Jump to content

Hirax


Fake Healer

Recommended Posts

ima dobre riffove, odlichnu ritam sekciju, ali vokali su jebeno slabi..i nerviraju me jednostavno!

 

 

Kol'ko sam se prenerazio kad sam pročitao ovo...

 

Jedino što valja kod ovog benda upravo i jeste vokal, ritam sekcija je baš ono što ga kvari, bubnjar je jebeno očajan, rifovi su glupi i prosečni, ali je Katon odličan pevač i ima dobre vokalne linije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...
  • 1 month later...

QUOTE (Fake Healer @ 25. 10. 2004, 20:46) ima dobre riffove, odlichnu ritam sekciju, ali vokali su jebeno slabi..i nerviraju me jednostavno!

 

 

Kol'ko sam se prenerazio kad sam pročitao ovo...

 

Jedino što valja kod ovog benda upravo i jeste vokal, ritam sekcija je baš ono što ga kvari, bubnjar je jebeno očajan, rifovi su glupi i prosečni, ali je Katon odličan pevač i ima dobre vokalne linije.

 

Oprosti, tek sam sad video ovo :haha:

 

Elem, pravi dokaz za to koliko je DePena bolji kao pevac u ovoj deceniji i pre dve jeste "Blind Faith" pesma, uporedi originalnu verziju i verziu sa novog albuma, i to zanemari samu produkciju, prijatelj sada kida bre! Pre je zvucao kao ugrozeni panda.

 

Inace novi album me je thrasherski zadovoljio sve u svem', vrlo dobro albumce, i moram reci (opet) Katon nikad besnije nije zvucao :da:

 

Najveca zamerka albumu mi je duzina, nema za sta old school thrash album da traje 52 minuta. Deo albuma od 8. do 13. pesme moze komotno da se ukine sa albuma i dobije se super izdanje. Najveci fail IMHO je pesma "Battle Of The North. Matermubemupicku, napravis tako dobar intro, zagrejes usi za neki ubica deo...i onda samo zavrsis pesmu :| Nista, nema nastavljanja u sledecu kompoziciju, samo...kraj. WTF?!

Poslednja pesma mi je inace ubedljivo najbolja, "Satan's Fall" :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprosti, tek sam sad video ovo :haha:

 

Elem, pravi dokaz za to koliko je DePena bolji kao pevac u ovoj deceniji i pre dve jeste "Blind Faith" pesma, uporedi originalnu verziju i verziu sa novog albuma, i to zanemari samu produkciju, prijatelj sada kida bre! Pre je zvucao kao ugrozeni panda.

 

Pa, to sam napisao pre no što je izaš'o novi album, sada vidim da su ljudi ili naučili da sviraju, ili su novi ljudi, ili su se izvukli editovanjem.

 

Ma, meni je ovo što se sada dere čisto pomodarstvo i pokušaj da se uklopi u ostatak "modernog metala". Kako je pev'o na prvencu, to je keva, samo što se ostatak benda jezivo raspadao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, to sam napisao pre no što je izaš'o novi album, sada vidim da su ljudi ili naučili da sviraju, ili su novi ljudi, ili su se izvukli editovanjem.

 

Ma, meni je ovo što se sada dere čisto pomodarstvo i pokušaj da se uklopi u ostatak "modernog metala". Kako je pev'o na prvencu, to je keva, samo što se ostatak benda jezivo raspadao.

 

Htedoh da napisem da su potpuno novi ljudi, cini mi se da je bila situacija pre godinu-dve da je od celog Hiraxa u jednom trenutku ostao samo Katon, no sad proverih, manje-vise jeste nova ekipa, ali sa "New Age"a tu su jos uvek dvojica, gitarista i bubnjar al' da se ne lazemo, Hirax nije nikakav pandan za vrh tehnickog thrasha, solaze na novom su uglavnom tu samo da bi bile tu (osim jedne fine na "Satan's Fall"), u principu nije ova nova ekipa nista bolja od one stare, ali da ima kvaliteta, ima duha, ima riffova, ima agresije...ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

California thrashers HIRAX will release a new single, "La Boca De La Bestia (The Mouth Of The Beast)", on December 14 through iTunes and other digital retailers worldwide. A very special limited-edition 12-inch vinyl version of the single with bonus tracks is also planned for a December release on Black Devil Records.

 

"La Boca De La Bestia (The Mouth Of The Beast)" will be included on HIRAX's as-yet-untitled new full-length album, tentatively scheduled for a spring 2013 release. The song was recorded, produced and mastered by Bill Metoyer at Skull Seven Productions.

 

A promotional video that includes the song and a comprehensive photo slideshow can be seen below.

 

"La Boca De La Bestia (The Mouth Of The Beast)" track listing:

 

Part I: The Conquest - Guitar Intro

Part II: Thunder Roar

Part III: La Boca De La Bestia (The Mouth Of The Beast)

 

HIRAX is:

 

Katon W. De Pena (vocals)

Lance Harrison (lead guitar)

Steve Harrison (bass guitar)

Jorge Iacobellis (drums)

Mike Guerrero (lead guitar)

 

hiraxmouthsingle.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Danas sam ponovo preslušao Legacy posle nekoliko meseci i mogu da kažem da jebe majku umrlu. Katon lud kao panj, isti ne albumu kao i uživo, nema tu vokalne tehnike, čista agresija. Dok ga slušam sve vreme imam osećaj da sam na njihovoj probi u nekoj paklenoj rupi u Kaliforniji, ni traga od usrane "moderne" produkcije posle koje ne razaznaješ da slušaš Exodus ili Forbidden, nIti jedne loše pesme, a na sve to dolaze Jim Durkin, Juan Garcia i Rocky George kao gosti. Ako ovo nije old school, ja ne znam šta je. Kao jebeni vremeplov.

 

 

Ovo ne možeš da ne voliš.

 

The overload rides, on wings of steel

La boca de la bestia, for the ... KILL!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...