Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Paracletus - advocate| defender| protector| helper| comforter; (appelation for Holy Ghost)

Na ovom linku se moze naci samo kratko znacenje rijeci Paracletus (Comforter). Muka me sad da citam sve, mozda kasnije budem krenuo malo da razglabam o tome. Jel neko pohvatao znacenje triologije, sto predstavlja SMRC, sto FAS, a sto Paracletus (zajedno sa dodacima u vidu ep izdanja). Zanima li ikoga ovo uopste, il se samo izgubi u tome i onako iz neznanja vice 'u jebote, inteligentno, drugi nivo, ave maria kolcevic, hallelujah'.

 

Kad budem imao album, defintivno cu prvo upalit SMRC, pa onda tako redom da bih ga finisirao Paracletus-om. Nadam se jednom finom 'ritualu', i prije svega da zavrsnica triologije bude kruna njihovog stvaralastva. Takodje se pitam koje muzicke teritorije ce sada da istrazuju, i hoce li otici korak dalje (kao sto su to uradili sa FAS-om u odnosu na SMRC), il ce zadrzati slicnu formu. U sustini, nadam se da nece razocarat.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, ne znam da li sam pominjao već na temi, ali Paracletus je česta metafora za Svetog Duha.

 

SMRC - Ako tražiš Njegov spomenik, pogledaj oko sebe (Otac)

Fas - cover sa padom čoveka, što na Zemlju, što u Pakao, isto ti se vata u suštini simbolički; rasporena utroba - telesna priroda (Sin)

Paracletus - čudovište sa 11 glava - haos, Azerate (Sveti Duh)

 

U suštini, uzeli su Sveto Trojstvo i napravili svakoj komponenti satanističku antitezu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EP-jevi su samo pojedinačne komponente, ne pripadaju ovom konceptu.

Kad vec idemo putem svetog trojstva (smrc>fas>paracletus ili otac>sin>sv.duh), onda bih rekao da i EPs pripadaju konceptu, i da cine prelaznu fazu od oca ka sinu, i od sina ka sv. duhu.

 

Kenose [ep] je put od oca ka sinu, gdje se Hrist oslobodio bozanskog i inkarnirao u covjeku

- From Ancient Greek κένωσις (“emptying”), from κενόειν (“to empty”) (with reference to Philippians 2.vii, "But he emptied himself, taking the form of a slave, becoming as human beings are"

- (Christianity) Christ's voluntary divestment of his divine powers.

Vise na>> http://en.wikipedia.org/wiki/Kenosis

 

Chaining the Katechon dodje kao 'stavljanje u lance onoga sto sprijecava dolazak sina propasti'. Katechon (from Greek: τὸ κατέχον, "that what withholds", or ὁ κατέχων, "the one who withholds") je po nekim tumacenjima i sveti duh, koji sprecava dolazak antihrista (The term is found in 2 Thessalonians 2:6-7 in an eschatological context: Christians must not behave as if the Day of the Lord would happen tomorrow, since the Son of Perdition (the Antichrist of 1 and 2 John ) must be revealed before. Paul then adds that the revelation of the Antichrist is conditional upon the removal of "something/someone that restrains him" and prevents him to be fully manifested. Verse 6 uses the neuter gender, τὸ κατέχον; and verse 7 the masculine, ὁ κατέχων)

Vise na>> http://en.wikipedia.org/wiki/Katechon

 

Tolko sam izboksovao za sad, nemam vremena da dublje zalazim u materiju. Al mozda veceras sjednem pa malo prodjem kroz taj njihov konceptualni trip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDEMOOOOOOOOO.

 

Deathspell Omega - Paracletus

285013.jpg

1. Epiklesis I (1.42)

2. Wings of Predation (3.43)

3. Abscission (6.07)

4. Dearth (3.47)

5. Phosphene (7.03)

6. Epiklesis II (3.06)

7. Malconfort (4.57)

8. Have You Beheld the Fevers? (2.59)

9. Devouring Famine (5.09)

10. Apokatastasis Pantôn (4.01)

Total playing time 42:34

 

Izasao track lenght, il ja nisam primjetio da je bio i prije. SMRC-1:17:00, FAS-41:28, Paracletus-43:34. Kenose EP je 36 minuta, stvarno su poceli da ga tanje sa dugosvirajucim albumima. Mada je supstanca ono sto je bitno, pa je bolja 3/4 sata kvalitetnog materijala nego 2 ure guslanja onoj raboti. Tako da... al opet sam se nadao da ce odradit maratonski album za nas posvecene.

Dakle, bice neki fazon FAS - intro, gruvanje, gruvanje, outro. Picka im materina, bas sam nestrpljiv da cujem sto su sad smislili.

 

Jel bre fegeti novinarski(i ti metal fenu sto volis da pises rivjuove), i ti gojko, i vi nindza kornjace - dje vam je sad povlasceni link sa i-poola(il kako li se zove taj kvazi-sektaski server za vas VIP jebiguze)? Zamisljam samo da neko ima promo album Paracletusa, u jebem ti zivot al bi bilo mrtvih :haha:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...