Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

Imam samo jedno pitanje posto je rasprava totalno ok i svidja mi se kada ljudi iznose svoje misljenje - da li zaista mislite da bilo koga iz Beba zabole sta ce reci neki napaljeni metalci(ke), neki nazovi kriticari ili ja, u krajnjem slucaju???

 

Ljudi imaju svoj zivot, grade svoju karijeru kako znaju i umeju u ovoj jebenoj zemlji a meni se to, na pr., jako dopada. I tu uopste ne vidim problem.

Nekom se dopada ovo, nekom ono i obrnuto. Mislim da forumi, tj. teme na njima i postoje zato da bi se ljudi oglasavali, iznosili svoja misljenja i zezali ili ubijali vreme.

 

Cinjenica je da me jedino gluposti i neistine malo nerviraju. Ali malo, pa sam ja nasla za shodno da kao nesto kazem i ispravim krive Drine.

Laz broj 1 - covek pominje koncert ( a bilo ih je nekoliko, ja to znam jer sam sve propratila ) u ''Holideju'' i pominje 100 ljudi!!!

Da, kada svira bili ko drugi ( i na ostalima sam bila jer volim svirke i to mi je nekako omiljeno mesto )...

Bebe su poslednji put ostavile preko 200 ljudi napolju a unutra nije moglo da se dise tako da sam u par navrata pomislila kako cu pasti u nesvest.

Proverite na sajtu doticnog kluba, koliko se secam prodato je oko 500 karata.

Ponavljam, sve je proverljivo i zato volim da pricamo argumentima. I to sa jeftinom kartom od 400 dinara!!!

 

Upravo sam sada na jednom drugom forumu procitala da su imali koncert u Pancevu u kultnom klubu ''Kupe''... Poenta, bio im je drugi za redom. Znaci, rasprodato...

I o cemu onda pricamo?

Ko iznosi neistine, ko ne zeli d prizna?

 

G. Vepar - apsolutno nista lose nisam rekla o tebi niti mislim da si nesto napljuvavao i sl. Rekla sam da si pogresio postave ( imam sve albume Beba ) ali to nije bitno i da si dao kritike koje su ipak samo tvoje misljenje.

 

G. Dushana S ne zelim komentarisati... Hocu reci da mi je muka od kvazi intelektualaca.

 

A svim dobronamernim ljudima ( ne onima koji misle kao ja,naprotiv - pogotovu onima koji ne misle ili su iz odredjenih razloga neodlucni i ne znaju puno o Bebama ) predlazem da mi se obrate preko pp poruka pa cu ih uputiti na neke sajtove i forume gde puna i jedina istina o Bebama dolazi do izrazaja.

 

Ljudi moji, shvatite, ovo je samo prepiska. A pogotovu je nezgodna jer je ovo heavy forum gde ipak, uglavnom, pisu profilisani ljudi.

Bebe su glavni tok, tacnije glavna struja. To se u svetu zove mainstream muzika.

Zamislite neki svetski forum gde metalci pisu o bendovima ili likovima, svejedno, tipa Sting, Phil Collins, Prince i sl.

E to su Bebe u jadnoj SiCG muzici.

 

Ko razume, shvatice...

 

Laku noc i sve najbolje, SVIMA icon_spava.gificon_rolleyes.gifbiggrin.gif ...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za N. Bebe, (takve su kakve su, ko voli nek izvoli, ko ne voli, ne mora da sluša), nemojte se ložiti na ovu Rock Rock i to što piše, u pitanju je neka riba koja već dugo ide unaokolo po forumima, i bavi se samo time da piše hvalospeve o Bebama, i ubeđuje ljude da su u pitanju muzički polubogovi.

