Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Шејтанов Чобан

Meni se baš to ne sviđa, serem se na svu filozofiju i crnilo ako gitare zvuče kao pikljavi kurčići. Recimo kako bi Wings of predation dobro zvučala sa jačim gitarama...

 

Управо,иначе волим раније ДСО радове али ово је бас неко мољакање.

А пре свега треба чути музички део,онда идеологију,шта већ.Мада ме после слушања тај остатак и не занима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se baš to ne sviđa, serem se na svu filozofiju i crnilo ako gitare zvuče kao pikljavi kurčići. Recimo kako bi Wings of predation dobro zvučala sa jačim gitarama...

Kult se preselio u Australiju i Novi Zeland.

 

Ajd da reknem nesto o Paracletusu - treba ovo jos da se vari :haha:

Mnogo dobar album, derivat FAS/Katechon izdanja. Nije to prelaz poput onog kao kad su nakon SMRC snimili daleko progresivniji/avangardniji FAS. Mada ovo se razlikuje od prethodnika zbog ovih momenata koji bacaju na melanholiku. A i trip mi je drugaciji - dok je FAS(u skladu sa koverom) zvucao kao soundtrack apokalipse i poniranja u ambise kosmosa dok oko tebe orgijaju demoni i lete mrtva tijela, Paracletus mi sa tim melanholicnim vajbom dodje vise kao post-apokalipticni trip. Ono, prosao strasni sud i pocela nuklearna zima u paklu :haha: Al sam se israo.

Ne znam sto je problem sa zvukom gitara, potpuno karakteristicno za taj kasniji period DSO. Da je kojim slucajem zvuk bio tvrdji, bilo bi ko da je Paracletus na nekim zajebanim steroidima. Jedino sto me iznenadilo jeste krace trajanje albuma od ocekivanog, nekako brzo proleti vrijeme. Jos onaj zavrsetak... dobarrr.

E da, nedostaje mi malo i onih gregorijan momenata sa SMRC albuma (molitve i,ii,iii i onaj pravoslavni ruski hor sa Carnal Malefactor).

 

Tolko za sad. Zadovoljan sam i slusam dalje.

Edited by morbid god
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se zaprepastio, prvo sam mislio da zajebava :haha: Mada, voli on dosta avangarde, gotivi noviji Mayhem, Vulture Industries itd.

Ha, evo da pomenem ono što sad imam na Ajpodu: Miasma & the Carousel of Headless Horses, Sleepytime Gorilla Museum, Mayhem - Chimera, 1349 - Hellfire, Anaal Nathrakh - Eschaton, Arcturus, Black Hole Generator, Gojira, Meshuggah, Samael - Above, Secrets of the Moon -Privilegvm, SYL itd. Uglavnom ne volim bendove koji predstavljaju sinonime za metal, a i ako volim neke, onda slušam albume koji su obično većini omraženi. Nikad kultovi i jednolično tandrljanje sa lošom produkcijom, uvek samo kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kult se preselio u Australiju i Novi Zeland.

 

Razmazili su me valjda svi ti dobri albumi sa pravom težinom koji su se slušali poslednjih meseci.

 

Ne znam sto je problem sa zvukom gitara, potpuno karakteristicno za taj kasniji period DSO. Da je kojim slucajem zvuk bio tvrdji, bilo bi ko da je Paracletus na nekim zajebanim steroidima.

 

Što bi bilo loše zašto?

U pravu si da je karakteristično, ali na ovom albumu je baš došlo do izražaja, uzmi baš pesmu koju sam naveo i reci kako oni akordi bolesni mlohavo zvuče. Meni to iskreno baš smeta.

 

 

Jedino sto me iznenadilo jeste krace trajanje albuma od ocekivanog, nekako brzo proleti vrijeme.

 

Ovo je meni plus, u današnje vreme besomučnog napucavanja minutaže bez realno potrebe konačno da neko u 40 minuta kaže sve što ima, to ću uvek pozdraviti. Baš su Watain propali u tu zamku, i dobro je što se DsO nije zajebao.

 

E da, nedostaje mi malo i onih gregorijan momenata sa SMRC albuma (molitve i,ii,iii i onaj pravoslavni ruski hor sa Carnal Malefactor).

 

Meni ne uošte, previše bi ga vezivalo za SMRC.

 

I ostajem pri tome da mi je sredina još uvek teška nekako, početak me napali pa se polako pustim i kraj me trgne. Videćemo sa još slušanja da li će mi leći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si da je karakteristično, ali na ovom albumu je baš došlo do izražaja, uzmi baš pesmu koju sam naveo i reci kako oni akordi bolesni mlohavo zvuče. Meni to iskreno baš smeta.

 

Tako, tako, zavolećeh ti Amorphis re-recording vremenom. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grobe, nisam mislio na Watain-ovsko napucavanje muzike. Vise sam mislio na ubacivanje nekih intro/ambient numera - horovi posjednutih popova, osluskivanje ambisa.. SMRC je zakon po tom pitanju, one molitve i ti semplovi koji vuku na istok (rusija, sveta zemlja), bukvalno pomjeraju dupe.

Zvuk gitare je meni OK, mislim da bi to na steroidima zvucalo previse nabudzeno. A mozda i ne bi, no kad da je sad bitno. Tako je kako je.

 

Inace, stvarno je neobicno vratit se na BM zvuk poslije navlacenja na Inkantejsn vorsip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sto je fegeti, utihnula ova tema. DsO vam vise nije trendi :lol:

 

Odlican je Paracletus, tu je nedje u paru sa FAS. SMRC i Kenose ipak ostaju njihova najbolja ostvarenja, a ni mahniti Katechon nije daleko. Sve u svemu, sav njihov materijal je fantastican i definitivno stoje kao jedan od monumentalnih BM bendova. Doduse, taj njihov 'intelektualni' pristup satanizmu im je dosao kao mac sa dvije ostrice - jeste da su ponudili nesto novo, drugacije, al isto tako su postali ko lijepak za trendi djecake i djevojcice..

 

Eto, veceras cu taman malo prije spavanja da se bacim encore un fois na Paracletus. Ponekad je to odlican momenat za slusanje njihove muzike, istripujem se bolesno od onih disonantnih rifova kad krene da me fata san.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...