebe menji seljana nakvadrat ma koliko se trudili da budu "artizirani".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverne Bebe i EKV se mogu porediti samo na albumu Juzno od Srece dok ostatak a pogotovo prva dva albuma nemaju nikakve veze sa EKV. A N.BEBE su cinili i uglavnom cine ljudi sa zdravim pogledima na zivot a ne NARKOMANI koji su u drogi trazili inspiraciju za muziku koju su stvarali.

Daj Vepre nemoj da me razočaravaš malograđanskim pristupom, zvučiš ko penzioner. "Svi su oni kosoši drogoši". Toliko je ogromnih imena u istoriji Rock-a stvaralo albume pod uticajem supstanci počev od Beatles-a i Stones-a pa do bendova koje neki ljudi gotive na ovom forumu da je malo smešno pljuvati nečije delo na bazi toga da je koristio supstance.

Mislim, EKV su verovatno najozbiljniji bend u svakom smislu koji smo mi imali, i kad realno razmislim jedino što se moglo pustiti strancima a da ima nekog smisla i za njih. Uostalom ne bi se toliko svi bavili reciklažom njihovih ideja danas da to nije slučaj. Pri tome imaj u vidu da preuzimanje nečije ideje ne znači bukvalno krađu rifa ili melodije (mada se dešava i to) nego preuzimanje ideologije i pakovanja od spolja iako ne postoji sama suština ili bar ne postoji u dovoljnoj meri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...