Video sam je na već par foruma, često se registruje i pod više različitih nick-ova da bi imala virtualne "sadrugove" u borbi sa ostatkom sveta koji eto, ne razume koliko su Neverne Bebe fenomenalne, pa ako niko ne dolazi na temu, ona se dopisuje sama sa sobom kako bi ispalo da se mnogo ljudi pali na Bebe. Naravno sad će da napiše kako sam je zamenio sa nekim, ali ima uvek isti stil pisanja, barata sa nekim neverovatnim brojkama i slično.

 

Smor, a uz to im ionako čini medveđu uslugu.

Ha, ha... Tacno sam mogla pretpostaviti. Ionako su joj jedini postovi na ovom forumu bas ti hvalospevi Bebama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam samo jedno pitanje posto je rasprava totalno ok i svidja mi se kada ljudi iznose svoje misljenje - da li zaista mislite da bilo koga iz Beba zabole sta ce reci neki napaljeni metalci(ke), neki nazovi kriticari ili ja, u krajnjem slucaju???

 

Ljudi imaju svoj zivot, grade svoju karijeru kako znaju i umeju u ovoj jebenoj zemlji a meni se to, na pr., jako dopada. I tu uopste ne vidim problem.

Nekom se dopada ovo, nekom ono i obrnuto. Mislim da forumi, tj. teme na njima i postoje zato da bi se ljudi oglasavali, iznosili svoja misljenja i zezali ili ubijali vreme.

 

Cinjenica je da me jedino gluposti i neistine malo nerviraju. Ali malo, pa sam ja nasla za shodno da kao nesto kazem i ispravim krive Drine.

Laz broj 1 - covek pominje koncert ( a bilo ih je nekoliko, ja to znam jer sam sve propratila ) u ''Holideju'' i pominje 100 ljudi!!!

Da, kada svira bili ko drugi ( i na ostalima sam bila jer volim svirke i to mi je nekako omiljeno mesto )...

Bebe su poslednji put ostavile preko 200 ljudi napolju a unutra nije moglo da se dise tako da sam u par navrata pomislila kako cu pasti u nesvest.

Proverite na sajtu doticnog kluba, koliko se secam prodato je oko 500 karata.

Ponavljam, sve je proverljivo i zato volim da pricamo argumentima. I to sa jeftinom kartom od 400 dinara!!!

 

Upravo sam sada na jednom drugom forumu procitala da su imali koncert u Pancevu u kultnom klubu ''Kupe''... Poenta, bio im je drugi za redom. Znaci, rasprodato...

I o cemu onda pricamo?

Ko iznosi neistine, ko ne zeli d prizna?

 

G. Vepar - apsolutno nista lose nisam rekla o tebi niti mislim da si nesto napljuvavao i sl. Rekla sam da si pogresio postave ( imam sve albume Beba ) ali to nije bitno i da si dao kritike koje su ipak samo tvoje misljenje.

 

G. Dushana S ne zelim komentarisati... Hocu reci da mi je muka od kvazi intelektualaca.

 

A svim dobronamernim ljudima ( ne onima koji misle kao ja,naprotiv - pogotovu onima koji ne misle ili su iz odredjenih razloga neodlucni i ne znaju puno o Bebama ) predlazem da mi se obrate preko pp poruka pa cu ih uputiti na neke sajtove i forume gde puna i jedina istina o Bebama dolazi do izrazaja.

 

Ljudi moji, shvatite, ovo je samo prepiska. A pogotovu je nezgodna jer je ovo heavy forum gde ipak, uglavnom, pisu profilisani ljudi.

Bebe su glavni tok, tacnije glavna struja. To se u svetu zove mainstream muzika.

Zamislite neki svetski forum gde metalci pisu o bendovima ili likovima, svejedno, tipa Sting, Phil Collins, Prince i sl.

E to su Bebe u jadnoj SiCG muzici.

 

Ko razume, shvatice...

 

Laku noc i sve najbolje, SVIMA icon_spava.gifrolleyes.gifbiggrin.gif ...

Ovo je zanimljiva protivrecnost, jednom kazes ''Koga boli dupe sta vi napaljeni metalci mislite?'', a onda ''Forumi su tu da bi neko izrazio svoje misljenje, to mi se svidja, bla, truc...''.

 

A ''dobronamerni ljudi'' su kao samo oni koji ih izdizu na nivo bogova... Simpaticno. Imam i ja stare albume Beba, i vec sam ranije rekla da smatram da su imali neke kvalitetne pesme. Da, mozda sada pune klubove, ali, kao sto je neko vec rekao ''sa publikom Zeljka Samardzica''... To je njihova stvar, lepo sto zaradjuju od toga, ali, najbolji ROCK bend kod nas? Ne bih bas rekla. Uostalom, da li je ovo sto sad sviraju rock?

 

Ma, uostalom, ko si ti da proglasavas neke ljude napaljenim metalcima kad pojma nemas sta oni slusaju? Ja npr. ne slusam mnogo metal. Nemas ti pojma devojko da li ljudi odavde raspravljaju i o ne-metal muzici, sto je i ocekivano, jer si se na ovaj forum uclanila u svrsi pisanja hvalospeva o Bebama i pljuvala po onima koji ne dele tvoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. A sta cemo za to sto je Milan raskrinkao klanove i nazovi ,,crnogorski ziri'' na Evrop(j)esmi? nemojte mi samo reci da to nije bilo da jaja?

Zasto on?

E pa zato sto je covek nepotkupljiv, sto je Tijanic shvatio da upravo preko njega moze da uđe u ''rat'' sa Crnogorcima itd. Mislim na pravdu, na postenje...

 

Izvini, ali sta je on to raskrinkao? Pre ce biti da su shvatili da su nasamareni pa mu je pukao ego. Cisto da objasnim, Crnogorci su i ove i prosle godine legalno progurali svoju pesmu u okviru

pravila koja su im to omogucavala. Pravila koja to nisu u redu treba menjati. To nije uradjeno, umesto toga nasi su odlucili da ove godine sibicare na osnovu kalkulacije po kojoj je Feddy bio favorit. Em je bio prvi na Monteviziji, em je bilo nelogicno da dva puta za redom ide ista pesma na Evroviziju, koja je skroz izvikan festival potpuno nebitan napolju i posle koje se niko od vremena Abbe se nije bas nesto proslavio. I tako nasi su verovatno mislili da Crnogorcima poture kao laznog favorita Anu Nikolic, te su se zadnje selje, a u znak dobre volje, darezljivo odnose prema No Name, a Feddy-a malo sabotiraju. Crnogorci su isli na sigurno, nama nisu nista dali, ni laznom ni pravom favoritu a sve stoga jer nigde ne pise da moraju da daju ista pesmi kojoj oni ne zele da daju ma kako bila dobro plasirana na onom drugom festivalu, a Feddy se posle u bekstejdzu na snimku grlio sa No Name i pokazivao palac na gore u fazonu "al smo ih presli, uspeli smo". i onda taj Milan kao nesto se budi? Ko mu kriv kad su naseli na crnogorskog trojanskog konja. Da su stvarno bili tako posteni, pouceni iskustvom od prosle godine ne bi ni ucestvovali pod tim pravilima. Toliko o tome i o sveopstoj hipokriziji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi ni raspravljali o NB da nisu bili u ziriju icon_smile.gif

mada, i onda oni dobijaju nagrade kao rock bend godine? Aman, oni kojisu veci tezgarosi nego sto su bile Sunceve pege i koji jesu dobri muzicari, ali su totalno sterilni i neinventivni, oni koji su marginalni deo rock scene i koji nisu ni na koga uticali, pomerali granice ili ostavljali bilo kakav trag? Bemd koji treba forsirati, mislim ne volim ih ali postujem, jeste recimo Blockout.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je block-o dobar ima nesto u sebi, ali cuo sam da se ti likovi sastanu pre

nastupa sat vremena i ono kao iskusno bez vezbe, kao pa zato nisu imali kad da se posvadjaju.Sto je meni totalno glupo.

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

***

 

Da nema svađe, ne bi ni ljubavi bilo, kaže stara kineska poslovica koju sam sad izmislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam ni kako izgleda ta riba niti me zaboli ona stvar jel` tru il` nije. sto se mene tice, moze i indira radic da im pjeva - i dalje zvuce METILJAVO. cak gore od bajage. bajaga ima onu pjesmu idiotsku o ribarevoj kci, i jos idiotskiji spot pa bar zapada za oci icon_smile.gif

Probaj da preslusas prvi album N.BEBA. Veruj mi neces se pokajati.

 

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za N. Bebe, (takve su kakve su, ko voli nek izvoli, ko ne voli, ne mora da sluša), nemojte se ložiti na ovu Rock Rock i to što piše, u pitanju je neka riba koja već dugo ide unaokolo po forumima, i bavi se samo time da piše hvalospeve o Bebama, i ubeđuje ljude da su u pitanju muzički polubogovi.

Video sam je na već par foruma, često se registruje i pod više različitih nick-ova da bi imala virtualne "sadrugove" u borbi sa ostatkom sveta koji eto, ne razume koliko su Neverne Bebe fenomenalne, pa ako niko ne dolazi na temu, ona se dopisuje sama sa sobom kako bi ispalo da se mnogo ljudi pali na Bebe. Naravno sad će da napiše kako sam je zamenio sa nekim, ali ima uvek isti stil pisanja, barata sa nekim neverovatnim brojkama i slično.

 

Smor, a uz to im ionako čini medveđu uslugu.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif DO JAJA!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Neko je ovde lud, ti ili ona... ajd' dogovorite se. icon_smile.gif

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, verovatno!

A to mi se svidja, verovali ili ne.

I bicu, zauvek.

 

Diskografija i članovi Beba tokom proteklih godina:

 

N.Bebe I - 1994.god., izdavac Take It Or Leave It

postava:

Milan Djurdjevic - klavijature i vokal

Vladan Djurdjevic - bas

Bane jelic - gitara

Ceda Macura - bubanj

Billy King - vokal ( prateci )

 

 

N.Bebe II - 1997.god., izdavac Red Line Records ( Munich )

postava:

Milan Djurdjevic - klavijature i vokal

Vladan Djurdjevic - bas

Sasa Randjelovic - gitara

Dusan Subarevic - bubanj

Gorica Ponjavic - vokal

Aleksandar Tasic - vokal

 

 

N.Bebe III - Juzno os srece - 2001.god., izdavac HI-FI Centar

postava:

Milan Djurdjevic - klavijature i vokal

Vladan Djurdjevic - bas

Sasa Randjelovic - gitara

Goran Marinkovic - bubanj

Gorica Ponjavic - vokal

Aleksandar Tasic - vokal

 

i

 

za sada, poslednji, fenomenalni i neponovljivi

 

N.Bebe IV - The Best of - Dvoje - 2004.god., izdavac BK Sound

postava:

Milan Djurdjevic - klavijature i vokal

Vladan Djurdjevic - bas

Sasa Randjelovic - gitara

Dusan ivanisevic - bubanj

Jana Sustersic - vokal

Jelena Pudar - vokal

 

Toliko od mene, tek da se zna kako je bilo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to, jos dok se zvalo Frenky, bilo odvratno. Mislim, zna covek d asvira, ali uzalud svira. Najpre, ne mislim da je umesno sam sebi davati prideve u superlativu. Potom, ne volim tezgarose. Dalje, artizam po svaku cenu je promasena i isfolirana prica. I na posletku nije lako biti kopija EKV. Milan Mladenovic je bio skroz drugi tip licnosti, a skinuti muziku samo da lici ne znaci skinuti i dusu Milana Mladenovica i Megi. EKV je bila jaka autorska muzika. Neverne bebe su isfolirani ego trip. Ovaj Best of, kako je pretumban, je nesto najgore, iako sam verovao da losije od onog starog ne moze biti, sto je doslo od njih. Tuzna pesma je usporena i postala anemiocnija nego sto je bila, s tim sto je jos vise kvari zenski vokal. Mozda one znaju da pevaju, nesumnjam, ali muski vokali su ranije i imali smisla. Sad ovo cvrkutavo pevusenje lici jos vise na anjgrdju pop ljugu.

Zakljucak je da ako zelite da slusate nesto dobro onda slusajte S vetrom u lice od EKV, a ne losu kopiju tog albuma u verziji Nevernih beba. Just my two shekels.

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

N.Bebe II - 1997.god., izdavac Red Line Records ( Munich )

postava:

Milan Djurdjevic - klavijature i vokal

Vladan Djurdjevic - bas

Sasa Randjelovic - gitara

Dusan Subarevic - bubanj

Gorica Ponjavic - vokal

Aleksandar Tasic - vokal

 

 

BILLY KING JE PEVAO NA TOM ALBUMU , A KAO LEAD VOKAL POJAVIO SE U PESMAMA SENKE, KAO NA DLANU I STRANAC (ima ga i na spotu). MOZDA JE NAPUSTIO BEND PRE IZLASKA ALBUMA ALI JE NA NJEMU PEVAO TO TI GARANTUJEM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to, jos dok se zvalo Frenky, bilo odvratno. Mislim, zna covek d asvira, ali uzalud svira. Najpre, ne mislim da je umesno sam sebi davati prideve u superlativu. Potom, ne volim tezgarose. Dalje, artizam po svaku cenu je promasena i isfolirana prica. I na posletku nije lako biti kopija EKV. Milan Mladenovic je bio skroz drugi tip licnosti, a skinuti muziku samo da lici ne znaci skinuti i dusu Milana Mladenovica i Megi. EKV je bila jaka autorska muzika. Neverne bebe su isfolirani ego trip. Ovaj Best of, kako je pretumban, je nesto najgore, iako sam verovao da losije od onog starog ne moze biti, sto je doslo od njih. Tuzna pesma je usporena i postala anemiocnija nego sto je bila, s tim sto je jos vise kvari zenski vokal. Mozda one znaju da pevaju, nesumnjam, ali muski vokali su ranije i imali smisla. Sad ovo cvrkutavo pevusenje lici jos vise na anjgrdju pop ljugu.

Zakljucak je da ako zelite da slusate nesto dobro onda slusajte S vetrom u lice od EKV, a ne losu kopiju tog albuma u verziji Nevernih beba. Just my two shekels.

Ja koliko znam Tuzna pesma je potpuno nova stvar ,nema je ni na jednom od predhodnih albuma. To sto si rekao za tuznu pesmu odnosi se na Veliki je Bog.Mislim lepo je ono Randjino razlaganje i solaza, i novi aranzmani su dobri ali nije to ta pesma. Originalna verzija je radjena u skladu sa idejom pesme i u tom skaldu je i otpevana (ostar muski vokal) da bi sad stvarno (u vokalnom smislu) zvucala metiljavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam Tuzna pesma je potpuno nova stvar ,nema je ni na jednom od predhodnih albuma. To sto si rekao za tuznu pesmu odnosi se na Veliki je Bog.Mislim lepo je ono Randjino razlaganje i solaza, i novi aranzmani su dobri ali nije to ta pesma. Originalna verzija je radjena u skladu sa idejom pesme i u tom skaldu je i otpevana (ostar muski vokal) da bi sad stvarno (u vokalnom smislu) zvucala metiljavo.

Pratim parcijalno, kad nalet ina radiju ili tv. Sad posto ste poceli da davite preslusao sam best of i ljigavo mi je kao sto je oduvek i bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...